www.khabarrazmavar.ir

برای حضور در رقابتهای مهم سال جدید؛

شناسه خبر : 14254 ۱۱:۳۷ ۱۳۹۸/۰۱/۱۷

هروی نحوه گزینش کاراته کاها را تشریح کرد

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: رقابتهای مهمی برای کسب سهمیه المپیک پیش رو داریم که بدون شک بدون حمایت و همدلی خانواده بزرگ کاراته دسترسی به آن میسر نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سید شهرام هروی با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۸ به دلیل کسب سهمیه المپیک، سال مهمی برای کاراته ایران است و تلاش بازیکنان و کادر فنی بر آن خواهد بود که در سال جاری حداکثر سهمیه ممکن را از طریق شرکت در مسابقات لیگ جهانی به دست آورند، گفت: نیاز به همدلی و همفکری جامعه کاراته داریم تا بتوانیم با آرامش در کنار یکدیگر سال خوبی را برای کاراته ایران رقم بزنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته در ادامه این گفتگو که روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفته ادامه داد: با توجه به برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور در اواخر فروردین ماه و به دلیل شرایط خاص کاراته به منظور کسب سهمیه المپیک، بازیکنان منتخب این رقابت‌ها در صورت دارا بودن معیارهای لازم و پشت سر گذاشتن مراحل نهایی، گزینش و به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند تا در کنار سایر بازیکنان تمرین کنند.

وی در مورد اینکه چه نفراتی به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد، گفت: کادر فنی در این مورد تصمیم گیریخواهد کرد.

هروی ادامه داد: با توجه به اینکه بازیکنان شرکت کننده در مسابقات قهرمانی آسیا در صورت کسب مدال، امتیاز قابل توجهی برای سهمیه المپیک کسب خواهند کرد؛ لذا شاخص اصلی برای مسابقات آسیایی، رنکینگ المپیکی کاراته کاهاست، همچنین شرایط درون اردویی و عملکرد بازیکنان در مسابقات کاراته وان هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت بعد از مسابقات لیگ جهانی چین، نفرات اعزامی به آسیا با نظر نهایی کادر فنی معرفی خواهند شد.

وی اضافه کرد: البته بازیکنانی که از طریق رقابت‌های قهرمانی کشور به اردوی تیم ملی راه پیدا می‌کنند در صورتی که عملکرد قابل قبولی در اردوهای تیم ملی داشته باشند و بتوانند کادر فنی را متقاعد کنند، شانس حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را خواهند داشت و در صورت فراهم بودن شرایط، نفرات برتر هر وزن به کاراته وان ترکیه اعزام می‌شوند.

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا ۳ لیگ برتر و ۳ لیگ سری “آ” را پیش رو داریم و اسامی نفرات نهایی برای اعزام به المپیک از طریق رنگینگ ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۹ مشخص می‌شود و باید منتظر تقویم فدراسیون جهانی در سال میلادی جدید باشیم که قطعاً” تا المپیک ۲۰۲۰، کاراته وان‌های دیگری هم خواهیم داشت که امتیازات همه آنها جمع می‌شود و شرایط به گونه‌ای است که هر بازیکن جایگاه خود را با توجه به امتیازاتش پیدا می‌کند.

آخرین اخبار

چالش علی اکبری فرصتی برای رزمی است / چند سطر برای شاگردان بروس لی و قهرمانان دنیا
چالش علی اکبری فرصتی برای رزمی است / چند سطر برای شاگردان بروس لی و قهرمانان دنیا
سال ها پیش یکی از کارشناسان خبره دنیای پرورش اندام با کنایه نسبت به اوضاع به هم ریخته و نا بسامان این ورزش در کشورمان جمله ای را به کار می برد که بسیار با مسما بود. این کارشناس می گفت: پرورش اندام ایران پدران زیادی دارد اما مادر ندارد!
محرومیت برای پسر بد!
محرومیت برای پسر بد!
با مثبت اعلام شدن تست دوپینگ بدر هاری ، فایتر مراکشی تا ماه دسامبر ۲۰۱۹ دور از رینگ خواهد بود.