www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۰۸ 1402/06/07

حسینی: به کسب دو تا سه مدال در بازی‌های آسیایی امیدواریم/ نهرودی: بازی‌های آسیایی از جهانی مهم‌تر است

رئیس فدراسیون بوکس گفت: در بوکس قرعه تاثیر دارد و اگر بوکسورهای ما در بازی‌ها به قزاق و ازبک بخورند کار سخت است‌ چون مشکل داوری داریم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در ادامه سلسله نشست‌های خبری فدراسیون‌ها و رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو، امروز نشست مسئولان فدراسیون بوکس با حضور روح‌الله حسینی رئیس فدراسیون و حسین نهرودی سرمربی بوکس برگزار شد.

حسینی در ابتدای این نشست گفت:  18 دی ماه کمیته فنی بزرگسالان تشکیل شد و این کمیته ترجیح داد استاد نهرودی به‌ عنوان سرمربی تا پایان بازی‌های آسیایی باشد. ما در مسابقات جهانی با تاخیری که در تشکیل اردوها داشتیم نتوانستیم مدال کسب کنیم.

وی تاکید کرد: از 27 دی ماه انتخابی تیم ملی را استارت زدیم و از اوایل بهمن اردوها آغاز شد. اردیبهشت 7 نفر را به مسابقات اعزام کردیم و سوم مرداد تیم را به اردوی مشترک 23 نفره با اردن اعزام کردیم‌. اردن جایگاه بالاتری نسبت به ما در آسیا دارد. بعد از ان اردوی مشترک با ترکیه داشتیم. به ما در بازی‌های آسیایی 5 سهمیه دادند که ای کاش 6 سهمیه بود.

حسینی تصریح کرد: 4 وزن انتخاب و نهایی شده است. حضور دانیال شه‌بخش، علی حبیبی نژاد، ایمان رمضان پور و طوفان شریفی نهایی شده است و در 80 کیلو بین شاهین موسوی و  میثم قشلاقی انتخابی برگزار می‌شود. قرار بود دوشنبه انتخابی باشد و شاهین موسوی مریض شد و بازی به تاخیر افتاد وگرنه وزن پنجم هم مشخص می‌شود.

رئس فدراسیون بوکس گفت: به کسب دو تا سه مدال امیدواریم و رنگ آن بعدا مشخص می‌شود. در بوکس قرعه تاثیر دارد و اگر بوکسورهای ما در بازی‌ها به قزاق و ازبک بخورند کار سخت است‌ چون مشکل داوری داریم. اگر این اتفاق نیفتد مدال خوشرنگ می‌گیریم. قزاق و ازبک و هند در داوری تاثیر دارند. هزینه می‌کنند و سمینار می‌گذارند و هدایا می‌دهند. خبر دارم که مدال‌ها را هم از پیش تقسیم کردند. من تازه آمدم و می‌توانم برنامه خود را آماده کنم تا داوران ما هم بتوانند برای ما کاری انجام دهند و حق ما را نخورند‌.

حسینی در پاسخ به اینکه آیا نهرودی به دلیل مشکلات جسمانی و قلبی نتوانست در مسابقات جهانی حضور یابد، تصریح کرد: نهرودی از نظر بدنی از من سالم تر است و به دلیل اقدام دیرهنگام ویزا به مشکل خورد و موضوع مشکل قلبی مطرح نبود و اعلام کرد که مسابقات جهانی نمی رود چرا که حضورش با توجه به زمان باقی مانده مثمرثمر نبود.

وی در مورد استکی سرمربی سابق تیم ملی بوکس، عنوان کرد: او یک سرمایه است و تجارب و ظرفیت ارزنده ای دارد و از او استفاده خواهیم کرد.

حسینی در مورد اینکه در بازی‌های آسیایی 7 وزن المپیکی برگزار می شود و تنها نفرات اول و دوم هر وزن سهمیه می‌گیرند و کار بسیار سختی پیش رو داریم، اعلام کرد: پس از بازی‌های آسیایی دو تورنمنت جهانی داریم که شرایط آسان تر است و در هر وزن چهار نفر سهمیه المپیک می گیرند که یکی سیسیل ایتالیا و دیگری تایلند است؛ اسفند امسال در ایتالیا مسابقات جهانی و انتخابی المپیک برگزار می‌شود و چهار نفر در هر وزن انتخاب می شوند و پس از آن خردادماه سال 1403 در تایلند  مسابقات را پیش رو داریم.

حسینقلی نهرودی، سرمربی تیم ملی بوکس نیز در مورد ترکیب تیم ملی اعزامی بوکس به بازی های آسیایی، اعلام کرد: در دو تا سه وزن شانس کسب مدال داریم و نمایندگان ایران کم نخواهند گذاشت و به آنها امیدوار هستیم. نزدیکی بچه‌ها باعث شد در انتخاب‌ها مشکل داشته باشیم و با توجه به اینکه به روسیه و بوسنی سفر خواهیم کرد، تکلیف نهایی طی دو هفته آینده مشخص می‌شود. مسابقات آسیایی به لحاظ طبقه بندی و جایگاه از جهانی مهم تر است.

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید