www.khabarrazmavar.ir

ووشو قهرمانی جهان - شانگهای

شناسه خبر : 14:05 1398/08/01

اوجاقی: نمایشی از اقتدار ووشو ایران را به رخ چینی‌ها کشیدیم

سرمربی تیم ملی ووشو گفت: مسابقات قهرمانی جهان در این دوره شرایط خاصی دارد و به دنبال آن هستیم تا بهترین نتایج را کسب کنیم

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، حسین اوجاقی درگفتگو با خبرگزاری مهر اظهار داشت: با ۵ ورزشکار در بخش ساندای مردان به چین آمدیم و در مهد ووشو جهان موفق به کسب ۵ مدال طلا شدیم، اعضای تیم ملی زحمات زیادی را در این مدت متحمل شدند و به خوبی مزد این زحمات را در این میدان سخت و دشوار با کسب مدال طلای خوشرنگ کسب کردند.

وی ادامه داد: این اتفاق برای اولین بار در تاریخ ووشو جهان می افتد که یک کشور در مهد ووشو جهان موفق به کسب عنوان قهرمانی می شود و این مهم به دست مردان پرتلاش و سخت کوش ایرانی اتفاق افتاد. داشتن چنین تیم پرقدرتی آرزوی هر کشوری است و من به این جوانان می بالم.

سرمربی تیم ملی افزود:در بخش ساندا هشت بار پرچم ایران اسلامی به اهتزار در آمد و هشت بار سرو پرافتخار کشور عزیزمان در سالن طنین انداز شد که این خود افتخار بزرگی است. امیدوارم این روند موفقیت در سالهای آتی نیز ادامه یابد.

اوجاقی در پایان گفت: جای تشکر دارد از همه کسانی که در این مسیر ما را یاری دادند. خیلی ها برای پیشرفت ووشو ایران در جای جای ایران اسلامی زحمت کشیده اند، از راس فدراسیون دکتر علی نژاد گرفته تا سایر نفرات فدراسیون و کادر فنی و مربیان این قهرمانان و من دست تک تک آنها را می بوسم و از آنها تشکر می کنم.

تیم ملی ووشو ایران با کسب  هشت مدال طلا با اقتدار عنوان قهرمانی را در بخش ساندای رقابتهای قهرمانی جهان به خود اختصاص داد. چینی ها نیز در این بخش با شش طلا، یک نقره و یک برنز نایب قهرمان شدند. و ویتنام هم با یک طلا، دو نقره و دو برنز سوم شد.

آخرین اخبار