www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۳۸ 1394/07/04

تایچی ورزشی مناسب برای افر اد سالمند

انجام ورزش تایچی باعث افزایش کارایی حرکتی افراد سالمند و بالا رفتن کیفیت زندگی آنها می‌شود. تحقیقات جدید نشان داده است که تایچی، یکی از رشته‌های قدیمی ووشو برای افراد سالمند مفید است. این ورزش توانایی فیزیکی و کیفیت زندگی افرادی که آرتروز دارند یا به بیماری‌های تنفسی مزمن دچار هستند یا نارسایی قلبی دارند […]

انجام ورزش تایچی باعث افزایش کارایی حرکتی افراد سالمند و بالا رفتن کیفیت زندگی آنها می‌شود.

تحقیقات جدید نشان داده است که تایچی، یکی از رشته‌های قدیمی ووشو برای افراد سالمند مفید است. این ورزش توانایی فیزیکی و کیفیت زندگی افرادی که آرتروز دارند یا به بیماری‌های تنفسی مزمن دچار هستند یا نارسایی قلبی دارند را افزایش می‌دهد. تایچی برای افراد سالمندی که مشکلات مختلف جسمی دارند نیز مفید است.

تایچی یک فعالیت فیزیکی با شدت کم تا متوسط محسوب می‌شود که برای همه مناسب است. این ورزش فشار زیادی به عضلات و مفاصل وارد نمی‌کند و استرس و اضطراب را از بین می‌برد.

در مطالعاتی که اخیرا در مجله پزشکی ورزشی منتشر شد، محققان بررسی کردند که آیا تایچی راهی موثر برای افزایش کیفیت زندگی و جلوگیری از افسردگی در بیماران مبتلا به سرطان سینه یا بیماری‌های قلبی و آرتروز است یا خیر.

این ورزش باعث افزایش کارایی فیزیکی و قدرت عضلات می‌شود. حدود 34 درصد افراد بالای 65 سال در آمریکا آرتروز دارند. حدود 80 درصد افرادی که آرتروز دارند با محدودیت‌های حرکتی مواجه هستند.

افراد مورد بررسی در تحقیقات انجام شده به مدت 12 هفته در هر هفته دو تا سه بار تایچی انجام دادند، مدت این جلسات ورزشی حداکثر یک ساعت بود. بررسی‌ها نشان داد که تایچی کارایی فیزیکی و قدرت عضلات را در این افراد افزایش می‌دهد به خصوص در افرادی که مبتلا به آرتروز هستند، تایچی باعث کمتر شدن درد و سفت شدن مفاصل می‌شود. در افرادی که مبتلا به مشکلات تنفسی مزمن هستند تایچی از میزان تنگی نفس می‌کاهد.

در تست‌های مختلف افراد مورد آزمایش کارایی بیشتری پیدا کردند، تست‌هایی از جمله 6 دقیقه پیاده‌روی و تست TVG. با توجه به اطلاعات به دست آمده محققان دریافتند که تایچی برای بعضی از افرادی که مشکلات مربوط به سلامتی دارند مفید است.

سال گذشته نیز تحقیقات انجام شده در مجله پزشکی “امروز” نشان داد که تایچی داروی مناسب برای کاهش تورم بیماران مبتلا به سرطان سینه است.

tai-chi

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.