www.khabarrazmavar.ir

تصمیمات مهم IJF برای المپیک 2020

شناسه خبر : 8441 ۱۳:۲۵ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱

قوانین جودو تغییر کرد

فدراسیون جهانی جودو (IJF) قوانین جدیدی ارائه کرده است که در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعمال خواهد شد.

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری رزم آور و به نقل از سایت Inside the games، فدراسیون جهانی جودو قوانین مسابقات این رشته برای  المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تغییر داد.

طبق قوانین جدید امتیاز یوکو برداشته می‌شود و تنها وازاری و ایپون باقی می‌مانند. البته مانند گذشته امتیازات وازاری از مجموع امتیازات یوکو بدست خواهد آمد اما در قوانین جدید دو امتیاز وازاری به معنی ایپون نخواهد بود.

همچنین مدت زمان وازاری از ۱۵ ثانیه به ۱۰ ثانیه کاهش می‌یابد،  ولی ایپون ۲۰ ثانیه باقی می‌ماند.

در قوانین جدید سه اخطار شیدو خواهیم داشت. در قوانین قبلی چهار اخطار شیدو وجود داشت. گرفتن پا یا شلوار نیز ابتدا با شیدو و سپس با دیسکالیفه هانسوکو جریمه خواهد شد.

فدراسیون جهانی اعلام کرده است که هدف از این تغییرات بهتر شدن قوانین و آسان‌تر کردن آنها است. ضمنا این قوانین باعث می‌شود که حمله در مبارزات افزایش یابد.

این قوانین به صورت آزمایشی در مسابقات اپن آفریقا ماه آینده اجرا می‌شود. در این زمان در صورتی که ایرادی در قوانین مشاهده شود تغییرات جدید داده خواهد شد.

مدت زمان آزمایش قوانین جدید بعد از مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به پایان می‌رسد. بعد از این مسابقات جلسه‌ای برای تثبیت قوانین تشکیل خواهد شد.

زمان مسابقات مردان که پنج ‌دقیقه بوده است به چهار ‌دقیقه کاهش می‌یابد.

آنالیزها برای تغییر قوانین مسابقات جودو توسط هیات اجرایی IJF  انجام شده است.

قوانین جدید در سمینار مربیان و داوران در تاریخ پنج تا هشتم ژانویه ارائه خواهد شد.

آخرین اخبار

به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
تو خبرها داشتیم که «جواد محجوب» از تیم ملی جودو هم تصمیم گرفته وارد دنیای MMA بشه. این تب و تابی که ظاهرا تو بخش دیگری از ملی پوشها هم افتاده به خودی خود اتفاق بدی نیست، اما به نظر می رسه بخشی از اون حاصل توهمی است که خصوصا در سالهای اخیر برخی از رسانه ها به اون دامن زده اند.
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
بسیاری از افراد علاقه دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما غالبا بهانه‌هایی هم‌چون نداشتن فرصت برای ورزش کردن یا نداشتن انرژی لازم وجود دارند.
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق کرده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی‌گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.