www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۰۳ 1394/03/27

به نشانه اعتراض، سه کاراته‌‌کا اردوی تیم ملی را ترک کردند / دباغیان: من می‌گویم چه کاراته‌کایی در چه وزنی به مبارزه انتخابی برود

اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان کاراته در حالی از عصر روز یکشنبه 24 خردادماه در استان قم و در خانه کاراته این استان آغاز شده است که شب گذشته موسی گنج‌زاده، سعید فرخی و کیوان بابان اردوی تیم ملی را به نشانه اعتراض ترک کردند. خبرهای دریافتی حاکی از این است این نفرات به […]

اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان کاراته در حالی از عصر روز یکشنبه 24 خردادماه در استان قم و در خانه کاراته این استان آغاز شده است که شب گذشته موسی گنج‌زاده، سعید فرخی و کیوان بابان اردوی تیم ملی را به نشانه اعتراض ترک کردند. خبرهای دریافتی حاکی از این است این نفرات به نحوه برگزاری انتخابی تیم ملی که طی چند روز آینده قرار است برگزار شود، معترض هستند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، موسی گنج زاده ملی پوش وزن 84+ کیلوگرم در خصوص دلایل ترک اردوهی تیم ملی مدعی شد: رقابت‌های انتخابی معیار برگزیدن افراد نیست و بی‌عدالتی باعث شد که اردو را ترک کنیم. من به دلیل بی حرمتی آقایان، اردوی تیم ملی را ترک کردم چرا که به صورت خیلی واضح گفته شد که انتخابی ملاک نیست و هر کس که خودمان صلاح بدانیم در تیم ملی فیکس می شود .

وی ادامه داد: آشوری به من گفت تو سنت زیاد است و ما می خواهیم به جوان‌ها فرصت دهیم، می خواهم بدانم با 28 سال سن و در اوج نشاط و نیرو و با وجود اینکه تمام مسابقاتم را با اقتدار و قاطعانه بردم و قهرمان کشور شدم و در انتخابی هفته گذشته نیز نفر دوم شدم باید کنار گذاشته شوم و ایمان سنچولی که اصلآ در انتخابی حضور نداشت، باید در تیم ملی فیکس شود. آیا این عدالت است ؟ چرا هر کاری که دوست دارند انجام می دهند و کسی جلودارشان نیست ؟

گنج زاده افزود : دباغیان در جلسه شب گذشته گفت : انتخابی برای من اصلا مهم نیست و برای من قهرمانی در مسابقات آسیایی مهم است و به همین دلیل تیمی که در آلمان حضور داشت را می خواهم و می برم. زمانیکه در پیست در حال دویدن بودیم شهاب سلطانی نزدیکمان آمد و به صراحت گفت : ما 5 نفر اصلی را داریم و تنها 2 نفر می خواهیم به این تعداد اضافه کنیم. وقتی به این راحتی عدالت را زیر پا میگذارند و خیلی واضح به ما توهین می کنند ! باید چه کار کنیم ؟ این برای کسی که تمام مسابقاتش را برده غیر قابل تحمل است که نفر سومی را جایگزینش کنند که به هیچ وجه در رقابت های انتخابی حتی حضور نداشته است.

بر اساس این گزارش، کیوان بابان ملی پوش وزن 84 – کیلوگرم کاراته نیز ادعا کرد: به دلیل بی عدالتی، شب گذشته اردوی تیم ملی را ترک کردیم چرا که انتخابشان را از قبل انجام دادند .از همان ابتدای حضورشان حرفهایشان ضد و نقیض بود ، قبل از انتخابی اول گفتند که برای تیم اصلی 10  نفر را میخواهیم ولی 16 نفر را در تیم ملی نگه داشتند چرا که با این کار می خواستند جا را برای کسانی که مد نظرشان است باز نگه دارند. متآسفانه دراین چند سال اخیر بعضی از نفرات انقدر خیالشان راحت است که می دانند حتی اگر ببازند باز هم فیکس تیم ملی هستند .

در واکنش به ادعاهای مطرح شده از سوی گنج زاده و بابان مبنی بر عدم رعایت عدالت در انتخابی های تیم ملی کاراته، غلامرضا دباغیان سرمربی تیم ملی واکنش نشان داد و اعلام کرد حرف اول و آخر در مورد حضور ورزشکاران در مبارزات انتخابی را او می‌زند.

دباغیان در این خصوص گفت: درهای تیم‌های ملی و مبارزات انتخابی آن به روی همه باز است و تمام مدعیان می‌توانند بیایند و خودشان را تست کنند، اما به عنوان سرمربی این من هستم که می‌گویم چه کسی در چه وزنی مبارزه انتخابی بکند. اینکه خود بازیکن بخواهد این موضوع را تعیین کند اصلا برایم قابل قبول نیست. مثلا بهمن عسگری و ایمان سنچولی را بدون انتخابی فیکس بخش تیمی کردم زیرا هر دوی آنها در آلمان و دیگر مسابقات نقش خوبی را در نتیجه‌گیری تیم ایفا کرده بودند. عسگری در آلمان 5 مسابقه داد و 5 برد به دست آورد و در فرانسه نیز به 3 برد و یک مساوی دست پیدا کرد. در رقابت‌های کاراته‌ وان‌ نیز که جزو رنکینگ محسوب می‌شوند به 9 مدال طلا رسیده و فکر می‌کنم این کارنامه خوبی باشد.

وی افزود: سنچولی نیز به همین ترتیب موفق بوده و باید از او برای تیم استفاده می‌شد. دیگر نفرات هم که مدعی حضور در تیم هستند می‌توانند این‌گونه خودشان را نشان دهند تا نظر کادر فنی را تغییر دهند. مثلا کیوان بابان تاکنون کدام اعزام را در کنار تیم ملی بوده که حالا قهر کرده است؟ موسی گنج‌زاده و سعید فرخی به نشانه اعتراض به برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم را ترک کرده‌اند که اصلا قابل قبول نیست. نفراتی که کادر فنی تشخیص می‌دهد باید انتخابی برگزار کند و البته این موضوع در وزنی است که مربیان اعلام می‌کنند. اجازه نمی‌دهیم هر کسی  هر جا خواست انتخابی بزند. مشکل خاصی وجود ندارد و با لطف فدراسیون با بهترین داورها مبارزات انتخابی برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.