www.khabarrazmavar.ir

​پیام خانلرخانی:

شناسه خبر : ۲۱:۳۳ 1395/04/08

تکواندو می‌تواند درالمپیک شگفتی‌سازشود/ باید بار روانی تیم کم شود

مربی تیم ملی تکواندو ایران گفت: در صورتی که بار روانی ناشی از کسب مدال از روی دوش تکواندوکاران برداشته شود می‌توان به کسب مدال‌های رنگارنگ در المپیک 2016 ریو بسیار امیداور بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، پیام خانلرخانی با بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر افزود: حضور مسئولان ورزش کشور در اردوی آماده سازی تیم ملی از اهمیت بالای تکواندو برای ورزش کشور در بازیهای المپیک خبر می دهد و این موضوع انگیزه تکواندوکاران را برای کسب مدال دو چندان می کند.

مربی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا ادامه داد: تکواندوکاران تیم ملی برای رسیدن به ریو دو سال سخت، پرفشار و ماراتن گونه که با کسب مدال‌های متعدد در رقابتهای مختلف همراه را با کسب سه سهمیه حضور در بازیهای المپیک به خوبی پشت سر گذاشتند.

وی به کادر فنی تیم ملی هم اشاره کرد و گفت: مربیان تیم ملی در کنار تجربه بالای خود به درک متقابلی رسیده و هماهنگی خوبی با هم دارند. یکی از عوامل موفقیت تیم ملی تکواندو در دو سال گذشته مربیان تیم هستند که با برنامه ریزی خوب مانع از افت فنی تکواندوکاران با وجود حضور در تورنمنت های متعدد شده  و رسیدن به سه سهمیه المپیک دستاور بزرگ آنها بود.

این کارشناس تکواندو در خصوص نتیجه گیری تکواندوکاران در ریو هم گفت: میدان المپیک با هیچ تورنمنت و مسابقات جهانی قابل ملاحظه نیست. ۱۶ تکواندوکار برتر هر وزن سهمیه کسب کرده و همه برای کسب مدال پای به آوردگاه ریو می گذارند همین موضوع در کنار توجه رسانه ها و توقع مردم و مسئولان و جو سنگین حاکم بر المپیک کار را دوچندان سخت می کند.

وی ادامه داد: اینکه همه از تکواندوکاران انتظار کسب مدال دارند شاید توقع معقولی باشد ولی بار روانی تیم را بالا می برد و احتمال تاثیر منفی بر کار آنها وجود دارد. مردانی ، خدابخش و عاشورزاده از بهترین های جهان هستند و می توانند سه مدال خوشرنگ برای کاروان ورزشی کشورمان کسب کنند به شرط آنها استرس های ناشی از کسب مدال و توقع بالا کنترل شود.

خانلرخانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مبارزات تکواندو در روزهای پایانی بازیهای المپیک برگزار می شود و امیدوارم ورزشکاران سایر رشته های اعزامیکشورمان مدالهای خوشرنگی کسب کنند تا تکواندوکاران مجبور نباشند بار مدال آوری کاروان ورزشی ایران را به تنهایی به دوش بکشند، چرا که همین موضوع بار روانی دوچندانی به تکواندوکاران وارد می کند.

مربی تیم ملی در بخش پایانی سخنان خود گفت: تکواندوکاران ملی پوش به خوبی ثابت کرده اند که مرد میدانهای سخت هستند و در رقابتهای مختلف جهانی ، آسیایی و گرندپری ها رقبای ریز و درشت خود را شکست داده اند. خانواده تکواندو به کسب مدالهای متعدد آنها خیلی امیدوراند و با دعای خیر مردم سه مرد با انگیزه تکواندو ایران با دست پر از برزیل به تهران می آیند. 

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.