www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۰۲ 1400/03/04

بوکس قهرمانی آسیا/ صعود چهار نماینده ایران به یک چهارم نهایی

در پایان روز نخست مسابقات بوکس قهرمانی آسیا و با برتری قشلاقی و روزبهانی، چهار نماینده کشورمان به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، روز نخست از رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا از عصر امروز (دوشنبه – سوم خرداد ماه) به میزبانی دبی امارات برگزار شد و در رقابت‌های امروز چهار نماینده بوکس کشورمان با برتری مقابل رقبای خود به جمع هشت بوکسور برتر آسیا راه یافتند.

در رقابت‌های وزن 81 کیلوگرم، میثم قشلاقی در نخستین تجربه آسیایی خود به مصاف سومیت از هند رفت و با شایستگی مقابل حریف خود به برتری دست یافت تا در مرحله یک چهارم نهایی حریف بوکسور قزاقستانی شود.

احسان روزبهانی کاپیتان باتجربه بوکس ایران هم در اولین حضور خود در وزن 91 کیلوگرم، در روز نخست رقابت‌ها برابر سلطان الشماری از کویت قرار گرفت و در راند نخست کار حریف خود را یکسره کرد.

کاپیتان تیم ملی بوکس با این پیروزی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد تا برای قطعی کردن مدال برنز خود به مصاف واسیلی لویت یکی از پرافتخارترین بوکسورهای تاریخ قزاقستان برود.

پیش از این در سایر رقابت‌های امروز، امید احمدی‌صفا در وزن 52 کیلوگرم در راند نخست علی جاسم از کویت را ناک اوت کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بوکسور قرقیزستانی خواهد رفت.

در رقابت‌های وزن 60 کیلوگرم نیز دانیال شه‌بخش بوکسور المپیکی کشورمان دست به کار بزرگی زد و  سریک بوکسور قزاقستانی را شکست داد تا به نوار پیروزی‌های بوکسورهای قزاقستانی مقابل مشتزنان کشورمان پایان دهد. شه‌بخش در مرحله یک چهارم نهایی با بوکسور کویتی مبارزه خواهد کرد.

اشکان رضایی در وزن 64 کیلوگرم، تنها بوکسور بازنده کشورمان در رقابت‌های امروز بود که مقابل سافیولین از قزاقستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

آخرین اخبار