www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۳۳ 1394/07/25

تكواندو جايزه بزرگ منچستر؛ فرزان آشورزاده به اسپانیا باخت و برنز گرفت

تکواندوکار سبک وزن تیم ملی کشورمان در مرحله نیمه نهایی به حریف اسپانیایی خود باخت و به نشان برنز دست يافت. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ،در ادامه این مسابقات که در منچستر انگلیس جریان دارد فرزان آشورزاده نفر اول رنکینگ جهانی و قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان در مرحله نیمه نهایی به مصاف  «جیسوس […]

تکواندوکار سبک وزن تیم ملی کشورمان در مرحله نیمه نهایی به حریف اسپانیایی خود باخت و به نشان برنز دست يافت.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ،در ادامه این مسابقات که در منچستر انگلیس جریان دارد فرزان آشورزاده نفر اول رنکینگ جهانی و قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان در مرحله نیمه نهایی به مصاف  «جیسوس تورتوسا» قهرمان نوجوانان جهان از اسپانیا رفت و در راند چهارم با امتیاز طلایی نتیجه را به حریف واگذار کرد و برنز گرفت.

تکواندوکار اسپانیایی راند اول بهتر از آشورزاده ظاهر شد و ۳بر صفر پیروز از میدان خارج شد. اخطارهای متوالی سرداور این بازی باعث شد تا نماینده کشورمان تمرکز لازم را نداشته باشد. در راند دوم این قهرمان ایرانی بود که بهتر از رقیب کار کرد و در نهایت هم نتیجه را به تساوی ۴بر۴ تغییر داد.

آشورزاده در راند سوم از حریف خود پیش افتاد و تا ثانیه های پایانی ۸ بر ۶ از حریف پیش بود ولی اخطار های سرداور و ضربه مشت نه چندان قدرتمند حریف باعث شد مبارزه  در پایان راند سوم با تساوی ۸ بر ۸ به اتمام رسیده و کار برای تعیین تکواندوکار پیروز به راند چهارم کشیده شود که حریف اسپانیایی در همان آغاز مبارزه امتیاز پیروزی بخش را به نام خود ثبت کرد.

این قهرمان کشورمان در وزن ۵۸- کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس ۴ بر یک «ديلان چلاموتو» از فرانسه را شکست داد و در ادامه هم ۹ بر ۵ «میلاس گلادوویک» از صربستان را از پیش رو برداشت به نیمه نهایی صعود کرد.

در همین وزن آرمین هادي پور علی رغم ارائه مبارزات درخور توجه و سطح بالا از دست يابی به مدال بازماند. وی ابتدا  ۱۷  بر ۴ مقابل «كارلوس ناوارو» از مكزيك صاحب پیروزی شد و سپس  «تای مون چا» قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان و نفر هفتم رنکینگ المپیک از کره شمالی را ۳۰ بر ۶ از پیش رو برداشت.هادی پور در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «تای هون کیم» دیگر نماینده کره ائها رفت و در یک مبارزه نزدیک ۱۴بر۱۳ نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

کیمیا علیزاده دیگر نماینده کشورمان بود که امروز موفق به کسب مدال نشد. وی در وزن ۵۷- کیلوگرم دور نخست ۱۸ بر ۶ «بنتا ديديهو» از سنگال را شکست داد و در ادامه برابر «جید جونز» قهرمان انگلیسی المپیک ۲۰۱۲ در یک مبارزه نزدیک ۳ بر ۲ بازنده و از دور رقابتها کنار رفت.

تیم ملی کشورمان در پایان روز دوم با یک نقره ابوالفضل یعقوبی و دو برنز امید عمیدی و فرزان عاشورزاده به کار خود در این مسابقات پایان داده است. فردا یکشنبه در روز پایانی این رقابتها مهدی خدابخشی بعنوان آخرین نماینده کشورمان به دیدار رقبای خود می رود.

وی که نفر اول رنکینگ وزن 80- کیلوگرم المپیکی است ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و سپس باید با برنده دیدار استرالیا و اسپانیا رقابت کند.برنده مبارزات تکواندوکاران کشورهای فرانسه، صربستان، روسیه و ازبکستان نیز، حریف خدابخشی در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات خواهد بود.

این دوره از مسابقات روز گذشته با حضور ۲۲۷ تکواندوکار از ۵۶ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز و تا عصر یکشنبه ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار