www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۰۷ 1402/02/18

بوکس قهرمانی جهان؛ امیری مغلوب حریف ارمنی شد/ حذفِ پنجمین بوکسور ایران

نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان با شکست در دومین دیدار خود از گردونه مسابقات قهرمانی جهان کنار رفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در ادامه رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان که در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است و در هشتمین روز از مسابقات، پوریا امیری در وزن ۹۲ کیلوگرم در دومین مبارزه خود به مصاف نارک ماناسیان از ارمنستان رفت که با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

امیری در اولین دیدار خود با بوکسوری از قرقیزستان مبارزه کرد که این دیدار با برتری ۵ بر صفر به نفع وی به پایان رسیده بود.

پیش از این امین مجنونی در وزن ۸۶ کیلوگرم، میثم قشلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم و علی حبیبی‌نژاد در وزن ۶۷ کیلوگرم با شکست در اولین دیدار خود از گردونه مسابقات حذف شده بودند. عبدالمالکی هم که در دور اول پیروز شده بود در دیدار دوم شکست خورد و حذف شد.

دانیال شه‌بخش در ادامه مسابقات امروز به مصاف سیمئونوف روسنوف از بلغارستان خواهد رفت.

هدایت این نفرات برعهده همایون امیری و محمود نهتانی به عنوان مربی است.

بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ با حضور ۵۳۹ بوکسور از ۱۰۷ کشور در ۱۳ وزن از روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شد و به مدت ۱۴ روز ادامه خواهد داشت.

فدراسیون جهانی بوکس (IBA) برای این رقابت‌ها جوایز دلاری را نیز در نظر گرفته است که به نفر اول ۲۰۰ هزار دلار، به نفر دوم ۱۰۰ هزار دلار و به نفرات سوم ۵۰ هزار دلار تعلق می‌گیرد.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.