www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۵۱ 1402/04/27

حسینی: مشکلات بوکس را برطرف می‌کنیم

رئیس جدید فدراسیون بوکس گفت: به دنبال برگزاری یک اردو با قزاقستان هستیم تا تیم خوبی برای بازی‌های آسیایی هانگژو داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، روح‌الله حسینی پس از انتخابش به عنوان رئیس جدید فدراسیون بوکس، درباره برنامه‌های پیش‌ رو پس از انتخابش به این سِمت اظهار داشت: اصل صحبت‌های من توجه به سنین پایه بود که در راس اولویت‌های فدراسیون من قرار می‌گیرد. رسیدگی به هیئت‌های استانی، توجه به برگزاری لیگ بوکس کشور که ویترین فدراسیون هم هست و خیلی از برنامه‌های دیگر در برنامه‌های من هستند که ان‌شاءالله عملیاتی خواهند شد.

وی درباره برگزاری اردوهای مشترک بوکسورهای ایران با سایر کشورها گفت: با سه تیم اروپایی و آسیایی اردوی مشترک داشته و داریم. ما به مدت یک هفته با تیم عراق اردو داشتیم و قرار است با ترکیه از 21 شهریور اردوی مشترک داشته باشیم که نایب قهرمان اروپا شد. همچنین به دنبال برگزاری یک اردو با قزاقستان هستیم تا برای بازی‌های آسیایی هانگژو تیم خوبی را داشته باشیم.

حسینی درباره شرایط دوران سرپرستی عنوان کرد: زمان کم بود و به محض اینکه سرپرست شدم، یکی دو ماه پس از آن رقابت‌های جهانی از راه رسید. یک بهم ریختگی وجود داشت اما از امروز کارمان شروع می‌شود و به صورت جدی پیگیری می‌کنیم تا مشکلاتی را که وجود دارد، تا حد امکان حل و فصل کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس درباره استفاده از مربی خارجی گفت: اینکه صرفاً بخواهیم مربی بیاوریم، همان روز اول می‌توانستم انجام بدهم، ولی به دنبال این هستیم که این نباشد که یک مربی صرفاً به ایران بیاید و حقوق بگیرد. در واقع مربی‌ای را می‌خواهیم که مربیان ما را بتواند تربیت کند تا آنها نیز بوکسورهای خوبی را به جامعه بوکس کشور تحویل بدهند.

حسینی درباره مسائل مالی و درآمدزایی در بوکس گفت: درآمدزایی در بوکس وجود ندارد، ولی می‌توانیم از اسپانسرهایی استفاده کنیم که اعلام آمادگی کرده‌اند. در همین باره دو اسپانسر اعلام آمادگی کرده‌اند و ان‌شاءالله پای کار بیایند. خودمان هم به فدراسیون کمک می‌کنیم و نمی‌گذاریم اوضاع به همین شکل بماند و مشکل داشته باشد. در واقع مشکلات را برطرف می‌کنیم.

وی درباره فرمالیته بودن کمیته فنی گفت: دوره سرپرستی یک دوره مقطعی است که هم اختیار داریم، هم نه؛ ضمن اینکه مشکلات زیادی هست و باید انتخابات هم برگزار شود. ما قطعاً از کمیته فنی استفاده می‌کنیم. من خودم بوکسور بودم و در مسابقات زیادی شرکت کردم اما هیچ دخالتی در کمیته فنی و مربیان نکردم. ما حتماً از افرادی که در جامعه بوکس قابل قبول هستند، استفاده خواهیم کرد.

حسینی در پایان درباره راه‌اندازی بوکس بانوان گفت: مسئولان باید اجازه بدهند و به حرف من نیست. همه دوست دارند بوکس بانوان راه‌اندازی شود و تصمیم گیرنده آنها هستند.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.