www.khabarrazmavar.ir

ارشا اقدسی:

شناسه خبر : 6538 ۱۲:۲۲ ۱۳۹۵/۰۵/۰۶

پنهان شدن بدلکاران در «هجوم» شهرام مکری/ تماس جمشید هاشم‌پور با بدلکار جیمزباند

ارشا اقدسی گفت: سرعت، دقت و زمان‌بندی دقیق باعث می‌شد در فیلم سینمایی «هجوم» در صحنه‌هایی به یکباره پشت دوربین پنهان شویم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، ارشا اقدسی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در ارتباط با جدیدترین فعالیتش در عرصه سینما گفت: به تازگی مشغول ضبط کلیپ هایی برای شبکه نسیم هستیم و البته چندی پیش هم در یک اثر سینمایی کودک به نام «قهرمانان کوچک» حضور پیداکردم.

وی در ادامه افزود: سریال «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی نیز جزو فیلمهایی است که در حال حاضر نیز در آن حضور داریم. چندی پیش هم در آخرین فیلم سینمایی شهرام مکری» حضور پیدا کرده بودم که به شدت از حضورم در آن اثر سینمایی راضی هستم. شاید کارهایی که در «هجوم» انجام دادیم را بارها در سایر آثار سینمایی انجام داده بودیم اما رعایت دقیق زمان و اتفاقاتی که باید در یک لحظه می‌افتاد بر کار ما نیز تاثیر خاصی گذاشته بود حتی به دلیل سرعت باید گاهی در پشت دوربین فیلم سینمایی «هجوم» پنهان می‌شدم تا دیده نشوم.

اقدسی همچنین از جمشید هاشم پور و تماس تلفنی که با وی داشت صحبت کرد و گفت: جمشید هاشم‌پور طی یک تماس تلفنی از طراحی و اجرای ویدئوی ویژه ای که در جشن حافظ توسط گروه بدلکاری سیزده، به سرپرستی بنده برای تقدیم جایزه یک عمر فعالیت هنری به او تولید کرده بودم تشکر کرد. در این گفتگو هنرمند پیش کسوت و صاحب سبک کشورمان که در زمره معدود بازیگران موفق در زمینه اجرای حرکات اکشن در فیلم های ایرانی ست، بر ارزش هنر بدلکاران در سینمای ایران تاکید کرد که گفت «شما با ارزش هستید،کاری که ساختید واقعا زیبا بود و من از دیدنش واقعا لذت بردم.»

ارشا اقدسی در توضیح اثر خود چنین گفت: می دانم که این کار در حد و اندازه ی جمشید هاشم پور نبود، اما این ویدئو در شرایط محدودیت زمانی یک روزه ساخته شد. تمام هدف من و تیم و دوستانم فقط این بود که جمشید هاشم پور سینمای ایران را خوشحال کنیم.

در این ویدئو که نخستین اثر مستقل ارشا اقدسی در سمت کارگردانی ست، سه قهرمان جهانی ایران به نقش آفرینی پرداخته اند:

احسان روزبهانی (قهرمان بوکس) ، یوسف کرمی (قهرمان تکواندو) و حامد ملک محمدی (قهرمان جودو)

با وجود آنکه این ویدئو در فرصت کوتاه یک روزه ساخته شد، به لحاظ ایده، ترکیب ساختار و اجرا مورد استقبال بزرگان سینمای ایران قرار گرفت، از جمله فرامز قریبیان که ضمن تحسین سطح فکری و شور سینمایی ارشا اقدسی، ابراز امیدواری کرد که این ویدئو نقطه شروع ساخت کارهای جدید ارشا اقدسی باشد.

همچنین گفتنی است در شانزدهمین جشن حافظ، ارشا اقدسی جایزه ی یک عمر فعالیت هنری جمشید هاشم پور را طی طراحی حرکات ویژه ای از آسمان به روی صحنه آورد. وی همچنین تلاش داشت بوسه ای به رسم ادب بر دست استاد بزند که با واکنش مقاومت هاشم پور رو به رو و پس از ادای احترام از صحنه خارج شد.

آخرین اخبار