www.khabarrazmavar.ir

تکواندو قهرمانی جهان - منچستر؛

شناسه خبر : 14418 ۰۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

هادی‌پور بخت نخست طلای وزن اول/ کار دشوار سروش احمدی

فدراسیون جهانی تکواندو تکواندوکار وزن اولی تیم ملی ایران را به عنوان بخت نخست کسب مدال طلای این وزن معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، سایت رسمی WTF در فاصله کمتر از یک ماه تا آغاز بیست و چهارمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان با بررسی شرکت کنندگان در این رقابتها مدعیان اوزان مختلف را معرفی می‌کند. در بخش اول این تحلیل چهار وزن اول مورد بررسی قرار گرفته است که نام دو تکواندوکار از کشورمان نیز در بین مدعیان دیده می‌شود.

برای وزن ۵۴- کیلوگرم با استفاده از تیتر «بدون کیم هر کس می‌تواند برنده باشد» آورده است، غیبت مدعی کره‌ای یک خبر خوب برای مدعیان این وزن محسوب می‌شود. «تائه هون کیم» دارنده سه طلای جهان در سه دوره قبلی این رقابتهابه یک وزن بالاتر رفته البته در منچستر غیبت دارد. در غیاب او جوانان متعددی هستند که برای کسب مدال طلا مبارزه کنند و در واقع این بهترین فرصت برای آرمین هادی پور، تکواندوکار ایرانی است که بتواند مدال نقره دوره قبل خود را به نشان طلا تبدیل کند. «سزار رودریگوئز» از مکزیک، «رامرانگ» از تایلند، «موستافا کوما» از سنگال و «بائه سئو جان» تازه وارد کره ایئها از دیگر بخت‌های کسب مدال در این وزن هستند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم، هر چند پیش بینی شده بود که «تائه هون کیم» از کره جنوبی شانس اول طلا باشد، ولی «جونجانگ» با ۱۹ سال سن در ترکیب تیم کره جنوبی با موفقیت‌های اخیر بخصوص طلای گرندپری فجیره شانس زیادی برای کسب مدال طلا دارد. در این وزن «آرتامانوف» از روسیه یک تهدید جدی برای اوست.

مبارزات وزن ۶۳- کیلوگرم یکی از جذابترین رقابتها در مسابقات جهانی خواهد بود. جایی که «جواد آچاپ» بلژیکی، «کارلوس ناوارو» مکزیکی و «ژائو» چینی رقابت سختی برای ایستادن روی سکوی قهرمانی خواهند داشت. «ژائو» سال ۲۰۱۶ طلای المپیک و سال ۲۰۱۷ طلای جهان را کسب کرد و جدی ترین مدعی کسب مدال طلاست. «جواد» یکی از بهترین تکواندوکاران سالهای اخیر در این وزن است و «ناواراو» با تغییر وزن خود و آمدن به این ۶۳- کیلوگرم، یک تکواندوکار تکنیکی است. در کنار این مدعیان «برسیج» از کرواسی و «سروش احمدی» از ایران که اولین حضور جهانی خود را تجربه نمی‌کند، از دیگر مدعیان هستند.

«دای هون لی» برای کسب چهارمین طلای خود به منچستر می‌آید. تکواندوکاری که سه طلا مسابقات ۲۰۱۱ «گیونگجو»، ۲۰۱۳ «پائوبلا» و ۲۰۱۷ «موجو» را کسب کرده است ۱۱ طلای گرندپری را در کارنامه دارد و اصلی ترین مدعی کسب مدال طلای وزن ۶۸- کیلوگرم است. «الکسی دنیسنکو» از روسیه با نقره المپیک و نقره جهانی ۲۰۱۵ جدی ترین رقیب این کره‌ای است. بدون شک حاضرین در سالن مسابقات می‌توانند مبارزه‌ای جذاب و دیدنی را بین این دو تکواندوکار مشاهده کنند. «احمد ابوقاش» اردنی با طلای ۲۰۱۶ ریو دیگر مدعی این وزن خواهد بود.

بیست و چهارمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان ۵۷ تا ۲۹ اردیبهشت ماه به میزبانی انگلستان در منچستر برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
روزی که نزدیک به سه دهه استیلای آدم های همیشگی و تفکرات نخ نما شده آنها در مرکز فرماندهی بوکس ایران پایان یافت و یک مدیر جوان سکان ریاست یکی از پرحاشیه ترین و البته مظلوم ترین فدراسیون ها را برعهده گرفت، بارقه های امید در دل اهالی بوکس مملکت زنده شد و برای اولین بار پس از سه دهه، شاهد جوانگرایی و پوست اندازی در بدنه بوکس کشور بودیم.
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
دارنده مدال برنز مسابقات موی تای ایندورگیمز ترکمنستان ۲۰۱۷ گفت: به دلیل قضاوت ضعیف داوران در رقابت های کشوری اخیر، زحمات چندین ماهه ام بر باد رفت و از رسیدن به تیم ملی بازماندم.