www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۴۴ 1394/01/31

توضیحات قاسمی‌پور در مورد حضورش در بوکس نیمه‌حرفه‌ای

امین قاسمی‌پور در مورد حضورش در لیگ نیمه حرفه ای بوکس توضیحاتی داد. به گزارش “رزم نیوز” ، ملی‌پوش بوکس گیلان در این باره به خبرگزاری ایسنا ، گفت: یک بخشی در فدراسیون جهانی بوکس(AIBA) به نام کمیته جهانی بوکس حرفه ای (APB) تاسیس شده است که امسال اولین دوره اش است و در هر […]

امین قاسمی‌پور در مورد حضورش در لیگ نیمه حرفه ای بوکس توضیحاتی داد.

به گزارش “رزم نیوز” ، ملی‌پوش بوکس گیلان در این باره به خبرگزاری ایسنا ، گفت: یک بخشی در فدراسیون جهانی بوکس(AIBA) به نام کمیته جهانی بوکس حرفه ای (APB) تاسیس شده است که امسال اولین دوره اش است و در هر وزن هشت بوکسور برتر دنیا در آن دعوت می شوند و به سبک نیمه حرفه ای با هم رقابت خواهند کرد که نفر اول این مسابقات آن کمربند را کسب می کند و می تواند سهمیه مستقیم المپیک را کسب کند.

وی گفت: در دور اول این مسابقات از ایران احسان روزبهانی در وزن 81 کیلوگرم انتخاب شد و توانست این کمربند را کسب نماید و از این به بعد باید از آن کمربند دفاع کند و به صورت دوره ای بازی کند تا رتبه اش بالاتر برود و اگر خدای نکرده در مسابقه آتی شکست بخورد آن کمربند را از دست می دهد.

قاسمی پور در مورد چگونگی انتخاب آن هشت بوکسور برتر دنیا، تصریح کرد: فدراسیون ها رزومه بوکسورهای منتخب خود را به فدراسیون جهانی می فرستند و آنها هم عملکرد بوکسورها را در مسابقات گذشته بررسی می کنند و در واقع این مسابقات به عنوان لیگ ستارگان بوکس جهان می باشد.

این بوکسور گیلانی با اشاره به اینکه گیلان در گذشته یکی از قطب های بوکس کشور بود، گفت: گیلان قهرمان های خوبی در سطح بوکس آسیا داشت، قهرمانانی نظیر؛ جبار فعلی، زنده یاد حسین اغماض، یوسف سجودی، نصرت و سهراب وکیل منفرد، قاسم سلمستانی، کریم صمدی و … بوکسورهای گیلانی بودند که در آسیا و ارتش های دنیا عناوین داشتند و در سطح جهان مطرح بودند. اما در طول 10 سال تعطیلی بوکس در ایران از تمام دنیا به خصوص حاشیه دریای کاسپین عقب افتادیم و این موضوع در گیلان هم نمود خاصی داشت.

وی در مورد فعالیتش در هیات بوکس گیلان اظهار کرد: من حدود سه ماه است که سرپرست هیات بوکس گیلان هستم و این مسئولیت را بر دوش دارم که کارهای مدیریتی و هماهنگی ها را به کمک کمیته هایی که تشکیل دادیم انجام دهیم. خدا را شکر هیات بوکس به بهترین شکل ممکن اداره می شود و در این مدت کوتاه توانستیم کارهای بزرگی را انجام دهیم و توانستیم بعد از پنج سال مسابقات قهرمانی استان را برگزار کنیم و در ادامه هم تصمیم داریم مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان استان را ترتیب دهیم.

نماینده ایران در لیگ جهانی ستارگان بوکس جهان، در پایان گفت: امیدوارم بوکس گیلان هم روند صعودی خودش را ادامه دهد و انشاالله با دعای خیر مردم گیلان بتوانم نماینده شایسته ای برای گیلان و کشور در مسابقات پیش رو باشم.

آخرین اخبار