www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۴۰ 1393/09/15

تکواندوی جام جهانی 2014 – مکزیک؛ حریفان تکواندوکاران ایران مشخص شدند/ همگروهی با کره، آلمان و ساحل عاج

هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی با حضور 8 تیم برتر جهان از عصر امروز (شنبه) به مدت دو روز به میزبانی كوئرتارو مكزیك برگزار می‌شود. تیم تکواندوی ایران در هجدهمین دوره رقابت های جام‌جهانی با تیم‎های کره‌جنوبی، آلمان و ساحل عاج همگروه شد. به گزارش “رزم نیوز” ، هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی با حضور 8 […]

هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی با حضور 8 تیم برتر جهان از عصر امروز (شنبه) به مدت دو روز به میزبانی كوئرتارو مكزیك برگزار می‌شود.

تیم تکواندوی ایران در هجدهمین دوره رقابت های جام‌جهانی با تیم‎های کره‌جنوبی، آلمان و ساحل عاج همگروه شد.

به گزارش “رزم نیوز” ، هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی با حضور 8 تیم برتر جهان از عصر امروز (شنبه) به مدت دو روز به میزبانی كوئرتارو مكزیك برگزار می‌شود.

پس از برگزاری مراسم قرعه کشی 8 تیم این رقابت ها به دو گروه چهار تیمی تقسیم شدند که در گروه اول تیم‌‎های کره جنوبی، آلمان، ایران و ساحل عاج قرار دارند و در گروه دوم مکزیک، فرانسه، آمریکا و روسیه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در مرحله گروهی؛ براساس سیستم نوبت دهی، هر تیم باید با 3 تیم همگروه خود مسابقه دهد که در این مرحله هر تیم به ازای هر برد، 3 امتیاز و هر تساوی یك امتیاز را به دست می‎آورد و در پایان دو تیم برتر در هر گروه مشخص شده و به مرحله نیمه نهایی و نهایی صعود می‌كند.

در مرحله نیمه نهایی و نهایی؛ قرعه بر اساس نتیجه تیم‌هایی كه به این مرحله راه یافته‌اند، تعیین می‌شود و تیم اول گروه یک با تیم دوم گروه دو و تیم دوم گروه یک با تیم اول گروه دو برای رسیدن به مرحله فینال مسابقه می‌دهند.

برنامه مسابقات مرحله‌ای گروه اول به شرح زیر است:
کره‌جنوبی – آلمان
ایران – ساحل عاج
کره‌جنوبی – ایران
آلمان – ساحل عاج
آلمان – ایران
کره‌جنوبی – ساحل عاج

مسابقات مقدماتی و همین طور مراسم افتتاحیه این رقابت ها عصر امروز (شنبه) و مسابقات مرحله نیمه نهایی و نهایی نیز عصر فردا (یكشنبه) برگزار می‌شود.

اما روش برگزاری این مسابقات به صورت سنتی تیمی و تک تیم است و هر تیم متشكل از پنج ورزشكار اصلی و دو ورزشكار ذخیره در این رقابت ها حضور دارد. مسابقات مقدماتی این رویداد در سه راند انجام می‎شود كه راند اول پنج دقیقه و راند دوم و سوم به مدت سه دقیقه برگزار می‌شود، مسابقات نیمه نهایی و نهایی نیز در 3 راند 5 دقیقه‌ای برگزار خواهد شد.

راند اول این رقابت ها بر اساس مسابقات سنتی تیمی برگزار می شود؛ به طوری كه ورزشكارانِ هر تیم، با حریفان هم وزن خود مبارزه می كنند اما راند دوم و سوم این مسابقات بر اساس مدل تگ تیم انجام می‌شود و با صلاحدید مربی، تكواندوكاران بدون در نظر گرفتن ترتیب وزن به رقابت خواهند پرداخت كه تعداد جایگزینی‌ها حداكثر 5 بار در راند 3 دقیقه‌ای و 12 بار در راند 5 دقیقه‌ای خواهد بود. در نهایت نیز تیمی كه در مجموع راند یك، 2 و 3 بیشترین امتیاز را كسب كرده باشد، به عنوان تیم برنده معرفی می‌شود.

محدودیت مجموع وزن ورزشكاران یك كشور نیز به شرح زیر است:
وزن كلی 7 ورزشكار باید 509 كیلوگرم یا كمتر باشد.
وزن كلی 6 ورزشكار باید 437 كیلوگرم یا كمتر باشد.
وزن كلی 5 ورزشكار باید 365 كیلوگرم یا كمتر باشد.

در پایان این رقابت ها تكواندوكاران تیم نخست 20 امتیاز، تیم دوم 12 امتیاز و تیم سوم 7.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2016 به اندوخته‌های رنكینگ خود اضافه خواهند كرد.

فرزان عاشورزاده، هادی مستعان، محمد باقری‎معتمد، مسعود حجی زواره، علیرضا نصرآزادانی، فرزاد عبدالهی و مهدی خدابخشی هوگوپوشانی هستند كه در ترکیب تیم ملی ایران بوده و در این رقابت ها به مصاف حریفانشان خواهند رفت.

بیژن مقانلو (سرمربی)، مهدی بی باك و مهرداد یوسفیی (مربی) هدایت تیم ایران را دراین رقابت ها برعهده دارند و غلامحسن ذوالقدری رئیس سازمان تیم های ملی به عنوان سرپرست در كنار تیم حضور دارد.

آخرین اخبار