www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 9503 ۲۱:۵۷ ۱۳۹۶/۰۲/۲۴

گنج زاده تنها طلایی کاراته مردان در باکو

رقابتهای روز دوم کاراته بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (یکشنبه) در باکو آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ،  در بخش مردان، سجاد گنج زاده در گام‌ نخست با طارق حمدی دارنده طلا جوانان جهان در سال ۲۰۱۵ و طلا امیدهای آسیا ۲۰۱۶ از عربستان دیدار کرد و با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید. گنج زاده در بازی دوم موفق شد هندور سلیم از اندونزی را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد.
گنج‌زاده در نیمه نهایی در مبارزه سوم مقابل آسیمان قربانعلی از کشور میزبان دارنده طلا و برنز امیدهای اروپا و همچنین یک طلا، یک نقره و ۳ برنز از رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان قرار گرفت و ۵ بر ۴ این حریف را نیزشکست داد و فینالیست شد. گنج زاده در فینال با انیس ارکان ترکیه‌ای که هفته گذشته در قهرمانی اروپا صاحب نشان نقره شده بود رقابت کرد و با شکست ۵ بر ۳ او مدال طلا را برای ایران به دست آورد تا تنها طلایی مردان کاراته ایران شود.

در وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب پس از قرعه استراحت به مصاف محمد الکتابی مصری دارنده طلا نوجوانان و جوانان و برنز امیدهای جهان  در رقابتهای جهانی آلمان در سال ۲۰۱۴  رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و با شکست حریف مصری برابر کاراته‌کا ترکیه، ذبیح اله پورشیب از دور رقابتها کنار رفت.
تیم ملی کاراته مردان در بخش کومیته با پنج نماینده شرکت کرد و با یک برنز امیر مهدی زاده و  طلای سجاد گنج زاده به کار خود پایان داد. احمدی، آسیابری و پورشیب ناکام ماندند. در کاتای انفرادی نیز ابولفضل شهرجردی تنها نماینده مردان بود که به مدال برنز بسنده کرد.

آخرین اخبار

به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
تو خبرها داشتیم که «جواد محجوب» از تیم ملی جودو هم تصمیم گرفته وارد دنیای MMA بشه. این تب و تابی که ظاهرا تو بخش دیگری از ملی پوشها هم افتاده به خودی خود اتفاق بدی نیست، اما به نظر می رسه بخشی از اون حاصل توهمی است که خصوصا در سالهای اخیر برخی از رسانه ها به اون دامن زده اند.
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
بسیاری از افراد علاقه دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما غالبا بهانه‌هایی هم‌چون نداشتن فرصت برای ورزش کردن یا نداشتن انرژی لازم وجود دارند.
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق کرده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی‌گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.