www.khabarrazmavar.ir

گزارشی از شرایط این روزهای بوکس؛

شناسه خبر : 7789 ۱۱:۲۰ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴

مربیان بوکس ایرانی به خارج گود رفتند/ بازنشستگی در ۴۰ سالگی!

تصمیم فدراسیون بوکس برای جذب مربی خارجی، جمع زیادی از مربیان داخلی را از حضور و فعالیت در عالی ترین سطح این رشته یعنی تیم ملی محروم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، فدراسیون بوکس پس از ناکامی در کسب سهمیه المپیک (به جز روزبهانی) و حذف زودهنگام از رقابتهای ریو تصمیم گرفت تا تیم ملی را از دست مربیان ایرانی بگیرد و مجددا به گزینه های خارجی اعتماد کند.

در همین خصوص مذاکراتی با مربیانی از کوبا و اوکراین شد که در پایان توافق اولیه ای با دو مربی کوبایی برای هدایت تیم ملی بوکس صورت گرفت. توافقی که عملا مربیان پر تعداد و البته مدعی داخلی را به گوشه رینگ برد. در حالی که تیم ملی بوکس روزی در اختیار اکبر احدی بود و در بازیهای آسیایی اینچئون هم به دو نقره و یک برنز رسید این مربی ۴۰ ساله حالا در سطح ملی فعالیتی ندارد. علیرضا استکی نیز که  سابقه سرمربیگری تیم پشتوانه ها و تیم ملی بزرگسالان را در چندین دوره داشت حالا به مربیگری شخصی خود می پردازد. به همه اینها نهرودی، کریمی و انصاری به علاوه همایون امیری،اصغر اشرفی و … را هم اضافه کنید.

غلامرضا نهرودی سرمربی تیم ملی بوکس در المپیک لندن که یکی از فنی ترین چهره های این رشته نیز محسوب می شود در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که آیا شما با خارج شدن مربیان داخلی از گود راضی هستید گفت: فکر نمی کنم مربی خارج از گود رفته باشد. چند نفر از مربیان داخلی ما هستند که در حد بهترین مربیان خارجی دانش فنی دارند. اما شاید همه این را باور داشته باشند که مرغ همسایه غاز است. هیچگاه به مربیان داخلی ما آن طور که باید بها داده نشده است در حالی که بسیاری از آنها امتحان خود را هم به خوبی پس داده اند.

نهرودی ادامه داد: ما با همین مربیان داخلی نایب قهرمان آسیا شدیم. البته طبیعی است که وقتی مربی خارجی می آید امکانات بیشتری در اختیار آنها قرار داده شود.امیدوارم که از این مربیان برای آموزش به مربیان رده سنی پایه استفاده شود چرا که تیم ملی بزرگسالان دیگر شکل گرفته است و نمی شود تغییر زیادی در آنها داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، تا چند روز دیگر دو مربی کوبایی به ایران می آیند تا توافق نهایی را انجام دهند و کارشان را در تیم ملی آغاز کنند. مسابقات قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ نخستین برنامه این دو مربی است. حال باید دید فدراسیون بوکس برنامه ای برای همکاری مربیان داخلی با این دو گزینه خارجی دارد و یا پرونده مربیان کم سن و سال ایرانی خیلی زود در فدراسیون بوکس بسته شده است.

به نقل از خبرگزاری مهر

آخرین اخبار

نگاهی به بازی تاج و تخت GLORY
نگاهی به بازی تاج و تخت GLORY
قسمت ۷۶ - فصل چهارم مجله تصویری رزم آور ؛ بررسی مبارزات مهم دو رویداد گلوری ۵۸ و ۵۹ در قاب مجله تصویری رزم آور
عقاب داغستان VS بدنام ایرلندی
عقاب داغستان VS بدنام ایرلندی
حبیب یا کانر؟ تنها چند ساعت تا بزرگترین مبارزه تاریخ UFC ! چه کسی برنده این نبرد خواهد شد؟ از همینجا و اینستاگرام رزم آور به صورت لایو ببینید!
جذابترین صحبت های بانوی طلسم شکن ووشو
جذابترین صحبت های بانوی طلسم شکن ووشو
قسمت ۷۵ - فصل چهارم مجله تصویری رزم آور ؛ تالوی بانوان ایران با حضور زهرا کیانی دگرگون شد، بانویی که طلسم بی مدالی را شکست و کلکسیونی از اولین ها را در کارنامه ورزشی خود جای داد. / کلیپ انگیزشی - تایم: ۱۳٫۱۹ / آموزش دفاع شخصی - تایم: ۲۵٫۴۴