www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۷:۱۵ 1399/12/02

اعتراض فدراسیون جهانی بوکس به تصمیم IOC / تصمیم دموکراتیک بگیرید!

فدراسیون جهانی بوکس از تصمیم IOC مبنی بر لغو مسابقات جهانی انتخابی المپیک این رشته انتقاد کرده و با انتشار یک بیانیه اعتراض خود را نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، هفته گذشته بود که خبر لغو مسابقات جهانی انتخابی المپیک بوکس منتشر شد تا تکلیف حدودا ۵۰ سهمیه باقی کانده بپکس برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو نامشخص باشد. البته این خبر ناراحتی فدراسیون جهانی بوکس (aiba) را به همراه داشت تا این فدراسیون با انتشار بیانیه‌ای، اعتراض خود به این تصمیم IOC را اعلام کند.

فدراسیون جهانی در بیانیه خود نوشت: 

“از نظر ما تقسیم سهمیه‌ها بین بوکسورها از طریق مسابقات و رنکینگ قاره‌ای در شرایط فعلی درست نیست و این موضوع مساوات را در میان بوکسورها حفظ نمی‌کند. ضمن اینکه در نظر گرفتن رنکینگ جهانی نیز نمی‌تواند تصمیم درستی باشد.

aiba به عنوان یک سازمان و انجمن رسمی اعلام می‌کند که در رنکینگ جهانی جایگاهی برای بوکسورهای متولد ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۲ وجود ندارد و با در نظر گرفتن این رنگینگ، حق حضور در میدان آرزوها (المپیک) از استعدادهای جوان در سراسر جهان گرفته می‌شود که یک اقدام دموکراتیک نیست.

همچنین ما با توجه به تجربه‌هایی که به دست آورده‌ایم، معتقدیم می‌شود مسابقات جهانی را با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی درست برگزار کرد و اگر نیاز باشد می‌توانیم این تجربیات خود را در اختیار IOC قرار دهیم.

aiba به تصمیمات مسئولان برگزاری مسابقات احترام قائل است اما به همین منظور از IOC می‌خواهد ضمن لغو تصمیم خود مبنی بر کنار گذاشتن مسابقات جهانی انتخابی المپیک، تصمیمی بگیرد که همه بوکسورها در یک شرایط عادلانه راهی المپیک که میدان آرزوهای ورزشکارها است برسند.”

فدراسیون جهانی بوکس نسبت به دیگر تصمیم IOC مبنی بر به تعویق انداختن مسابقات انتخابی قاره اروپا نیز  واکنش نشان داده و این تصمیم را غلط دانسته است. aiba معتقد است که این به تعویق افتادن کار بوکسورها برای حفظ آمادگی و داشتن عملکردی موفق در المپیک را سخت خواهد کرد.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.