www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۲۸ 1394/04/21

تیم ملی اکوادور به کشورش بازگشت؛ فدراسیون کاراته حریف رایگان را پس زد/ فرصتی که تیم ملی از دست داد

تیم ملی اکوادور که برای برپایی یک اردوی تمرینی به تهران سفر کرده بود بدون تمرین مشترک یا دیدار دوستانه با تیم ملی کشورمان در شرایطی تهران را ترک کرد که فدراسیون کاراته تدبیر لازم را نداشت. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، کاراته ایران یکی از قطب های این رشته در قاره کهن است […]

تیم ملی اکوادور که برای برپایی یک اردوی تمرینی به تهران سفر کرده بود بدون تمرین مشترک یا دیدار دوستانه با تیم ملی کشورمان در شرایطی تهران را ترک کرد که فدراسیون کاراته تدبیر لازم را نداشت.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، کاراته ایران یکی از قطب های این رشته در قاره کهن است که قدرت خود را در آخرین دوره مسابقات جهانی که اواخر سال ۲۰۱۴ به میزبانی آلمان در برمن برگزار شد با کسب مدال طلای تیمی جهان به رخ کشید. با این وجود کاراته کشورمان رابطه منطقی با سایر کشورها به خصوص آنها که پای در جاده پیشرفت گذارده اند ندارد.

اگر در طول چند سال گذشته شاهد حضور تیمی از سایر کشورها برای برگزاری اردوی تمرینی در تهران بوده ایم تنها به لطف حضور مربیان ایرانی در کشورهای دیگر بوده است و بس. در کنار نداشتن زیرساخت‌های لازم به لحاظ سخت افزاری از جمله سالن و امکانات تمرینی به دیپلماسی ضعیف فدراسیون کاراته در بخش بین الملل به عنوان یکی از عوامل مهم آن باید اشاره شود.

کره جنوبی، هنگ کنگ و یا ماکائو در طول چند سال اخیر برای برگزاری اردوی تمرینی مسیر کشورمان را در پیش گرفته اند. کشورهایی که از مربیان ایرانی سود برده و با ارتباطات همین مربیان هم شرایط تمرین در ایران را برای تیم های تحت رهبری خود فراهم کرده اند.

در بخش مسابقات بین المللی هم بعد از جام رياست جمهوری که در زمان ریاست بهزاد کتیرایی و با همت محمود رشیدی شاهد حضور تیم های خوبی در تهران بودیم، رقابتهایی با کمیت و کیفیت بسیار پائین و برگزار شده است.

در چنین شرایطی تیم ملی اکوادور به تهران سفر کرد و دو هفته در تهران اردو زد. اردویی که با نظارت و مديريت احمد صافي برگزار شد و با رایزنی وی جمعی از بهترينهاي كاراته ايران در این تمرینات شرکت کردند. نفراتی چون سعيد فرخي از قهرمانان صاحب نام کاراته آسیا و جهان ، مهدي سلطانی سرگروه پیشین تیم ملی و ذبيح الله پور شيب قهرمان آسیا و سرگروه فعلي تيم ملی ، علي فداكار ، هامون درفشی‌پور  قهرمانان آسيا، مرتضي شفاهی ، مجتبي شكوهي ، شاهين جعفري ، هادي صفي ، برادران پور فرج، محسن برخورداری ، اكبر اسد زاده ، علي صفدريان نيما عزيزخاني از قهرمانان كشور و جمعي از جوانان جوياي نام در اين اردوها حضور داشته و مسابقات دوستانه ای برگزار کردند.

نکته مهم دیگر اینکه با وجود حضور تیم های ملی و امید کشورمان در اردوهای تیم ملی و درخواست دیدار دوستانه از سوی مسئولین تیم اکوادور با بی تفاوتی مسئولان فدراسیون مواجه شد.مسابقه ای که می توانست با کمترین هزینه بهترین دیدار تدارکاتی برای نمایندگان کشورمان باشد. کاراته کاهایی که این روزها سخت در تلاش برای برگزاری دیدار تدارکاتی هستند و فدراسیون برای فراهم کردن شرایط لازم برای کادر فنی تیم های ملی باید هزینه زیادی صرف کند و مشخص نیست چرا به این درخواست پاسخ منفی داده شد.

اکوادوریها سه کاراته کای تیم بانوان خود را نیز به همراه داشتند که در مدت حضور در تهران با هدایت خانم خوش قدم به عنوان مربي خانم سميه هاشمي شاهد حضور کاراته کاهای صاحب نامی چون حمیده عباسعلي دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی و نایب قهرمان جهان ، سحر كرجي قهرمان دانشجويان جهان ، صوفيا خاكسار عضو تيّم ملی  فائزه چيذری قهرمان جوانان آسيا، آتوسا رضائی جو و بيش از 10 قهرمان دیگر تمرینات خوبی در تهران برگزار کردند.

اکوادور یکی از سه تیم برتر منطقه آمریکای جنوبی است که از سفر به تهران بهترین بهره را برد. تیمی که قبل از سفر به تهران در استرالیا ، ایتالیا ، یونان ، ترکیه و امارات اردو زد و به زودی راهی کانادا می شود تا در مسابقات پان امریکن شرکت کند.

در تاریخ کاراته ایران اين اولين تيم كاراته از منطقه امريكايی جنوبي است كه به همت احمد صافی در ايران اردو زد و مسابقه را تجربه كرده است. “لوييز” سرمربی این تیم از برگزاری اردو و دیدار دوستانه با کاراته کاهای ایرانی بسیار رضایت داشت و ابراز امیدواری کرد که در آينده همكاري بيشتري با كاراته ايران خواهد داشت.

پرسشی که مطرح است اینکه آیا کاراته ایران هم از تیمی که با هزینه خود به ایران آمده سفر کرده بهره لازم را برد یا خیر؟

1763070

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید