www.khabarrazmavar.ir

کاراته قهرمانی آسیا - قزاقستان؛

شناسه خبر : 9973 ۱۵:۵۲ ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

مهدیزاده و عسگری قهرمان آسیا شدند/طلای حسن نیا به نقره تبدیل شد

با مدال نقره سجاد گنج زاده، پرونده تیم ملی کاراته کشورمان در کومیته انفرادی مردان با دو طلا، دو نقره و یک برنز در آستانه بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا در شهر آستانه قزاقستان پیگیری می شود که نمایندگان کشورمان در ادامه مبارزات خود موفق به کسب یک طلا و یک نقره دیگر شدند. مجید حسن نیا در دیدار نهایی وزن ۵۵- کیلوگرم در دیدار نهایی ۴ بر یک برابر «آکتوف» از قزاقستان پیروز شد وطلا گرفت.

بعد از پایان این دیدار مربیان قزاقستان به نتیجه مبارزه اعتراض کرده و داوران در بازبینی فیلم، متوجه شدند سه امتیاز حسن نیا بعد از پایان زمان قانونی اعمال شده و در نهایت طلای وی به نقره تبدیل شد. حسن نیا با برتری مقابل ازبکستان و عربستان به دیدار نهایی راه پیدا کردن بود.

امیرمهدیزاده در دیدار نهایی وزن ۶۰- کیلوگرم برابر «سایماتوف» دیگر نماینده قزاق ها با رای داوران برنده میدان شد و طلای دیگر را برای تیم اعزامی کشورمان به ارمغان آورد. مهدیزاده رقبایی از مالزی، ژاپن و عربستان را شکست داده بود.

بهمن عسگری کاراته  کای وزن ۷۵- کیلوگرم کشورمان نیز در دیدار نهایی برابر «چو سون» از چین تایپه پیروز شد و به نشان طلا دست پیدا کرد. وی با پیروزی مقابل ازبکستان، هنگ کنگ و مالزی به دیدار نهایی راه پیدا کرده بود.

سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+کیلوگرم که با برتری مقابل «لائو وای» ازهنگ کنگ، «نیکلا کابوش» از اردن و «کیت لو» از ماکائو به دیدار نهایی رسیده بود، در دیدار نهایی ۴ بر صفر مقابل «طارق حمدی»از عربستان بازنده تاتامی را ترک کرد و نقره و گرفت

تیم زنان کشورمان نیز با دو پیروزی ۵ بر صفر مقابل هند و ۴ بر یک برابر اندونزی راهی دیدار نهایی شده بود،  در جدال برای کسب مدال طلا به مصاف ژاپن رفت و با ۵ پرچم بازنده تاتامی را ترک کردو نقره گرفت. پریسا رحمانیف مائده نصیری و مهری یزدانی ترکیب تیم کاتای کشورمان را تشکیل می دادند.

تیم کاتای مردان کشورمان که با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون پس از برتری مقابل اندونزی، قزاقستان و عراق به دیدار نهایی راه یافته بود، در جدال برای کسب مدال طلا برابر ژاپن بازنده شد و به نشان نقره بسنده کرد.

تیم ملی کاراته ایران در رقابتهای رده سنی بزرگسالان تا کنون دو طلا توسط بهمن عسگری و امیرمهدیزاده،چهار نقره توسط سجاد گنج زاده، مجید حسن نیا، کاتای تیمی مردان(شهرجردی، زند و دلیخون) و کاتای تیمی زنان[رحمانی، نصیری و یزدانی) و دو برنز توسط مهدی خدابخش و مبینا کاویانی کسب کرده است.

این رقابتها در سالن دولت شهر آستانه در قزاقستان پیگیری می شود.

آخرین اخبار

موراکوشی قهرمان K-1 شد!
موراکوشی قهرمان K-1 شد!
فایتر ژاپنی با شکست حریفانی از فرانسه،اسپانیا و ژاپن قهرمانی دسته پر وزن K-1 را جشن گرفت.