www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۲۶ 1395/01/26

جودو قهرمانی آسیا – تاشکند؛ جودوکاران ایران رقبای خود راشناختند/ سبک وزنها فردا مبارزه می کنند

آئین قرعه کشی بیست و پنجمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی آسیا برگزار و طی آن جودوکاران کشورمان رقبای خود را در این دوره از رقابتها شناختند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، این دوره از مسابقات از صبح فردا با حضور ۲۳۵ جودوکار از ۳۰ کشور به میزبانی ازبکستان در شهر تاشکند آغاز خواهد […]

آئین قرعه کشی بیست و پنجمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی آسیا برگزار و طی آن جودوکاران کشورمان رقبای خود را در این دوره از رقابتها شناختند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، این دوره از مسابقات از صبح فردا با حضور ۲۳۵ جودوکار از ۳۰ کشور به میزبانی ازبکستان در شهر تاشکند آغاز خواهد شد. از این تعداد ۹۸ جودوکار در بخش بانوان و ۱۳۷ جودوکار در بخش مردان به مدت سه روز در دو بخش تیمی و انفرادی به مصاف هم خواهند رفت.

فردا جمعه در روز نخست این رقابتها جودوکاران سبک وزن به روی تاتامی می روند که در وزن ۶۰ کیلوگرم ناصر ناصری پور در گروه D دور نخست باید با «احمد اعلمی» از عراق مبارزه کند و درصورت برتری به دیدار «عروض بايف» نفر ۱۲ رنکنیگ جهانی از کشور مبزبان خواهد رفت. در این وزن ۲۱ جودوکار حضور دارند.

در وزن ۶۶- کیلوگرم که ۲۱ جودوکار ثبت نام کرده اند «علیرضا خجسته در گروه B«تینگ لی یوک» از چین تایپه را پیش رو دارد و در ادامه به دیدار « اسماقولیف» از قزاقستان می رود. این قزاقستانی نفر ۲۱ رنکنیگ جهانی است. محمد محمدی بریمانلو دیگر نماینده ایران در این وزن در کروه D دور نخست «یوسف اف» از ازبکستان را پیش رو دارد و دور دوم باید با «ماکانوف» از قزاقستان را پیش رو خواهد داشت.

تیم ملی کشورمان در وزن ۷۳- کیلوگرم نیز دو نماینده دارد. در این وزن که ۲۴ جودوکار رقابت خواهند کرد. مهدی فتحی پور در گروه B دور نخست «محمد قسیم» از روسیه را پیش رو دارد و در ادامه باید با «هاشی موتو» از ژاپن را پیش رو خواهد داشت. در گروه D هم وحید بنا در اولین دیدار باید با « خاکیموف» از تاجیکستان پیکار کند و در صورت برتری به دیدار «دیدار حمزه» از قزاقستان می رود.

در بخش بانوان و در وزن ۴۸- کیلوگرم طاهره آذرپیوند دور نخست باید با نماینده قزاقستان مبارزه کند و در صورت برتری با برنده مبارزه سریلانکا و قزاقستان خواهد رفت. الهام بهرامی در وزن ۵۲ کیلوگرم در اولین دیدار باید با نماینده ویتنام پیکار کند و در صورت برتری به دیدار نماینده کره جنوبی خواهد رفت.

شنبه در دومین روز این رقابتها جودوکاران اوزان ۸۱- تا ۱۰۰+ کیلوگرم در بخش مردان به دیدار رقبای خود می روند. در وزن ۸۱- کیلوگرم سعید ملایی جودوکار المپیکی کشورمان دور نخست استراحت دارد و در ادامه به مصاف برنده مبارزه ژاپن و چین خواهد رفت. در این وزن ۲۵ جودوکار رقابت خواهند کرد.

سعید مرادی در وزن ۹۰- کیلوگرم که ۱۹ جودوکار پیکار خواهند کرد دور نخست «هوراس» از اندوزی را پیش رو دارد و سپس به مصاف جودوکاری از ترکمنستان می رود. جواد محجوب در وزن ۱۰۰- کیلوگرم دور نخست «محمد بخشی» از افغانستان را پیش رو دارد و سپس با برنده مبارزه تاجیکستان و سوریه پیکار می کند. در این وزن ۱۵ جودوکار مبارزه می کنند. محجوب با این دو مبارزه و کسب پیروزی به نیمه نهایی می رود که باید برای رسیدن به دیدار پایانی با «نادین توشین بایار» دارنده طلا و نقره المپیک از مغولستان پیکار کند.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم هم ۱۲ جودوکار ثبت نام کرده اند که «احمد نادقی» جودوکاری از تاجیکستان را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف «تمولان باتاگولا» دارنده سه مدال برنز آسیا و نفر ۲۳ رنکنیگ جهانی از مغولستان می رود.

در بخش بانوان و در وزن ۶۳- کیلوگرم دنیا آقایی دور نخست به دیدار جودوکار از قزاقستان می رود و سپس با برنده مغولستان و قرقیزستان مبارزه می کند. زهرا باقری هم در وزن ۷۸- کیلوگرم در اولین دیدار جودوکاری از چین تاپیه را پیش رو دارد و در صورت برتری باید با مغولستان پیکار کند

یکشنبه در روز سوم و پایانی این رقابتها، مسابقات بخش تیمی برگزار می شود که قرعه کشی آن عصر شنبه برگزار می شود.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.