www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۳۷ 1393/11/19

بعد از انتقادات شدید به داوری های سوپرلیگ؛ دفاع تمام قد رییس کمیته داوران کاراته از قضاوت ها

بعد از انتقادات شدیدی که نسبت به قضاوت های سوپرلیگ کاراته وارد شد، رییس کمیته داوران این فدراسیون در دفاع از داوران گفت: کسی که اعتراض می کند باید قوانین را بداند و فریاد زدن اعتراض نیست! به گزارش “رزم نیوز” ، جواد سلیمی در مورد انتقادات شدید احمد صافی سرمربی تیم دانشگاه آزاد اسلامی […]

بعد از انتقادات شدیدی که نسبت به قضاوت های سوپرلیگ کاراته وارد شد، رییس کمیته داوران این فدراسیون در دفاع از داوران گفت: کسی که اعتراض می کند باید قوانین را بداند و فریاد زدن اعتراض نیست!

به گزارش “رزم نیوز” ، جواد سلیمی در مورد انتقادات شدید احمد صافی سرمربی تیم دانشگاه آزاد اسلامی به داوری ها در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: در وهله اول باید بگویم کسی که اعتراض می کند باید قانون را بداند و به شاگردانش یاد بدهد. وقتی خود مربی قانوان و راه اعتراض کردن را نمی داند چه می شود گفت.

وی افزود: اینکه هر زمان داوران به سود آنها رای و امتیاز می دهند خوب هستند و هر وقت به تیم حریف امتیاز می دهند، بد هستند، برداشت درستی نیست. بنده صددرصد با این نوع نگاه مخالفم.

رییس کمیته داوران فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه هیچ یک از این اعتراضات انجام شده قابل پیگیری و رسیدگی نبود گفت: نمی گویم داوران اشتباه نمی کنند و شاید به صورت سهوی دچار اشتباه هم شوند اما نحوه اعتراض اینگونه نیست.قانوان می گوید هفت بازیکن و یک مربی دور تاتامی باشند،حالا سوال من از شما این است آقایان صافی و دباغیان و بقیه شاگردانشان و حتی طرفداران کنار تاتامی چه کار داشتند و چرا به ره تصمیم داور اعتراض می کردند؟

وی ادامه داد: هرزمانی این دوستان قوانین را رعایت کردند من هم سعی می کنم به صورت صددرصد قوانین را رعایت کنم. داوران ما به صورت عمدی اشتباه نمی کنند.

سلیمی با تاکید بر اینکه اگر کنار تاتامی خلوت و داور تمرکز داشته باشد شرایط خیلی بهتر این خواهد بود گفت: وقتی سالن و کنار تاتامی این همه شلوغ و داور زیر فشار زیادی است نمی‌شود گفت که نباید هیچ اشتباهی رخ دهد چرا که او هم انسان است و ممکن است اشتباه کند.من هم در این مبارزه قضاوت کردم چرا آن زمان کسی اعتراض نکرد.

وی گفت: بازهم می گویم دوستان راه اعتراض را نمی دانند. اعتراض راه و روش و قانون دارد. قانون می گوید مربی که کنار تاتامی نشسته می تواند به صورت مکتوب اعتراض کند و پنل داوری هم هر چقدر که زمان ببرد باید به این اعتراض رسیدگی کند.در این مواقع ما بازیها را نگه می داریم و به اعتراض رسیدگی می کنیم.

رییس کمیته داوران فدراسیون کاراته در پاسخ به این اعتراض احمد صافی سرمب یتیم دانشگاه آزاد که گفته بود برخی داوران در حد قضاوت در سوپر لیگ نیستند گفت: این افراد دوستان من هستند اما نباید احساسی تصمیم بگیرند. همین آقای صافی و تیم دانشگاه آزاد سال قبل با همین داوران قهرمان لیگ شد و آن زمان داوران خوب بودند اما حالا که باخته داوران ضعیف شده اند و در حد سوپرلیگ نیستند؟!

سلیمی گفت: برای ما داوران فرقی نمی کند که مبارزان قهرمانان باشند یا افراد دیگر. قانون ملاک عملکرد و تصمیم گیری ما است و هرچه آن بگوید عمل می کنیم.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.