www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 10636 ۰۸:۵۴ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱

نگاهی به عملکرد موآی تای ایران در بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا

درخشش تیم ملی موآی تای ایران در پنجمین دوره مسابقات داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، پنجمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا از ۱۷ سپتامبر تا ۲۷ سپتامبر به مدت ۱۰ روز و به میزبانی شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان در حال برگزاریست.تیم ملی موآی تای ایران نیز در این مسابقات حضور داشت و نمایندگان کشورمان موفق شدند و با کسب ۸ مدال به کار خود پایان دادند۳ مدال طلا -۲ نقره و ۳ برنز. فایترانی از بیست و سه کشور مختلف آسیایی در این رقابت ها حضور داشتند که ترکمنستان بیشترین سهم را در این بین داشت.

به همین بهانه بر آن شدیم تا با نگاهی دقیق عملکرد تک تک ملی پوشان و شرایط مبارزاتشان را در این مسابقات مورد بررسی قرار بدهیم.

امیر حسین کمره ای:

امیر حسین کمره ای فایتر وزن ۵۴- کیلوگرم نخستین نماینده کشورمان بود که وارد رینگ مسابقات شد. حریف او در مرحله یک هشتم نهایی بسیم بایراموف فایتر جوان ترکمنستانی بود، کمره ای بدون دردسر و با امتیاز ۳۰-٢٧ پیروز این مبارزه شد. کمره ای در دور بعدی به مصاف محمدجون کوچکوروف ازبکستانی رفت و همانند مبارزه نخستش با همان نتیجه پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت. اما در مرحله نیمه نهایی او به یلامان سایاساتوف قزاقستانی با امتیاز باخت و به مدال برنز این مسابقات بسنده کرد.

مسعود عبدالمالکی:

عبدالمالکی فایتر وزن ۶۳/۵- کیلوگرم دومین نماینده کشورمان بود که وارد رینگ مسابقات می شد. او با قرعه سختی مواجه شد و در همان دور نخست می بایست به مصاف روتایپان ساپمانی فایتر قدرتمند تایلندی می رفت. عبدالمالکی با وجود تلاش بسیار با امتیاز ۲۹-٢٨ شکست را پذیرا شد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.

مصطفی تابتوخ زاده:

تابتوخ زاده نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان سومین فایتر ایرانی بود که به داخل رینگ قدم گذاشت.با وجود انتظارات بیشتر از او متاسفانه در همان دور نخست نتیجه را به فیلیپ دلارمینو از فیلیپین واگذار کرد و از ادامه رقابت ها بازماند.

کاوه سلیمانی:

فایتر کردستانی و نماینده وزن ۷۱- کیلوگرم کشورمان در دور نخست با نیدال بن محمود از مالزی مبارزه کرد و توانست قاطعانه پیروز مبارزه شود.در دور دوم اما سلیمانی در برابر آنونگ خاتاماراسوی تایلندی در حالی که از ناحیه پای راست هم مصدوم بود راه به جایی نبرد و نتیجه را واگذار کرد.

رضا احمد نژاد:

احمد نژاد جوان نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه اش با سردار چاریف از کشور میزبان مبارزه کرد و در یک مبارزه یک طرفه در راند اول با ناک اوت پیروز شد. احمد نژاد در یک چهارم نهایی با امتیاز بر جینگلی ژانگ از چین غلبه کرد اما در نیمه نهایی در برابر ماناسامچایا پوم از تایلند که یک سر و گردن بالاتر از احمد نژاد نشان می داد با امتیاز شکست خورد و به مدال برنز رسید.

کیوان سلیمانی:

سلیمانی نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم با وجود قرعه سخت در دور اول موفق شد با امتیاز ۲۹-٢٨ وانچالرم آرامچای تایلندی را شکست دهد. در مرحله یک چهارم نهایی سلیمانی به مصاف محمد نور مولایف از ترکمنستان رفت و توانست با پیروزی راهی نیمه نهایی شود. در این مرحله نیز با امتیاز بر مصطفی التکریتی عراقی چیره شد و به فینال رقابت ها رسید.در مبارزه پایانی از سد حریف قزاقستانی عبور کرد و به مدال طلا رسید.

علی زرین فر:

زرین فر نماینده وزن ۶۰- کیلورم در مرحله یک چهارم نهایی میربک سارتکالماکوف قرقیزستانی را با ناک اوت شکست داد.در نیمه نهایی عادلبک نورمتوف ترکمنستانی هم حریف زرین فر نشد تا فایتر کشورمان به فینال راه پیدا کرد.در مبارزه پایانی زرین فر با امتیاز بر پراویت چیلناک تایلندی پیروزی ارزشمندی به دست آورد و مدال طلا را به دست آورد.

مجید هاشم بیگی:

هاشم بیگی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم کشورمان در دور اول سیاوش زابیروف تاجیکستانی را شکست داد.در نیمه نهایی گویجوف دولت مُراد از کشور میزبان را که سطحی پایین تر از هاشم بیگی داشت با ناک اوت در همان راند نخست مغلوب کرد و با وجود آسیب دیدگی استخوان دست راست در مبارزه پایانی اِمیل اومایِف قزاق را شکست داد.

اما در بخش بانوان

فاطمه یاوری:

یاوری نماینده ۵۱- کیلوگرم کشورمان در یک چهارم نهایی زهرا رضایی از افغانستان را با امتیاز شکست داد.در نیمه نهایی صلبی چومایِوا از ترکمنستان را شکست داد تا به فینال صعود کند.در مبارزه پایانی به ین لی بوی از ویتنام باخت و مدال نقره دست پیدا کرد.

سمیه خزایی:

سمیه خزایی نماینده وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در همان دور نخست در برابر یو شو چینی راه به جایی نبرد و با شکست مغلوب شد.

سعیده غفاری:

غفاری نماینده ۶۰- کیلوگرم در یک چهارم نهایی مِری آن گِلی بولائونگ از فیلیپین را با ناک اوت مغلوب کرد. در نیمه نهایی اِنه جان ولمیرادُوا ترکمنستانی را هم با ناک اوت در راند نخست مغلوب خود ساخت ولی در مبارزه فینال نتیجه را به راچاداپون ویهانتاما تایلندی واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

زهرا بور بور اژدری:

اژدری نماینده وزن ۶٣/۵- کیلوگرم کشورمان در یک چهارم نهایی با امتیاز آیگول آتادُردییِوا ترکمنستانی را از پیش رو برداشت اما در نیمه نهایی با قبول شکست در برابر تی هونگ ترونگ ویتنامی به مدال برنز راضی شد.

آخرین اخبار

از شایعه تا تکذیب!
از شایعه تا تکذیب!
جُردن باروز خبرهای مربوط به کمکش به مک گرگور برای بهبود مهارتش در کشتی را تکذیب کرد.