www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۴۱ 1394/09/17

با حکم وزیر ورزش و جوانان؛ رشیدخدابخش سرپرست فدراسیون جودو شد

در حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان، رشید خدابخش به عنوان سرپرست فدراسیون جودو منصوب شد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از قبول استعفای محمدعلی رستگار از ریاست فدراسیون جودو، دکتر محمود گودرزی با پیشنهاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی، در […]

در حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان، رشید خدابخش به عنوان سرپرست فدراسیون جودو منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پس از قبول استعفای محمدعلی رستگار از ریاست فدراسیون جودو، دکتر محمود گودرزی با پیشنهاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی، در حکمی رشید خدابخش را به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب کرد.

رئیس اداره تربیت بدنی استان های مازندران، آذربایجان شرقی، فارس، مدیریت اداره کل ورزش و جوانان اصفهان و نائب رئیسی فدراسیون کاراته از جمله سوابق رشید خدابخش است.

جلسه معارفه رشید خدابخش سرپرست فدراسیون جودو با حضور گواری رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون ها ، احمدی مسئول بازرسی و نظار وزارت ورزش و جوانان ، خانم کعبی زاده مشاور معاونت فرهنگی وزارت ورزش ، میراسماعیلی ، بلوطی و صاحبی  نایب رئیس ، دبیر  و مسئول امور مالی فدراسیون جودو  و در غیاب دکتر رستگار رئیس پیشین برگزار شد.

در این جلسه گواری حکم سرپرستی فدراسیون جودو که از سوی دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان برای خدابخش صادر شده بود را تقدیم وی کرد. در ابتدای این جلسه میراسماعیلی و بلوطی توضیحاتی در مورد شرایط فدراسیون جودو ، اوضاع تیم های ملی و اینکه وضعیت جودو در راه کسب سهمیه توضحیاتی ارائه نمودند.

در ادامه خدابخش از سابقه 40 ساله خود در ورزشهای رزمی و اینکه دارای دان هشت کاراته است ، نائب رئیس فدراسیون کاراته و مدیر تیم های ملی کاراته بوده و 25 ساله سابقه مدیریتی در هشت استان کشور داشته و اکنون نیز مسئولیت نوشتن سند ملی ورزش کشور از سوی وزیر به وی واگذار شده سخن گفت.

وی عنوان داشت: فکر می کنم جودو و فدراسیون آن برای وزارت ورزش اهمیت زیادی داشته که چنین نگاهی به آن شده است. جودو متعلق به اهالی این رشته است و برای کمک به این رشته آمده ام و برای این منظور هم باید از تمام ظرفیت جودو و تک تک نیروهای با ارزش آن استفاده شود.

خدابخش ادامه داد: جودو با توجه به زیرساخت ها و رفتن به سمت استعدادیابی و نگاه ویژه به رده های سنی یک فدراسیون برنامه مدار است که با اجرای صحیح این برنامه ها بدون شک در بلند مدت به اهداف خود خواهد رسید. ولی شاید جامعه حوصله لازم برای اجرای برنامه های 10 ساله را نداشته باشد. باید در این بین برش هایی از این برنامه به صورت کوتاه مدت و هدفمند اجرایی شود.

سرپرست فدراسیون جودو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما با نگاه محوری به رده های سنی نونهالان ، نوجوانان و جوانان باید تیم ملی را برای حضور در میادین پیش رو تقویت کنیم. خوشبختانه متخصصان جودو در فدراسیون کم نیستند باید به سمتی برویم که هدف رسیدن به سه سهمیه محقق شود.

Judo-new1وی افزود: وظیفه من که به صورت موقت در خدمت خانواده پرافتخار جودو هستم رسیدگی به اوضاع فعلی کمک به جودو و همچنین برگزاری یک انتخابات مطلوب است. البته المپیک ریو 2016 یک وظیفه دیگر را پیش روی من قرارداده تا بتوانیم با حمایت خوب خانواده جودو حداکثر بهره برداری را داشته باشیم که ان شالله نتایج آن را با کسب سهمیه های المپیک خواهیم دید.

خدابخش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کسب مدال در میدانهای مهم مثل المپیک و قهرمانی جهان یک هدف است که باعث می شود تلاش فدراسیون در بخش زیرساخت ها دیده شود. و اگر این مدالها نباشد این تلاشها نیز دیده نمی شود.

سرپرست فدراسیون جودو ادامه داد: با کمک همه خانواده جودو بر مشکلات و حاشیه ها غلبه خواهیم کرد. این درست که حضور من موقت است ولی با علاقه و اشتیاق برای کمک آمده ام. دوستان خوبی در جودو دارم و این باعث می شود که از تمام پتانسیل جودو استفاده کنم.

وی در پایان گفت: با توجه به شرایط پیش رو باید حامی مالی برای جودوکارانی که در آستانه کسب سهمیه هستند پیدا کنیم. شرایط جودو با برخی رشته ها متفاوت است و باید در مسابقات مختلف حضور داشته باشند. امیدوارم در همین مدت کوتاه حضور خود در جودو کاری ماندگار و نامی نیک از خود برجای بگذارم.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار