www.khabarrazmavar.ir

تصمیمات مهم IJF برای المپیک 2020

شناسه خبر : 8441 ۱۳:۲۵ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱

قوانین جودو تغییر کرد

فدراسیون جهانی جودو (IJF) قوانین جدیدی ارائه کرده است که در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعمال خواهد شد.

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری رزم آور و به نقل از سایت Inside the games، فدراسیون جهانی جودو قوانین مسابقات این رشته برای  المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تغییر داد.

طبق قوانین جدید امتیاز یوکو برداشته می‌شود و تنها وازاری و ایپون باقی می‌مانند. البته مانند گذشته امتیازات وازاری از مجموع امتیازات یوکو بدست خواهد آمد اما در قوانین جدید دو امتیاز وازاری به معنی ایپون نخواهد بود.

همچنین مدت زمان وازاری از ۱۵ ثانیه به ۱۰ ثانیه کاهش می‌یابد،  ولی ایپون ۲۰ ثانیه باقی می‌ماند.

در قوانین جدید سه اخطار شیدو خواهیم داشت. در قوانین قبلی چهار اخطار شیدو وجود داشت. گرفتن پا یا شلوار نیز ابتدا با شیدو و سپس با دیسکالیفه هانسوکو جریمه خواهد شد.

فدراسیون جهانی اعلام کرده است که هدف از این تغییرات بهتر شدن قوانین و آسان‌تر کردن آنها است. ضمنا این قوانین باعث می‌شود که حمله در مبارزات افزایش یابد.

این قوانین به صورت آزمایشی در مسابقات اپن آفریقا ماه آینده اجرا می‌شود. در این زمان در صورتی که ایرادی در قوانین مشاهده شود تغییرات جدید داده خواهد شد.

مدت زمان آزمایش قوانین جدید بعد از مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به پایان می‌رسد. بعد از این مسابقات جلسه‌ای برای تثبیت قوانین تشکیل خواهد شد.

زمان مسابقات مردان که پنج ‌دقیقه بوده است به چهار ‌دقیقه کاهش می‌یابد.

آنالیزها برای تغییر قوانین مسابقات جودو توسط هیات اجرایی IJF  انجام شده است.

قوانین جدید در سمینار مربیان و داوران در تاریخ پنج تا هشتم ژانویه ارائه خواهد شد.

آخرین اخبار

۷ اشتباه مهم ورزشی کدامند؟
۷ اشتباه مهم ورزشی کدامند؟
داشتن یک برنامه ورزشی منظم یکی از بهترین روش‌ها برای برقراری سلامتی است. با ورزش کردن منظم می‌توان پرانرژی‌تر بود و توانایی انجام فعالیت‌های روزانه را افزایش داد.