www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۱۱ 1393/12/25

تورنمنت بین‌المللی هلند – آیندهون؛ پایان کار تکواندوکاران ایران با 10 مدال رنگارنگ

پرونده تلاش نمایندگان ایران در رقابت های بین المللی هلند با 10 مدال طلا ، نقره و برنز در آیندهوون بستگ/ مردانی و هادی پور طلایی های ایرانه شد. به گزارش “رزم نیوز” ، این دوره از مسابقات با حضور نزدیک به 1000 تکواندوکار از روز شنبه در آیندهوون آغاز شد که بعد از چهار […]

پرونده تلاش نمایندگان ایران در رقابت های بین المللی هلند با 10 مدال طلا ، نقره و برنز در آیندهوون بستگ/ مردانی و هادی پور طلایی های ایرانه شد.

به گزارش “رزم نیوز” ، این دوره از مسابقات با حضور نزدیک به 1000 تکواندوکار از روز شنبه در آیندهوون آغاز شد که بعد از چهار طلا و نقره روز نخست ، در دومین روز شش مدال دیگر توسط نمایندگان کشورمان بدست آمد تا تیم های مردان و بانوان ایران با چهار طلا ، چهار نقره و دو برنز در این دوره از رقابت ها به کار خود پایان دهند.

سجاد مردانی تکواندوکار شایسته اصفهانی کشورمان یکی از دو مرد طلایی تیم ملی در روز دوم بود. وی در وزن 87+ کیلوگرم ابتدا برابر “پیوتر هاتوسکی” از لهستان با نتیجه 15 بر 4 به برتری رسید، سپس “علی ساری” از ترکیه را با نتیجه 7 بر 3 از پیش رو برداشت و با پیروزی قاطعانه 13 بر یک برابر “ودران گولیک” از کرواسی راهی مرحله نیمه نهایی شد و در این مرحله نیمه نهایی نیز “مرتضی شیری” دیگر نماینده کشورمان را شکست داد و به دیدار پایانی رسید.

وی در فینال رو در روی “دونگمین چا” از کره جنوبی نمایشی زیبا از تکواندو را ارائه داد و در ابتدای راند سوم با نتیجه 13 بر یک مبارزه را به سود خود خاتمه داد تا ضمن انتقام ناداوری بازیهای آسیایی اینچئون، مدال طلای سنگین وزنان را با شایستگی به گردن آویزد.

آرمین هادی پور تکواندوکار وزن 54- کیلوگرم کشورمان که طی چند ماه گذشته روند رو به رشدی داشت دومین مدال طلا را با شکست 26 بر 12 نماینده انگلیس به نام خود ثبت کرد. وی ابتدا “تامن بایر مولوم” از مغولستان را 29 بر 7 برد، سپس “استفان دیمیتروف” از مولداوی (قهرمان اروپا) را 10 بر 7 شکست داد، بعد از آن “الکساندر میلر” از آلمان را 16 بر یک برد و در نهایت برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی با نتیجه 26 بر 12 از سد “استانسیلاو دنیسف” از روسیه گذشت و  در این مرحله هم “محمد کاظمی” دیگر نماینده کشورمان را شکست داد.

در وزن 62- کیلوگرم، شکرانه ایزدی با غلبه بر نمایندگان مجارستان، استرالیا، ترکیه، انگلیس و فرانسه به فینال رسید و در مبارزه برای کسب مدال طلا نتیجه را به نماینده انگلیس واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد.

سید محمد رفیعی نماینده وزن 74- کیلوگرم کشورمان بعد از غلبه بر حریفانی از مولداوی ، انگلیس ، اسپانیا و 2 نماینده کرواسی به فینال رسید اما در مرحله پایانی نتیجه را 14 بر 9 به مصر واگذار کرد و نقره‌ای شد.ضمن اینکه فاطمه مداحی، نگار شیری، بهاره ندرخانلو، ریحانه محمدی، اکرم خدابنده، ابوالفضل یعقوبی، مسعود حجی زواره و فرزاد عبداللهی نیز از رسیدن به مدال بازماندند.

به این ترتیب تیم ملی ایران با چهار طلای آشورزاده ، خدابخش ، مردانی و هادی پور ، چهار نقره رفیعی ، ایزدی ، علیزاده و عمیدی ، دو برنز کاظمی و شیری به کار خود در این مسابقات پایان داد. هدایت تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان برعهده بیژن مقانلو (سرمربی)، مهدی بی باک و مهرداد یوسفی (مربی) بود و مینو مداح (سرمربی) و آزاده یاسایی (مربی) هدایت تیم ملی تکواندوی زنان را برعهده داشتند.

تورنمنت بین‌المللی هلند G2 است و به نفر اول 20 امتیاز، نفر دوم 12 امتیاز و نفرات سوم 7.2 امتیاز در راه کسب سهمیه المپیک 2016 تعلق خواهد گرفت.

آخرین اخبار