www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۰۰ 1394/09/16

تکواندو جایزه بزرگ – مکزیک؛ سجاد مردانی قهرمان شد/ ناکامی اسبقی

تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی ایران با برتری مقابل رقیب فرانسوی خود موفق به کسب مدال طلا شد تا پرونده تیم ملی کشورمان در این مسابقات با سه مدال طلا، نقره و برنز بسته شود. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، عضو تیم ملی تکواندو ایران که سهمیه تکواندو ایران برای حضور در بازی‌های […]

تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی ایران با برتری مقابل رقیب فرانسوی خود موفق به کسب مدال طلا شد تا پرونده تیم ملی کشورمان در این مسابقات با سه مدال طلا، نقره و برنز بسته شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، عضو تیم ملی تکواندو ایران که سهمیه تکواندو ایران برای حضور در بازی‌های المپیک ریو را کسب کرده بود، در دیدار پایانی رقابتهای وزن ۸۰+ کیلوگرم جایزه بزرگ مکزیک در پیکار با «ام بار اندایه» از فرانسه ۲ بر صفر صاحب پیروزی شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

وی که بعد از رقابتهای جایزه بزرگ «سامسون» ترکیه، برای دومین بار در سال‌جاری به دیدار نهایی رقابتهای جایزه بزرگ راه يافت، مصمم بود تا مدال طلای این رقابتها را از آن خود کند. وی راند اول این پیکار را یک بر صفر به سود خود خاتمه داد و در راند دوم بعد از ضربه خطای حریف که با ارنج به صورت سجاد اصابت کرد از سوی داور بعنوان فرد برنده مبارزه از سوی داور معرفی و نهایتا این دیدار ۲ بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید.

مردانی برای رسیدن به دیدار نهایی ابتدا «رادیک عیسی اف» آذربایجانی را یک بر صفر از پیش رو بردشت و در ادامه «جسور» ازبکستانی را در راند چهارم با امتیاز طلایی شکست داد.

بهنام اسبقی دیگر تکواندوکار کشورمان بود که بامداد امروز به وقت تهران در وزن ۶۸- کیلوگرم در اولین دیدار خود به مصاف «دای هون لی» نفر دوم رنکینگ جهانی از کره‌جنوبی رفت و در نهایت بازنده میدان را ترک کرد تا شانس کسب سهمیه المپیک را از دست بدهد. در این وزن کره‌جنوبی به مدال طلا دست يافت و مکزیک نقره گرفت.

این دوره از مسابقات با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در بخش مردان به مدت دو روز در مکزیک برگزار شد که تیم ملی ایران توسط سجاد مردانی یک مدال طلا، فرزان عاشورزاده یک مدال نقره و مسعود حجی‌زواره یک مدال برنز کسب کرد. اسبقی هم توفیقی نداشت.

با بسته شدن پرونده مرحله نهایی رقابتهای جایزه بزرگ در مکزیک ماراتن کسب سهمیه المپیک در این رشته به پایان رسید و تیم ملی تکواندو کشورمان در بخش مردان توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی خدابخش در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم سه سهمیه المپیک را کسب کرده است.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید