www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 9503 ۲۱:۵۷ ۱۳۹۶/۰۲/۲۴

گنج زاده تنها طلایی کاراته مردان در باکو

رقابتهای روز دوم کاراته بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (یکشنبه) در باکو آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ،  در بخش مردان، سجاد گنج زاده در گام‌ نخست با طارق حمدی دارنده طلا جوانان جهان در سال ۲۰۱۵ و طلا امیدهای آسیا ۲۰۱۶ از عربستان دیدار کرد و با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید. گنج زاده در بازی دوم موفق شد هندور سلیم از اندونزی را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد.
گنج‌زاده در نیمه نهایی در مبارزه سوم مقابل آسیمان قربانعلی از کشور میزبان دارنده طلا و برنز امیدهای اروپا و همچنین یک طلا، یک نقره و ۳ برنز از رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان قرار گرفت و ۵ بر ۴ این حریف را نیزشکست داد و فینالیست شد. گنج زاده در فینال با انیس ارکان ترکیه‌ای که هفته گذشته در قهرمانی اروپا صاحب نشان نقره شده بود رقابت کرد و با شکست ۵ بر ۳ او مدال طلا را برای ایران به دست آورد تا تنها طلایی مردان کاراته ایران شود.

در وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب پس از قرعه استراحت به مصاف محمد الکتابی مصری دارنده طلا نوجوانان و جوانان و برنز امیدهای جهان  در رقابتهای جهانی آلمان در سال ۲۰۱۴  رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و با شکست حریف مصری برابر کاراته‌کا ترکیه، ذبیح اله پورشیب از دور رقابتها کنار رفت.
تیم ملی کاراته مردان در بخش کومیته با پنج نماینده شرکت کرد و با یک برنز امیر مهدی زاده و  طلای سجاد گنج زاده به کار خود پایان داد. احمدی، آسیابری و پورشیب ناکام ماندند. در کاتای انفرادی نیز ابولفضل شهرجردی تنها نماینده مردان بود که به مدال برنز بسنده کرد.

آخرین اخبار

از ادعای فوت خسروی نژاد و سکوت اجباری آخوندزاده تا جودوی تمیز رودکی!
از ادعای فوت خسروی نژاد و سکوت اجباری آخوندزاده تا جودوی تمیز رودکی!
محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو از ابتدای دوران جدید ریاستش در فدراسیون تا به امروز، تغییراتی اساسی در مسئولیت ها ایجاد کرده است که این تغییرات، عملا با سکوت اهالی این رشته رزمی روبرو شده است. گویی اهالی جودو در حال مطالعه فصل جدید تغییرات کتاب جودو و نتیجه گیری پایانی این فصل هستند!
سه کمربند قهرمانی در UFC 214
سه کمربند قهرمانی در UFC 214
رویداد UFC 214 صحنه سه مبارزه مهم قهرمانی این سازمان است که تیتر اصلی آن نبرد بین کورمایر و جونز خواهد بود.