www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۳۶ 1402/02/15

بوکس قهرمانی جهان؛ حذف عبدالمالکی و پیروزی امیری

در ادامه مسابقات بوکس قهرمانی جهان، پوریا امیری در اولین دیدار خود به برتری رسید و پوریا عبدالمالکی با شکست مقابل نماینده ارمنستان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بوکس، بیست‌ودومین دوره مسابقات بوکس قهرمانی جهان 2023 با حضور 539 بوکسور از 107 کشور در 13 وزن از روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شد و به مدت 14 روز ادامه خواهد داشت.

امروز (جمعه – 15 اردیبهشت ماه) و در پنجمین روز این رقابت‌ها، پوریا عبدالمالکی بوکسور وزن 57 کیلوگرم کشورمان در دومین مبارزه خود در میدان جهانی به مصاف آرتور بازیان بوکسور ارمنستان که در رنک سه دنیا قرار دارد، رفت که 5 به صفر نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد. عبدالمالکی در اولین دیدار موفق شده بود با نتیجه 5 بر صفر نماینده بوتسوانا را شکست دهد.

همچنین پوریا امیری بوکسور وزن 92 کیلوگرم کشورمان در اولین دیدار خود با بوکسوری از قرقیزستان مبارزه کرد که این دیدار با برتری 5 بر صفر نماینده کشورمان به پایان رسید. امیری روز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه باید به مصاف بوکسور ارمنستان برود.

فردا (شنبه – 16 اردیبهشت ماه) و در ششمین روز این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 63.5، 67 و 71 کیلوگرم پیگیری خواهد شد که علی حبیبی‌نژاد در وزن 67 کیلوگرم نماینده کشورمان است. حبیبی‌نژاد در اولین دیدار رو در روی نماینده آذربایجان قرار می‌گیرد.

هدایت این نفرات برعهده همایون امیری و محمود نهتانی به‌عنوان مربی است.

فدراسیون جهانی بوکس (IBA) برای این رقابت‌ها جوایز دلاری را نیز در نظر گرفته است که به نفر اول 200 هزار دلار، به نفر دوم 100 هزار دلار و به نفرات سوم 50 هزار دلار تعلق می‌گیرد.

آخرین اخبار