www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 12191 ۱۲:۵۵ ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

فدراسیون تکواندو در دوراهی/ ساعی یا فرهادیان؟

فدراسیون تکواندو این روزها در یک دوراهی قرار دارد و باید دید کدام مسیر را برای ادامه فعالیت خود انتخاب می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، مسئله‌ی انتخاب مدیر فنی برای تیم ملی تکواندوی بزرگسالان از جمله حواشی است که این روزها بار دیگر اطراف فدراسیون تکواندو وجود دارد و هر روز هم خبرهای جدید و البته تایید نشده توسط فدراسیون، به گوش می‌رسد.

یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای در اختیار گرفتن این سمت “هادی ساعی” اسطوره‌ی تکواندوی ایران است که به نوعی یکی از بهترین گزینه‌ها هم است. البته انتخاب او در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هر روز نقل قول‌هایی از سوی رئیس و مسئولان فدراسیون تکواندو در این مورد منتشر می‌شود. پیش از آغاز سال جدید و قبل از عید نوروز ۱۳۹۷، ساعی و پولادگر پس از چند سال جلسه خصوصی به میزبانی فدراسیون تکواندو برگزار کردند که باعث شد انتخاب پیشکسوت تکواندوی ایران به عنوان مدیرفنی تیم ملی قوت بگیرد، اتفاقی که تا به امروز رخ نداده است. پس از این جلسه ساعی اظهار کرد که این جلسه روند خوبی داشته و برای اینکه تصمیات نهایی گرفته شود قرار بر این است تا جلسه‌ای دیگر پس از نوروز ۱۳۹۷ برگزار شود اما فعلا خبری از این جلسه و معرفی مدیر فنی تیم ملی تکواندو نیست.

حالا چند روزی است که صحبت‌هایی در مورد چند گزینه دیگر به خصوص”غلامحسین ذوالقدری” برای پست مدیر فنی تیمهای ملی مطرح است و نام او بین اهالی تکواندو زمزمه می‌شود. ذوالقدری پیش از این ریاست سازمان تیم‌های ملی تکواندو را در اختیار داشت و حالا جلساتی را با محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو  برگزار می‌کند که باعث شده تا شایعه بازگشت او به تکواندو مطرح شود.

با توجه به اینکه هادی ساعی در مصاحبه‌های خود صراحتا اعلام کرده ” اگر آرش فرهادیان رئیس سازمان تیم‌های ملی باشد به فدراسیون بر نمی‌گردد” این سوال مطرح است که آیا فدراسیون تصمیم دارد با کنار گذشتن فرهادیان و برگرداندن ذوالقدری به سمت پیشین خود، شرایط را برای بازگشت ساعی مهیا کند؟ سوال دیگری هم که پیش می‌آید این است، آیا فدراسیون تکواندو قصد دارد از ذوالقدری در سمت مدیرفنی تیم‌های ملی استفاده کند و قید همکاری با ساعی را بزند؟

این صحبت‌ها در صورتی مطرح شده که کنار گذاشتن آرش فرهادیان از سمت رئیس سازمان تیم‌های ملی امری بعید به نظر می‌رسد زیرا نفوذ فرهادیان در رسانه‌ی ملی، در پخش مستقیم مسابقات تکواندو از شبکه‌های تلویزیونی تاثیرات مثبت زیادی داشته تا بستر مناسبی برای حضور اسپانسرها در تکواندو فراهم شود؛ اتفاقی که می‌تواند در این شرایط بد مالی فدراسیون‌های ورزشی فدراسیون تکواندو را از نظر مسائل مادی کمک کند. با این اوصاف، همین مسئله باعث می‌شود حضور ساعی در تیم ملی در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

موضوعی هم که انتخاب غلامحسین ذوالقدری به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی را تقریبا غیر ممکن می‌سازد، این است که “فریبرز عسکری” سرمربی تیم ملی تکواندو قصد همکاری با هیچ فرد دیگری به جز ساعی به عنوان مدیر تیم‌های ملی را ندارد.

ساعی و عسکری پیش از این در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز در همین سمت‌ همکاری داشته‌اند و حالا باید دید فدراسیون تکواندو چه تصمیمی را برای پایان دادن به این حواشی می‌گیرد. این مسئله درحالی است که تیم ملی تکواندو امسال تقویم پر فشاری را در پیش دارد و این حواشی می‌تواند باعث اختلال در فعالیت‌های تیم ملی شود.

حال باید دید فدراسیون تکواندو ذوالقدری را جانشین فرهادیان می کند تا زمینه بازگشت ساعی فراهم شود یا اینکه تصمیم دیگری می گیرد  و مثلا پست مدیریت فنی تیم ملی را کلا حذف می کند.

به نقل از خبرگزاری ایسنا /

آخرین اخبار