www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 9503 ۲۱:۵۷ ۱۳۹۶/۰۲/۲۴

گنج زاده تنها طلایی کاراته مردان در باکو

رقابتهای روز دوم کاراته بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (یکشنبه) در باکو آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ،  در بخش مردان، سجاد گنج زاده در گام‌ نخست با طارق حمدی دارنده طلا جوانان جهان در سال ۲۰۱۵ و طلا امیدهای آسیا ۲۰۱۶ از عربستان دیدار کرد و با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید. گنج زاده در بازی دوم موفق شد هندور سلیم از اندونزی را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد.
گنج‌زاده در نیمه نهایی در مبارزه سوم مقابل آسیمان قربانعلی از کشور میزبان دارنده طلا و برنز امیدهای اروپا و همچنین یک طلا، یک نقره و ۳ برنز از رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان قرار گرفت و ۵ بر ۴ این حریف را نیزشکست داد و فینالیست شد. گنج زاده در فینال با انیس ارکان ترکیه‌ای که هفته گذشته در قهرمانی اروپا صاحب نشان نقره شده بود رقابت کرد و با شکست ۵ بر ۳ او مدال طلا را برای ایران به دست آورد تا تنها طلایی مردان کاراته ایران شود.

در وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب پس از قرعه استراحت به مصاف محمد الکتابی مصری دارنده طلا نوجوانان و جوانان و برنز امیدهای جهان  در رقابتهای جهانی آلمان در سال ۲۰۱۴  رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و با شکست حریف مصری برابر کاراته‌کا ترکیه، ذبیح اله پورشیب از دور رقابتها کنار رفت.
تیم ملی کاراته مردان در بخش کومیته با پنج نماینده شرکت کرد و با یک برنز امیر مهدی زاده و  طلای سجاد گنج زاده به کار خود پایان داد. احمدی، آسیابری و پورشیب ناکام ماندند. در کاتای انفرادی نیز ابولفضل شهرجردی تنها نماینده مردان بود که به مدال برنز بسنده کرد.

آخرین اخبار

۷ اشتباه مهم ورزشی کدامند؟
۷ اشتباه مهم ورزشی کدامند؟
داشتن یک برنامه ورزشی منظم یکی از بهترین روش‌ها برای برقراری سلامتی است. با ورزش کردن منظم می‌توان پرانرژی‌تر بود و توانایی انجام فعالیت‌های روزانه را افزایش داد.