www.khabarrazmavar.ir

دهمین دوره بازیهای جهانی- لهستان؛

شناسه خبر : 10061 ۲۱:۲۷ ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

پایان کار کاراته کاها با ۵ مدال طلا و نقره/ستاره ای به نام پورشیب

پرونده تیم پنج نفره کاراته ایران در دهمین دوره بازیهای جهانی با یک طلا و چهار نفره در لهستان بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، این دوره از مسابقات با حضور ۹۶ کاراته کای برتر در دو بخش کاتا و کومیته انفرادی به مدت دو روز برگزار شد. کاراته ایران در این رقابتها با چهار کاراته کا در بخش مردان و یک کاراته کا در بخش زنان شرکت کرد که حاصل تلاش این تیم طلای با ارزش پورشیب و چهار نقره مهدیزاده، آسیابری، گنج زاده و حمیده عباسعلی بود.

در وزن ٨۴- کیلوگرم ذبیح الله پورشیب و «آراگا» ژاپنی دیدار نهایی را برگزار کردند. نماینده ژاپنی ها که در هفت بازی دو کاراته کا برنده از تاتامی خارج شد، در این دیدار مقهور قدرت و آمادگی سرگروه با تجربه تیم ملی کشورمان شد و ۲ بر یک بازنده شد تا پورشیب یک مدال طلای با ارزش کسب کند.

پور شیب پس از برتری مقاب «کامیل واردا» از لهستان، «گوگیتا آرکان» از گرجستان، «اوگار آکتاش» از ترکیه و «کوین پوگنون» از نیوزیلند به این دیدار نهایی راه یافته بود.

علی اصغرآسیابری در وزن ۷۵- کیلوگرم دیدار نهایی را ۴ بر ۲ مقابل «استنیسلاو هورنا» از اکراین واگذار کرد و به نشان نقره دست یافت. وی در مرحله نیمه نهایی «توماس اسکات» از آمریکا، و در مرحله مقدماتی هم «جوجی ورمالوا» از فیجی، «هرنانیت وریسیمو» از برزیل و «عمر عبدالرحمان» از مصر را شکست داده بود.

حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم بدون شکست به نشان نقره دست یافت. وی که با پیروزی مقابل «دومینیکا تاتاروا» از اسلواکی، «ایزابلا رودریگز» از برزیل و «آنه فلورنیتن» از فرانسه به دیدار نهایی راه پیدا کرده بود، در این مرخله و در مبارزه با «آیومی» از ژاپن به تساوی دست یافت و با رای داوران بازنده معرفی شد و نقره گرفت.

سجاد گنج زاده هم که در مبارزه نخست دور مقدماتی مقابل «کاگاوا» ژاپنی نتیجه را واگذار کرده بود، در دیدار نهایی هم در پیکار با وی بازنده شد و نقره دیگر را برای تیم کشورمان کسب کرد. وی در وزن ۸۴+ کیلو گرم پیش از فینال «اشرف اوچن» از مراکش، «رودریگو روجاس» از شیلی و «جاناتان هورنه» از آلمان را شکست داده بود.

شب گذشته هم امیرمهدیزاده در وزن ۶۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد.

آخرین اخبار

رمزگشایی از ویدیوی رزمی کار شیرازی ناراضی!
رمزگشایی از ویدیوی رزمی کار شیرازی ناراضی!
مدتیست ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می چرخد که در این ویدیو "پاشا (محمد هادی) رفیعی از ورزشکاران رزمی، ضمن انتقاد از مسئولان هیات ورزشهای رزمی فارس ادعا کرده که به دستور آنها، وی را از ورود به هر باشگاهی محروم کرده اند و به او اجازه تمرین در باشگاه ها را نمی دهند. به همین دلیل وی مدت یک ماه است که در پارک تمرین می کند.