www.khabarrazmavar.ir

لیگ جهانی کاراته- استانبول؛

شناسه خبر : 12301 ۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

پایان روز پرفروغ کاراته ایران/ بهمن عسگری هم فینالیست شد

با صعود نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران به دیدار نهایی، روز نخست از پنجمین دوره رقابتهای لیگ جهانی با فروغ کاراته کای کشورمان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، این دوره از مسابقات امروز جمعه ۱۸ خردادماه با حضور ۶۰۷ کاراته کا از ۴۳ کشور به میزبانی ترکیه در استانبول آغاز شد. در روز نخست مبارزات کومیته انفرادی اوزان ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم زنان، ۶۰-، ۶۷- و ۷۵- کیلوگرم مردان برگزار و سه نماینده ایران به دیدار نهایی راه پیدا کردند.

بعد از صعود امیرمهدیزاده و سیدعلی کریمی به دیدرا نهایی اوزان ۶۰- و ۶۷- کیلوگرم، در رقابتهای وزن ۷۵- کیلوگرم نیز بهمن عسگری با شکست همه رقبا به مبارزه نهایی راه پیدا کرد.

وی دور نخست استراحت داشت و سپس «دایسوکه واتانابه» از ژاپن را ۶ بر ۲ شکست داد و در ادامه برابر « روسلان یسماخانبت» از قزاقستان و «چون سو» از چین تایپه با رای داوران برنده شد. وی در نیمه نهایی هارسپتکی از مجارستان را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی راه یافت. عسگری عصر یکشنبه برای کسب مدال طلا به دیدار نماینده اوکراین می رود.

باربد صداقت قهرمان جوانان جهان، کار خود را در وزن ۷۵- کیلوگرم با برتری مقاب«الکساندر چربان» از روسیه آغاز کرد و سپس ۴ بر ۲ « نیکاتی پینارباشی» از ترکیه را شکست داد.وی در سومین مبارزه برابر «گابور هارسپتکی» از مجارستان ۵ بر صفر بازنده شد.

ابراهیم حسن بیگر دیگر کاراته کای ایرانی حاضر در این وزن در مبارزه نخست ۶ بر ۴ نتیجه را به «ریوتا ناکامورا» از ژاپن واگذار کرد و با شکست این ژاپنی در مبارزه بعدیف حسن بیگی از جدول مسابقات خارج شد. علی اصغر آسیابری سومین کاراته کای ایران در این وزن در پیکار با «پاول آرتامونوف» از استونی ۴ بر ۳ نتیجه را واگذار کرد و با شکست این رقیب ، آسیابری هم از دور رقابتها کنار رفت.

دیدارهای رده بندی و نهایی روز یکشنبه برگزار می شود و تیم کشورمان تا اینجای کار شانس کسب ۷ مدال طلا و برنز را دارد. امیر مهدی زاده در وزن ۶۰- کیلوگرم، سیدعلی کریمی در وزن ۶۷- کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم به دیدار نهایی راه پیدا کردند و برای کسب مدال طلا پیکار می کنند. تیم های کاتای آذربایجان شرقی و اراک، طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم بانوان و امیررضا میرزایی در وزن ۶۷- کیلوگرم مردان به دیدار رده بندی راه یافتند.

این دوره از مسابقات فردا شنبه ۱۹ خردادماه در سایر اوزان پیگیری می شود.

آخرین اخبار

نگاهی به بازی تاج و تخت GLORY
نگاهی به بازی تاج و تخت GLORY
قسمت ۷۶ - فصل چهارم مجله تصویری رزم آور ؛ بررسی مبارزات مهم دو رویداد گلوری ۵۸ و ۵۹ در قاب مجله تصویری رزم آور
عقاب داغستان VS بدنام ایرلندی
عقاب داغستان VS بدنام ایرلندی
حبیب یا کانر؟ تنها چند ساعت تا بزرگترین مبارزه تاریخ UFC ! چه کسی برنده این نبرد خواهد شد؟ از همینجا و اینستاگرام رزم آور به صورت لایو ببینید!
جذابترین صحبت های بانوی طلسم شکن ووشو
جذابترین صحبت های بانوی طلسم شکن ووشو
قسمت ۷۵ - فصل چهارم مجله تصویری رزم آور ؛ تالوی بانوان ایران با حضور زهرا کیانی دگرگون شد، بانویی که طلسم بی مدالی را شکست و کلکسیونی از اولین ها را در کارنامه ورزشی خود جای داد. / کلیپ انگیزشی - تایم: ۱۳٫۱۹ / آموزش دفاع شخصی - تایم: ۲۵٫۴۴