www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۰:۵۷ 1394/02/23

تکواندو قهرمانی جهان – روسیه؛ طلای نابِ جهان بر گردن سونامـی / عاشورزاده قهرمان جهان شد

فرزان عاشورزاده، تکواندوکار وزن 58- کیلوگرم کشورمان، اولین طلای تیم ایران را در مسابقات جهانی دشت کرد.به گزارش “رزم نیوز” ، در ادامه بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندوی جهان (G12)، فرزان عاشورزاده نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان که اولین سابقه حضورش در این رقابتها را تجربه می کرد، در مرحله فینال این مسابقات به […]

فرزان عاشورزاده، تکواندوکار وزن 58- کیلوگرم کشورمان، اولین طلای تیم ایران را در مسابقات جهانی دشت کرد.به گزارش “رزم نیوز” ، در ادامه بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندوی جهان (G12)، فرزان عاشورزاده نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان که اولین سابقه حضورش در این رقابتها را تجربه می کرد، در مرحله فینال این مسابقات به مصاف “سی محمد کتبی” از بلژیک (دارنده مدال برنز المپیک نوجوانان 2014) رفت و در پایان سه راند مبارزه زیبا و جذاب، تکنیک خود را به رخ تکواندوی جهان کشید و با نتیجه 8 بر 3 به برتری رسید تا با شایستگی هرچه تمام تر بر سکوی قهرمانی بایستد.

دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی و نفر اول رنکینگ المپیک و جهان، پیش از این و در مرحله نیمه نهایی”روسلان پاسيف” از روسيه (دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا) را در راند طلایی شکست داده بود.

در این وزن “شاو ژائو” از چین و “روسلان پاسیف” از روسیه مشترکا مدال برنز را به گردن آویختند.

تکواندوکار شایسته کشورمان روز گذشته و در مرحله مقدماتی این مسابقات، پس از یکدور استراحت، در اولين گام به مصاف “الماز توكتومف” از قرقيزستان رفت و در پايان راند دوم با نتيجه 17-3 به برتري رسيد، در دومين مبارزه خود با نتيجه 14 بر 6 “چستر پرالتا” از اكوادور را شكست داد، در ادامه، برابر “نوتهاوي كلامپانگ” از تايلند با نتیجه 11 بر يك پيروز از شياپ چانگ خارج شد و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف “كارلوس ناوارو” از مكزيك رفت و در پايان 9 بر 2 اين بازيكن را شكست داد و با شايستگي راهي مرحله نيمه نهايي وزن دوم شد.

در فینال وزن 46- کیلوگرم زنان نیز، “پانیپاک تاناکیت” از تایلند در راند طلایی، “رمولدانوا” نماینده اوکراین را شکست داد و قهرمان شد. تکواندوکاران چین‌تایپه و برزیل نیز مدال برنز این وزن را کسب کردند.

این دوره از مسابقات از روز گذشته (سه شنبه) در ورزشگاه “تراکتور” شهر چلیابینسک و در 8 وزن جهاني زنان و مردان با حضور ۸۷۵ تكواندوكار از 136 كشور به ميزباني روس‌ها در حال برگزاری است و به مدت 7 روز ادامه خواهد داشت.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان در تمامی اوزان و در بخش زنان در 5 وزن حضور پیدا کرده است.

به نفرات اول اين مسابقات 120 امتياز، نفرات دوم 72 امتياز و نفرات سوم 43.20 امتياز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی، در راستای كسب سهميه المپيك ريو 2016 تعلق خواهد گرفت.

آخرین اخبار