www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 09:12 1399/07/05

المپیک توکیو؛ جولانگاه تکواندوکاران ایرانی/ در انتظار کسب سهمیه

هفت ایرانی در کشورهای مختلف در انتظار اعلام تاریخ برگزاری رقابتهای تکواندو انتخابی المپیک در دو قاره آسیا و اروپا هستند تا برای کسب سهمیه این بازیها تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در حالی که آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی از تیم ملی کشورمان برای حضور در بازی‌های المپیک موفق به کسب سهمیه از طریق سیستم رنکینگ شده‌اند و دو نماینده تیم بانوان نیز باید در رقابتهای قاره‌ای به روی «شیء هاپ چانگ» بروند، هشت تکواندوکار ایرانی نیز از سایر کشورها برای رسیدن به این بازی‌ها تلاش می‌کنند.

در واقع باید عنوان کنیم که ایران بیشترین تکواندوکار را در میان کشورهای حاضر در این بازی‌ها خواهد داشت. میلاد بیگی در همین شرایط سهمیه حضور در المپیک را برای آذربایجان کسب کرده است. در تیم‌های آسیایی علاوه بر دو بانوی تکواندوکار ملی پوش کشورمان، غزل کیانی از تیم ملی فلسطین به رقابتهای انتخابی خواهد آمد.

اما رقابتهای انتخابی اروپا در قاره سبز محلی برای نمایشی از سبک خاص تکواندو ایرانی خواهد بود. فرزاد ذوالقدر در تیم ملی بلغارستان، مهدی خدابخشی در تیم ملی صربستان، راحله آسمانی در تیم ملی بلژیک و دینا پوریونس در تیم ملی هلند، برای کسب سهمیه تلاش خواهند کرد.

به این جمع باید اضافه کنیم کسری مهدی پور و امیرمحمد حسینی در آلمان، الهام محمدی در اتریش و احسان نقیب زاده از سوئیس که شانس زیادی برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک دارند و این احتمال هم وجود دارد که با نظر فدراسیون جهانی و تحت حمایت تیم پناهندگان کمیته بین المللی المپیک به توکیو سفر کنند. البته که پیام قبادی و زهرا فاضل هم در آذربایجان حضور دارند و احتمال اینکه در ترکیب تیم اصلی این کشور به مسابقات انتخابی بروند، زیاد است.

در بخش مربیان هم در کنار فریبرز عسگری و علی محمد بسحاق به همراه مهرو کمرانی ترکیب تیم ملی کشورمان را تشکیل خواهند داد. رضا مهماندوست در تیم ملی آذربایجان، امید غلامزاده در تیم ملی چین تایپه، داود فلاحتگر و علیرضا نصر نیز در تیم ملی بلژیک حضور خواهند داشت. البته که در صورت کسب سهمیه توسط آلمان، دانمارک و هلند، باید منتظر فرامرز رهنما، عباس جامعیان و مانی زارعی باشیم.

زمان برگزاری رقابتهای انتخابی المپیک در قاره آسیا و اروپا مشخص نشده است. با لغو رقابتهای باقی مانده تا پایان سال ۲۰۲۰، همه دنیا منتظر ۱۵ مهرماه و برگزاری شورای اجرایی و اجلاس سالیانه هستند تا تکلیف آینده این رشته مشخص شود. اجلاسی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار

اوجی: یکی از دغدغه های اصلی جامعه رزمی، ساماندهی هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران بود
اوجی: یکی از دغدغه های اصلی جامعه رزمی، ساماندهی هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران بود
رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی استان فارس گفت: کسب مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران سر و سامان دادن به اوضاع آن در کشور، یکی از دغدغه های بزرگ برای تمامی ادارات کل و هیئت استانها بود و هیچ کدام از فدراسیون ها مسئولیت فعالیت های آن را نمی پذیرفت.
صحبت های رئیس فدراسیون در مورد مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران
صحبت های رئیس فدراسیون در مورد مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران
یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی : قوانین بین المللی باید سرلوحه کار انجمن هنرهای رزمی ترکیبی (MMA ) قرار گیرد. / فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران به صورت آماتور است و درمورد شکل حرفه ای آن و همچنین مسابقات بانوان ، باید از وزارت ورزش و جوانان مجوز بگیریم. / انجمن MMA سبک نیست و درجات فنی، دان ، مربیگری و ... ندارد.
روز دوم مسابقات جودو قهرمانی آسیا:  برنز ملایی با ضربه فنی نماینده ایران/ دست کاپیتان هم به مدال نرسید
روز دوم مسابقات جودو قهرمانی آسیا: برنز ملایی با ضربه فنی نماینده ایران/ دست کاپیتان هم به مدال نرسید
دو نماینده جودو ایران ، در روز دوم رقابت های قهرمانی آسیا قرقیزستان از رسیدن به مدال بازماندند اما سعید ملایی که با پرچم مغولستان به روی تاتامی رفته بود، صاحب گردن آویز برنز شد.
اسحاقی: اجازه نمی دهیم سودجویان از قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، سواستفاده کنند
اسحاقی: اجازه نمی دهیم سودجویان از قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، سواستفاده کنند
بازرس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی گفت: قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران به این معنی نیست که راه برای افراد سودجو باز شده باشد و همه مدعی برگزاری مسابقات آن شوند.