www.khabarrazmavar.ir

تکواندو قهرمانی جهان - مکزیک

شناسه خبر : ۰۷:۵۷ 1401/08/25

حذف هر سه نماینده تکواندو ایران در روز دوم/ برنامه روز سوم

هر سه تکواندوکار ایران در روز دوم از رقابتهای قهرمانی جهان با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات کنار رفتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان، امروز سه شنبه ۲۴ آبان ماه تکواندوکاران اوزان ۶۲-، ۶۷- و ۸۷- کیلوگرم پیگیری شد که هر سه نماینده کشورمان نتیجه را به رقبای خود واگذار کردند.

ابوالفضل عباسی در وزن ۸۷- کیلوگرم ابتدا ۲ بر صفر مقابل «انریکه پرز» از کوبا پیروز شد. نماینده کشورمان راند اول را ۱۱ بر ۶ و راند دوم را ۱۳ بر صفر به سود خود خاتمه داد و در ادامه برابر «میگوئل مارتینز» نفر اول رنکینگ جهانی و دارنده مدال نقره دوره قبل جهان با نتایج ۳ بر ۳ و ۶ بر۲ و در مجموع ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دور سوم شد.

وی در این مرحله در پیکار با مهدی خدابخش تکواندوکار ایرانی تیم ملی صربستان در دو راند بازنده و از دور مسابقات خارج شد. راند اول این دیدار ۳ بر یک به سود رقیب خاتمه یافت و در راند دوم، دو تکواندوکار در حالی با نتیجه ۸ بر۸ به تساوی رسیدند و سیستم رایانه ای داوری رای به برتری حریف داد که متاسفانه داوران اشتباهاتی در پاک کردن سه امتیاز عبداللهی و دادن اخطار به رقیب در ثانیه های پایانی داشتند.

سیده نرگس میرنوراللهی در وزن ۶۲- کیلوگرم پس از یک دور استراحت، «کارولین جلسویک» از نروژ را دو بر یک از پیش رو برداشت و در ادامه به مصاف «اشلی کرایولد» نفر دوم رنکینگ رنکینگ جهانی از کانادا رفت و ۲ بر یک بازنده میدان مبارزه را ترک کرد. راند اول را ۲ بر یک حریف کانادایی پیروز شد و نماینده کشورمان راند دوم را ۱۲ بر ۳ به سود خاتمه داد ولی در راند سوم بازهم این کانادایی بود که ۵ بر یک پیروز شد و در نهایت نماینده کشورمان ازادامه مسابقات بازماند.

زینب اسماعیلی هم در وزن ۶۷- کیلوگرم در یک قرعه سخت به مصاف «لورن ویلیامز» از بریتانیا و نایب قهرمان المپیک توکیو ۲۰۲۰ رفت و در دو راند نتیجه را به رقیب صاحب نام خود واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.

برنامه روز سوم

امروز چهارشنبه ۲۵ آبان ماه در روز سوم مسابقات، ایران ۲ نماینده خواهد داشت.

در گروه بانوان، در وزن ۴۹- کیلوگرم با حضور ۴۹ تکواندوکار، غزل سلطانی در دیدار اول برابر «الکساندرا کاسرس دیاز» از پاراگوئه به میدان می رود و درصورت برتری به مصاف «گینگ ژائو» از چین و دارنده رنکینگ ۵ جهان قرار می گیرد. در سمت جدول سلطانی نمایندگان نیجر، فنلاند و ترکیه حضور دارند.

رضا کلهر در گروه آقایان و در وزن ۶۸- کیلوگرم، دور نخست مقابل «اسماعیل یاکوبا» از نیجر به مبارزه می کند و در صورت پیروزی حریف «ایکر کاساس گارسیا» از مکزیک و دارنده رنکینگ ۴ جهان خواهد رفت. در سمت جدول کلهر، حریفانی از کشورهای آمریکا، مغولستان، چک و استرالیا قرار گرفته اند. همچنین در این وزن ۵۷ تکواندوکار شرکت خواهند کرد.

تا به اینجای رقابت ها مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم آقایان توانست مدال برنز را تصاحب کند

این دوره از مسابقات روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه به میزبانی مکزیک و با حضور تکواندوکارانی از ۱۲۰ کشور جهان آغاز شده و تا یکشنبه ۲۹ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.