www.khabarrazmavar.ir

لیگ جهانی کاراته- استانبول؛

شناسه خبر : 12301 ۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

پایان روز پرفروغ کاراته ایران/ بهمن عسگری هم فینالیست شد

با صعود نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران به دیدار نهایی، روز نخست از پنجمین دوره رقابتهای لیگ جهانی با فروغ کاراته کای کشورمان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، این دوره از مسابقات امروز جمعه ۱۸ خردادماه با حضور ۶۰۷ کاراته کا از ۴۳ کشور به میزبانی ترکیه در استانبول آغاز شد. در روز نخست مبارزات کومیته انفرادی اوزان ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم زنان، ۶۰-، ۶۷- و ۷۵- کیلوگرم مردان برگزار و سه نماینده ایران به دیدار نهایی راه پیدا کردند.

بعد از صعود امیرمهدیزاده و سیدعلی کریمی به دیدرا نهایی اوزان ۶۰- و ۶۷- کیلوگرم، در رقابتهای وزن ۷۵- کیلوگرم نیز بهمن عسگری با شکست همه رقبا به مبارزه نهایی راه پیدا کرد.

وی دور نخست استراحت داشت و سپس «دایسوکه واتانابه» از ژاپن را ۶ بر ۲ شکست داد و در ادامه برابر « روسلان یسماخانبت» از قزاقستان و «چون سو» از چین تایپه با رای داوران برنده شد. وی در نیمه نهایی هارسپتکی از مجارستان را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی راه یافت. عسگری عصر یکشنبه برای کسب مدال طلا به دیدار نماینده اوکراین می رود.

باربد صداقت قهرمان جوانان جهان، کار خود را در وزن ۷۵- کیلوگرم با برتری مقاب«الکساندر چربان» از روسیه آغاز کرد و سپس ۴ بر ۲ « نیکاتی پینارباشی» از ترکیه را شکست داد.وی در سومین مبارزه برابر «گابور هارسپتکی» از مجارستان ۵ بر صفر بازنده شد.

ابراهیم حسن بیگر دیگر کاراته کای ایرانی حاضر در این وزن در مبارزه نخست ۶ بر ۴ نتیجه را به «ریوتا ناکامورا» از ژاپن واگذار کرد و با شکست این ژاپنی در مبارزه بعدیف حسن بیگی از جدول مسابقات خارج شد. علی اصغر آسیابری سومین کاراته کای ایران در این وزن در پیکار با «پاول آرتامونوف» از استونی ۴ بر ۳ نتیجه را واگذار کرد و با شکست این رقیب ، آسیابری هم از دور رقابتها کنار رفت.

دیدارهای رده بندی و نهایی روز یکشنبه برگزار می شود و تیم کشورمان تا اینجای کار شانس کسب ۷ مدال طلا و برنز را دارد. امیر مهدی زاده در وزن ۶۰- کیلوگرم، سیدعلی کریمی در وزن ۶۷- کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم به دیدار نهایی راه پیدا کردند و برای کسب مدال طلا پیکار می کنند. تیم های کاتای آذربایجان شرقی و اراک، طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم بانوان و امیررضا میرزایی در وزن ۶۷- کیلوگرم مردان به دیدار رده بندی راه یافتند.

این دوره از مسابقات فردا شنبه ۱۹ خردادماه در سایر اوزان پیگیری می شود.

آخرین اخبار

ماموریت انجام شد!
ماموریت انجام شد!
واسیل لوماچنکو با غلبه بر خوزه پِدرازا عنوان قهرمانی WBO سبک وزن را به عناوین قهرمانی خود اضافه کرد.
اینکه از فردا شروع میکنم تمومش کن!
اینکه از فردا شروع میکنم تمومش کن!
کلیپ انگیزشی ؛ کاری متفاوت از مجله تصویری رزم آور // اینکه از فردا شروع میکنم تمومش کن. نگو فقط همین یک بار - بی اراده بودن خودت رو قبول نکن. انتخاب راه ساده رو ول کن. سراغ چیزایی که برای سلامتیت مضر هستند نرو - سراغ افکار مخربی که میگی توی ذهنت میاد نرو - تموم کن!