www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۵۱ 1402/05/15

برگزاری همایش روز جهانی ووشو با حضور سفیر چین

همایش روز جهانی ووشو با حضور سفیر چین در ایران و همچنین مسئولان فدراسیون این رشته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، کوشک هنر واقع در منطقه گردشگری و فرهنگی عباس آباد تهران، بعد از ظهر روز گذشته (شنبه – 14 مردادماه) میزبان همایش روز جهانی ووشو 2023 با موضوع “با ووشو دوستی‌ها را گسترش دهید و شادی را به اشتراک بگذارید” و “ووشو؛ پیوندی شادی آفرین” بود.

در این مراسم که همزمان با مراسم روز جهانی در سایر نقاط دنیا برگزار شد، «چانگ هوا» سفیر چین در ایران به همراه همسرش، امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو، مهدی علی‌نژاد عضو هیئت رئیسه فدراسیون بین‌الملللی ووشو، طاهری عضو هیئت رئیسه فدراسیون، زهرا ناطقی نایب رئیس بانوان فدراسیون، ملکی سرپرست دبیرکلی، «جوزی هاوو» رایزن فرهنگی سفارت چین، غلام‌زاده بازرس فدراسیون، علیرضا بهرمن معاون ورزش قهرمانی سازمان ورزش شهرداری تهران ملی‌پوشان و اعضای کادر فنی تیم ملی بزرگسالان در بخش مردان، ملی‌پوشان تیم‌های جوانان و رده‌های سنی دختر و پسر، اعضای تیم ووشو فلسطین به همراه جمعی بزرگی از پیشکسوتان، ورزشکاران، مربیان و داوران حضور داشتند.

در مراسم امروز «چانگ هوا» سفیر چین به ایراد سخنرانی پردخت و با اشاره به نتایج ووشوکاران ایران در یونیورسیاد دانشجویان جهان در چنگدو و تبریک بابت نتایج کسب شده در این رویداد، برای کاروان ووشو در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو آرزوی موفقیت کرد.

همچنین صدیقی رئیس فدراسیون عنوان کرد: خیلی خوشحالم که این فرصت امسال هم برایمان فراهم شد تا این مراسم را جشن بگیریم. ووشو یک ورزش نیست، بلکه یک فرهنگ است که باعث دوستی ملل می‌شود.

سفیر چین در پایان صحبت های خود سه عروسک نماد بازی‌های آسیایی هانگژو «کانگونگ»، «لیانلیان» و «چن چن» را به رسم یادبود و با آرزوی موفقیت تیم ملی کشورمان به صدیقی اهدا کرد.

صدیقی نیز تمبر یادبود روزجهانی ووشو و سی امین سالگرد تاسیس فدراسیون جهانی را که از سوی فدراسیون ووشو ایران چاپ شده بود به ایشان اهدا کرد.

در پایان مراسم نیز ملی‌پوشان و قهرمانان به همراه سفیر و همرانش، پوستر رسمی این همایش را به نشان یادبود امضا کردند.

اجرای مراسم امسال بر عهده علی خسروی پیشکسوت داوری بین المللی فوتبال و مدرس فدراسیون ایران بود.

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید