www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۷:۵۸ 1394/10/14

به انتخاب یک سایت پرتغالی؛ تیم ملی ایران و خدابخشی بهترين‌های تکواندو جهان شدند

در نظر سنجی سالیانه سايت تخصصي مس (MAS) مهدی خدابخشی تکواندوکار المپیکی کشورمان به همراه تیم ملی ایران در جمع بهترین های سال ۲۰۱۵ قرار گرفتند. به گزاش پایگاه خبری رزم نیوز ، این سایت پرتغالي که به صورت تخصصی اخبار و رويدادهاي مهم تكواندو جهان را پوشش می دهد همه ساله با نظر سنجی از کاربران […]

در نظر سنجی سالیانه سايت تخصصي مس (MAS) مهدی خدابخشی تکواندوکار المپیکی کشورمان به همراه تیم ملی ایران در جمع بهترین های سال ۲۰۱۵ قرار گرفتند.

به گزاش پایگاه خبری رزم نیوز ، این سایت پرتغالي که به صورت تخصصی اخبار و رويدادهاي مهم تكواندو جهان را پوشش می دهد همه ساله با نظر سنجی از کاربران خود، بهترين بازيكن زن و مرد، بهترين تيم زن و مرد، بهترين داور زن و مرد و بهترين ضربه سال را معرفي می کند.

۶۲ هزار و ۳۲۱ نفر از کابران این سایت در نظر سنجی سال ۲۰۱۵  شرکت کردند که در نهایت مهدي خدابخشي با اکثریت آرا  به عنوان بهترين تکواندوکار مرد سال ۲۰۱۵ انتخاب شد و ايران عنوان بهترين تيم مردان جهان را به دست آورد. پس از وی ، فرزان عاشورزاده در رده دوم قرار گرفت.

خدابخش مدال‌های طلای قهرماني جهان، آسيا، بازي‌هاي آسيايي و نظاميان جهان را کسب کرده و از او به عنوان يكي از قدرتمندترين كانديداي كسب مدال طلاي وزن ۸۰- كيلوگرم المپيك ريودوژانيرو ۲۰۱۶ ياد شده است.

اما در بخش انتخاب بهترين تيم مردان سال ۲۰۱۵، از بين ۸ گزينه اعلام شده، تيم ايران با ۴۷ درصد آرا به عنوان بهترين تيم انتخاب شد. مكزيك كه سال گذشته در اين نظرسنجي اول شده بود، در جاي دوم قرار گرفت و كشورهاي كره جنوبي، اسپانيا، روسيه، ساحل عاج، ازبكستان و آذربايجان نيز سوم تا هشتم شدند.

در گزارش این سایت در خصوص تیم ملی ایران آمده است: اين تيم با داشتن مربيان توانمند و شخصيت هايي همانند فرزان عاشورزاده، مهدي خدابخشي، سجاد مرداني و مسعود حجي زواره در اين مدت نشان داده است كه قدرتمندترين تيم در گروه مردان است.

«پانيپاك وونگ پاتاناتيك» از تايلند عنوان بهترين بازيكن زن، مصر عنوان بهترين تيم زن، «جوليو ديب» از لبنان عنوان بهترين داور زن، «گولرمو رودريگز» عنوان بهترين داور مرد و بهترين ضربه سال به «ارون كوك» از مولداوي رسيد.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.