www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۲۹ 1401/02/20

اعلام ترکیب تیم ملی تکواندو در قهرمانی آسیا

در پایان ششمین جلسه کمیته فنی فدراسیون تکواندو، ترکیب تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، ششمین جلسه کمیته فنی فدراسیون تکواندو، با حضور اصغر رحیمی، فیض الله نفجم، هادی افشار، یوسف کرمی به عنوان اعضای کمیته فنی، بیژن مقانلو، مجید افلاکی و مسعود حجی زواره به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، علی تاجیک رئیس سازمان تیم ملی، مسعود لشگری سرپرست دبیری فدراسیون و به ریاست هادی ساعی، برگزار شد.

مسعود لشگری دبیر و سخنگوی کمیته فنی فدراسیون تکواندو در خصوص تصمیمات این جلسه، گفت: با توجه به اینکه نتایج جام ریاست فدراسیون جهانی که اسفند ماه ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد در سال ۲۰۲۳ محاسبه خواهد شد و پس از تعویق بازی‌های آسیایی و یونیورسیاد دانشجویان عملکرد تکواندوکاران در مسابقات انتخابی و همچنین لیگ برتر تکواندو مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق قانون اتحادیه تکواندو آسیا هر کشور مجاز به اعزام ۶ تکواندوکار از ۸ وزن قانونی به مسابقات قهرمانی آسیا است، بر همین اساس تصمیم بر این شد ۲ وزن ۵۴- کیلوگرم و ۸۷- کیلوگرم از دستور کار اعزام خارج شده و در سایر اوزان نفرات خود را به بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کنیم.

سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو ادامه داد: پس از بحث و تبادل نظر توسط اعضای کمیته در نهایت مهدی حاج موسائی در وزن ۵۸- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده در وزن ۶۳- کیلوگرم، دانیال بزرگی در وزن ۶۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۷۴- کیلوگرم، محمد حسین یزدانی در وزن ۸۰- کیلوگرم و علیرضا نادعلیان در وزن ۸۷+ در ترکیب تیم ملی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

لشگری در بخش پایانی سخنان خود گفت: بعد از پایان رقابت های قهرمانی آسیا، کره جنوبی میزبان یک تورنمنت بین المللی است که علی نجفی، متین رضایی و برنده مبارزه سیاوش بیات و امیرحسین محمدخانلو برای حضور در این رقابت ها به همراه تیم ملی به کره جنوبی اعزام خواهند شد.

 بیست و چهارمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا ۲۴ تا ۲۷ ژوئن، (سوم تا ششم تیرماه) به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار