www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۳:۳۳ 1401/05/21

بازی‌های کشورهای اسلامی| پایان کار تکواندوکاران با کسب ۱۳ مدال

روز پایانی رقابت‌های تکواندو کشورهای اسلامی با کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره توسط نمایندگان کشورمان همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در آخرین روز از رقابت‌های تکواندو پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، امروز (جمعه – 21 مردادماه) چهار نماینده تکواندو ایران در اوزان 62- و 73+ کیلوگرم زنان و 74- و 87+ کیلوگرم مردان به میدان رفتند و در نهایت موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره شدند.

امیر محمد بخشی در مسابقات وزن 74- کیلوگرم،  پس از استراحت در دور نخست، در 2 راند از سد وان دیجک از سورینام گذشت. او در ادامه عمر الهلو از اردن را در 2 راند شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

نماینده وزن 74- کیلوگرم تکواندو ایران در مرحله نیمه نهایی نیز جسوربک جایسانوف از ازبکستان را 2 بر یک در راند شماری شکست داد و فینالیست شد. بخشی در فینال نیز  احمد بهلول از فلسطین  را در 2 راند شکست داد و به مدال طلا رسید.

در رقابت‌های وزن 87+ کیلوگرم مردان، علیرضا نادعلیان در دور نخست با ضربه فنی از سد اسلام بازار از فلسطین گذشت و در ادامه در 2 راند متوالی شاخرخ رجبوف از ازبکستان را  شکست داد. او در مرحله نیمه‌نهایی نیز در 2 راند متوالی مقابل کوتالمیس آتلسی امره از ترکیه پیروز و فینالیست شد.

نادعلیان در مبارزه پایانی نیز در 2 راند متوالی ایوب باسل از مراکش را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

همچنین در رقابت‌های بخش بانوان، نرگس میرنورالهی در وزن 62- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، کوتوبالی کادیجا از چاد را در 21 راند شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

میرنوراللهی در این مرحله  با برتری در 2 راند مقابل ایکرا کایر از ترکیه  به فینال صعود کرد، اما با شکست 2 بر صفر مقابل فریزا سادیکوا از ازبکستان به مدال نقره رسید.

اکرم خدابنده کاپیتان تیم ملی تکواندو بانوان نیز در رقابت‌های وزن 73+ کیلوگرم بانوان، در دیدار اول از سد سارا الحاج  از اردن گذشت و سپس در مرحله نیمه‌نهایی با برتری 2 بر یک مقابل نافیا کاس از ترکیه فینالیست شد.

خدابنده در  مبارزه پایانی  با شکست 2 بر یک در راند شماری مقابل اسوتلانا اوسی پووا از ازبکستان به مدال نقره رسید.

در پایان مسابقات تکواندو پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی نمایندگان کشورمان با کسب مدال 5 مدال طلا( ناهید کیانی، حسین لطفی، امیرمحمد بخشی، علیرضا نادعلیان و علی احمدی)، چهار مدال نقره( غزل سلطانی، زینب اسماعیلی، اکرم خدابنده و سیده نرگس میرنوراللهی) و چهار مدال برنز( مهدی حاج موسایی، مهران برخورداری، محمدصادق دهقانی و نسترن ولی زاده)  به کار خود پایان دادند.

در بخش مردان هدایت ملی‌پوشان برعهده علی محمد بسحاق بعنوان سرمربی بود و هادی مستعان نیز مربی تیم کشورمان بود. مینو مداح و ندا زارع نیز به ترتیب سرمربی و مربی تیم بانوان کشورمان بودند. علی تاجیک در بخش مردان و مهروز ساعی در بخش بانوان عهده‌دار سرپرستی تیم‌های کشورمان بودند.

آخرین اخبار