www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۳۲ 1393/09/13

تکواندوی جایزه بزرگ- مکزیک؛ طلا و نقره عاشورزاده و خدابخشی در روز نخست/ تکواندوی ایران طوفانی آغاز کرد

روز نخست از مرحله نهایی رقابت های جایزه بزرگ تکواندو در سال 2014 با کسب دو مدال طلا و نقره توسط نمایندگان کشورمان در مکزیک به پایان رسید. به گزارش “رزم نیوز” ، این دوره از مسابقات با حضور 64 تکواندوکار برتر دنیا از 27 کشور عصر چهارشنبه به وقت تهران به میزبانی مکزیک در کوئرتارو […]

روز نخست از مرحله نهایی رقابت های جایزه بزرگ تکواندو در سال 2014 با کسب دو مدال طلا و نقره توسط نمایندگان کشورمان در مکزیک به پایان رسید.

به گزارش “رزم نیوز” ، این دوره از مسابقات با حضور 64 تکواندوکار برتر دنیا از 27 کشور عصر چهارشنبه به وقت تهران به میزبانی مکزیک در کوئرتارو آغاز شد. در روز نخست این مسابقات تیم ملی ایران دو نماینده داشت که فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخش در مجموع با کسب 5 پیروزی و یک شکست به ترتیب مدال های طلا و نقره را به خود اختصاص دادند.

فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم در اولین دیدار خود روی براگانگا از پرتغال را در همان ثانیه های ابتدایی راند سوم با نتیجه 14 بر 2 شکست داد و سپس تائه هونکیم از کره جنوبی را طلای قهرمانی جهان و آسیا و نفر اول رنکینگ المپیکی را در یک دیدار یک طرفه با حساب 16 بر 4 برنده شد و به دیدار پایانی راه یافت. دارنده مدال طلای بازی های آسیایی برای کسب مدال طلا به مصاف تانه هون چا دیگر نماینده کره جنوبی و قهرمان جهان در سال 2013 رفت و 15 بر 3 از سد این حریف قدرتمند خود گذشت و با کسب مدال طلا، 80 امتیاز را نیز به سبد اندوخته های خود در رنکینگ المپیک اضافه کند.

جالب اینکه، تکواندوکار شایسته کشورمان در این دوره از رقابت ها در هر 3 دیدار توانست حریفان قدرتمند و صاحب نام خود را پیش از پایان وقت قانونی مبارزه و با اختلاف 12 امتیاز شکست دهد.در این وزن، تاهیون کیم از کره جنوبی به مدال برنز رسید و لونت تونکات از آلمان نیز عنوان چهارم را بدست آورد.

همچنین در وزن 80- کیلوگرم مهدی خدابخش کار خود را با برتری مقابل دارنده مدال برنز المپیک از انگلستان آغاز کرد. وی در پیکار با محمدلوتالو  20 بر 10 صاحب پیروزی شد و در ادامه سباستین کریسمیچ دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن و دارنده دو طلای قاره امریکا از آرژانیتن را 7 بر 3 شکست داد و پای به دیدار پایانی گذاشت. وی در پیکار برای کب مدال طلا به دیدار البرت گان از روسیه رفت و با شکست یک بر صفر در این دیدار به مدال نقره دست یافت و 48 امتیاز در راه کسب سهمیه المپیک به حساب خود واریز کرد. در این وزن، سباستین کریسمیچ از آرژانتین به مدال برنز رسید و ادریانو رویز از مکزیک نیز عنوان چهارم را بدست آورد.

مرحله نهایی رقابت های جایزه بزرگ تکواندو که برای کسب امتیاز در راه ورود به المپیک برگزار می شود امروز و از ساعت 18:30 دقیقه به وقت تهران در دو وزن 68- کیلوگرم و 80+ کیلوگرم دنبال می شود.

آخرین اخبار