www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 9422 ۰۹:۴۴ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

چکش اوکراینی هم حریف AJ نشد!

آنتونی جاشوا قهرمان سنگین وزن بوکس جهان،ولادیمیر کلیچکو را در یک نبرد جذاب و دیدنی شکست داد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، بامداد یکشنبه استادیوم ومبلی لندن پذیرای یک رویداد بزرگ در تاریخ بوکس دنیا بود. نبرد بین ولادیمیر کلیچکو بوکسر ۴۱ ساله اوکراینی که قهرمان سابق سنگین وزن بود و آنتونی جاشوا بوکسر ۲۷ ساله انگلیسی که قهرمان حال حاضر سنگین وزن جهان می باشد.

استادیوم ومبلی مملو از جمعیت بود، هم طرفداران کلیچکو و هم علاقه مندان به جاشوا که تعدادشان طبیعتا بیشتر بود قهرمان خود را تشویق می کردند. در کنار رینگ آرنولد شوارزنگر اسطوره بدنسازی و بازیگر هالیوود نیز حضور داشت تا این مبارزه پرهیجان را از نزدیک تماشا کند در سمت دیگر رینگ هم دئونتای وایلدر قهرمان سنگین وزن WBC نیز دیده می شد که به عنوان مفسر مبارزه برای یکی از شبکه های تلویزیونی دعوت شده بود.

با شروع مبارزه استرس و هیجان به حد بالایی رسید، در راندهای آغازین هر دو بوکسر احتیاط را سرلوحه کار خود قرار دادند و یکدیگر را محک می زدند اما رفته رفته شدت و دقت ضربات بیشتر هم شد تا اینکه در راند پنجم جاشوا با یک ضربه زیبا کلیچکو را بر کف رینگ انداخت. بوکسر اوکراینی از جای خود برخواست و مبارزه را ادامه داد. در راند ششم این بار نوبت ولادیمیر بود تا با یک ضربه راست مستقیم صورت جاشوا را هدف قرار دهد و او را ناک دان کند، این برای نخستین باری بود که جاشوا در طول مبارزات حرفه ای خود طعم ناک دان را چشید. جاشوا هم از جایش برخواست و به مبارزه ادامه داد روند مبارزه در این راند به گونه ای به نظر می رسید که هر لحظه امکان ناک اوت شدن آنتونی جوان وجود داشت ولی او به خوبی مقاومت کرد و در راندهای بعدی روند خود را بهبود بخشید. تبادل ضربات از جانب هر دو بوکسر ادامه داشت تا اینکه راند یازدهم فرار رسید، در این راند جاشوا با یک ضربه آپرکات فوق العاده و بی نقص بار دیگر کلیچکو را ناک دان کرد. چکش اوکراینی ناباورانه از جایش بلند شد و عدم تعادل به وضوح در حرکاتش حس می شد ولی با این وجود او می خواست به مبارزه ادامه دهد. جاشوا دست بردار نبود و در گوشه رینگ به او حمله ور شد و باز هم او را ناک دان کرد ولی چکش اوکراینی بار دیگر از جایش بلند شد و نمی خواست تسلیم شود، جاشوا هم به حملاتش ادامه داد و در حالیکه کلیچکو فقط به سیبلی برای حملات AJ بدل شده بود با دخالت سرداور امریکایی مبارزه به پایان رسید و آنتونی جاشوا با ناک اوت فنی پیروز این مبارزه جذاب و تماشایی شد.

رکورد جاشوا اکنون ۱۹ مبارزه-۱۹ پیروزی و ۱۹ ناک اوت است، رکوردی خیره کننده برای قهرمان جوان که اکنون عناوین قهرمانی سنگین وزن IBF و IBO و WBA را یک جا در اختیار دارد و چشم به رقیب بعدی خود دارد.

اما به راستی حریف بعدی او چه کسی خواهد بود؟دئونتای وایلدر قهرمان سنگین وزن WBC؟ تایسون فیوری قهرمان سابق سنگین وزن جهان؟ مبارزه ای دیگر با کلیچکو؟ یا نبرد با جوزف پارکر قهرمان سنگین وزن WBO ؟

گذر زمان تنها پاسخگوی این سوال خواهد بود.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
تو خبرها داشتیم که «جواد محجوب» از تیم ملی جودو هم تصمیم گرفته وارد دنیای MMA بشه. این تب و تابی که ظاهرا تو بخش دیگری از ملی پوشها هم افتاده به خودی خود اتفاق بدی نیست، اما به نظر می رسه بخشی از اون حاصل توهمی است که خصوصا در سالهای اخیر برخی از رسانه ها به اون دامن زده اند.
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
بسیاری از افراد علاقه دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما غالبا بهانه‌هایی هم‌چون نداشتن فرصت برای ورزش کردن یا نداشتن انرژی لازم وجود دارند.
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق کرده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی‌گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.