www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۴۴ 1400/01/22

اوجی: یکی از دغدغه های اصلی جامعه رزمی، ساماندهی هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران بود

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی استان فارس گفت: کسب مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران سر و سامان دادن به اوضاع آن در کشور، یکی از دغدغه های بزرگ برای تمامی ادارات کل و هیئت استانها بود و هیچ کدام از فدراسیون ها مسئولیت فعالیت های آن را نمی پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، محمدرضا اوجی با اشاره به اینکه خبر کسب مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، یکی از مهمترین اخبار روزهای ابتدایی سال 1400 بود، در این باره اذعان کرد: برگزاری مسابقات زیرزمینی، افزایش مربیان و ورزشکارانی که مدعی فعالیت در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) بودند و پولهای زیادی که در این آشفته بازار رد و بدل می شد و هیچ کدام از فدراسیون ها، مسئولیت آن را نمی پذیرفت، به یکی از دغدغه های بزرگ ادارات کل و هیئت های استانی تبدیل شده بود.

وی در ادامه افزود: اینکه فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، به عنوان متولی هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران ، از وزارت ورزش و جوانان مجوز گرفت، اتفاق بسیار بزرگ و مهم در روزهای آغازین سال 1400 بود و از این پس می توانیم شاهد آن باشیم که به وضعیت این رشته سامان داده شود.

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی استان فارس، بر لزوم تدوین آیین نامه ها و قوانین اجرایی در هنرهای رزمی ترکیبی کشور تاکید کرد و در این خصوص گفت: طبق صحبت های مهندس بهتری، رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، قوانین بین المللی هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) برای فعالیت در ایران باید به تصویب شورای فنی فدراسیون و بعد از آن وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی، برسد ؛ ما امیدواریم شاکله اصلی آیین نامه هرچه زودتر این روند قانونی را بگذراند و به استان ها ابلاغ شود تا ما هرچه سریع تر شاهد شروع فعالیت قانونی این رشته در کشور باشیم.

وی تصریح کرد: بدون شک وقتی آیین نامه و قوانینی برای اولین بار در کشور به اجرا در می آید بدون ایراد نخواهد بود، اشکالات به مرور و بعد از برگزاری چند مسابقه و رویداد ، اصلاح خواهند شد و به نتیجه قابل قبولی می رسد.

اوجی درخصوص فعالیت های هیئت انجمن های هنرهای رزمی در استان فارس در سال 1399 گفت: به خاطر شیوع ویروس کرونا در سال گذشته ، بیشتر برنامه های هیئت به صورت آنلاین برگزار شد، در پایان سال هم ما در پویش نذر رهایی که برای آزادسازی زندانیان غیرعمد گذاشته بودند، شرکت کردیم و توانستیم ، برای آزاد سازی زندانیان به ویژه ورزشکارانی که به صورت غیر عمد با این مشکل مواجه شده بودند، قدمی برداریم.

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی درباره برنامه های این هیئت برای سال 1400 ، خاطرنشان کرد: امسال متاسفانه دوباره شاهد اوج گیری کرونا در کشور و تعطیلی رشته های ورزشی هستیم ، البته انتخابات هیئت استان را نیز پیش رو داریم ، اگر این توفیق را داشته باشم که دوباره به عنوان رئیس هیئت فارس، در خدمت جامعه رزمی کشور باشم، برنامه ریزی می کنیم تا دوباره فعالیتهای خود را به صورت آنلاین ادامه دهیم و از برنامه هایمان عقب نیفتیم.

 

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.