www.khabarrazmavar.ir

تکواندوی ایران حال خوبی ندارد

شناسه خبر : 8513 ۱۱:۲۴ ۱۳۹۵/۰۹/۲۷

یوسف کرمی: “میلاد بیگی” تک ستاره‌”ای در تکواندوست

قهرمان سابق تکواندو جهان با انتقاد از وضعیت تکواندوی ایران و تمجید از برخی تکواندوکاران ایرانی شاغل در سایر کشورها، تاکید کرد که آذربایجان با ستاره‌ای همچون میلاد بیگی توانست قهرمان شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، یوسف کرمی در برنامه ورزش و مردم درباره نتایج به دست آمده تیم ملی تکواندو در رقابت‌های جام جهانی اظهار کرد: طبیعی بود که تکواندو ایران بعد از المپیک ریو نتایج ضعیفی را به دست آورد اما می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و با نفرات بهتری که انتخاب می‌کردیم نتایج بهتری را کسب کنیم. درست است که به ترکیه و کره نتایج را واگذار کرد اما تیم آذربایجان با درخشش میلاد بیگی توانست پیروزی را کسب کند. در بازی مقابل ترکیه  از حدود سی امتیازی که آذربایجان به دست آورد بیگی ۲۷ امتیاز  و در مقابل کره نیز ۱۷ امتیاز را بیگی به تنهایی کسب کرد.

 او در ادامه افزود:‌ انتقاد در بعضی جاها درست است اما گاهی اوقات باید واقع بینانه  نگاه کرد. تمام امتیاز های مهم تیم  آذربایجان را بیگی کسب کرد این یعنی این بازیکن تک ستاره است. تک ستاره‌ای که هر چند وقت یک بار در ورزش جهان ظهور می‌کند و نمی توان گفت این موفقیت تنها برای آذربایجان است علی رغم این که مهماندوست زحمات بسیاری را کشید اما بیگی به تنهایی توانست امتیازهای بسیاری را کسب کند.

وی در ادامه درباره کسب عنوان بهترین مربی جهان توسط رضا مهماندوست بیان کرد: بسیار طبیعی است زمانی که تیمی قهرمان جهان شود مربی آن تیم نیز بهترین مربی جهان می‌شود. در توانایی‌هایی مهماندوست شکی وجود ندارد.

 کرمی در پاسخ به این سوال که خود شما نیز با سرمربی گری رضا مهماندوست موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده‌اید و نمی توان گفت این موفقیت‌ها اتفاقی است؟ پاسخ داد:  کسب این موفقیت‌ها توسط مهماندوست اتفاقی نیست وقتی نتیجه‌ای کسب می‌شود همه دست به دست هم می دهند. رضا مهماندوست مربی خوبی است و به عنوان یک مربی مدیر خوبی نیز است و همین مدیریت خوب باعث کسب نتایج خوب شد.

کرمی در پاسخ به این سوال که از سال ۱۳۹۰ بعد از قهرمانی در کره تکواندو ایران دیگر روی خوش ندید و هچنین درباره استعفاهای ذوالقدر و مقانلو پاسخ داد: متاسفم که این روزها تکواندو ایران حال و روز خوبی ندارند و همه باید دست به دست هم دهیم و راه حلی را پیدا کنیم تکواندو ایران مختص به یک و یا دو شخص خاص نیست، شعار ما همیشه  این بوده که تکواندو متکی به یک نفر نیست، باید از همین دو نفر استفاده کرد و نقاط ضعف را بپرسیم تا مربیان بعدی نیز روی کار می آیند از تجربیات آنها استفاده کنند و مشکلات حل شود.

 او همچنین درباره کوچ تکواندو کاران ایرانی به آذربایجان گفت: این نکته قابل تامل است که چرا مهره های خود را از دست می دهیم. این یک نقطه تاریک در ورزش کشور ما است که مسئولین باید رسیدگی کنند ما می توانیم در تکواندو بسیار پیشرفت داشته باشیم.

قهرمان سابق تکواندو جهان در پایان گفت: تکواندو ما از ابتدای همیشه خوب بوده است و عناوین نائب قهرمانی و قهرمانی را همیشه در کارنامه خود داشته است و این نخستین بار  است که دست خالی از رقابت‌ها باز می گردد امیدوارم خانواده  تکواندو یک دل شود و همه دست به دست هم دهیم چرا که تکواندو ما پتانسیل بالایی دارد وبا  در اختیار داشتن بهترین مهره‌ها می توانیم نتایج بهتری را کسب کنیم اما کار سختی را در پیش داریم.

آخرین اخبار

به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
تو خبرها داشتیم که «جواد محجوب» از تیم ملی جودو هم تصمیم گرفته وارد دنیای MMA بشه. این تب و تابی که ظاهرا تو بخش دیگری از ملی پوشها هم افتاده به خودی خود اتفاق بدی نیست، اما به نظر می رسه بخشی از اون حاصل توهمی است که خصوصا در سالهای اخیر برخی از رسانه ها به اون دامن زده اند.
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
بسیاری از افراد علاقه دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما غالبا بهانه‌هایی هم‌چون نداشتن فرصت برای ورزش کردن یا نداشتن انرژی لازم وجود دارند.
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق کرده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی‌گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.