www.khabarrazmavar.ir

لیگ جهانی کاراته- استانبول؛

شناسه خبر : 12317 ۱۸:۲۴ ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

کاراته ایران قهرمان شد

پرونده تیم اعزامی ایران به پنجمین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته با کسب ۱۲ مدال طلا، نقره، برنز و عنوان قهرمانی این مسابقات در استانبول بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، آخرین نماینده ایران در این دوره از مسابقات صالخ اباذری بود که برای کسب مدال طلای وزن ۸۴+ کیلوگرن به دیدار «دارنل گاردی» از هلند رفت و با کسب پیروزی در برابر این رقیب سومین طلای تیم کشورمان را به خود اختصاص داد.

این دیدار جذاب و دیدنی که با برتری نماینده کشورمان آغاز شده بود، با تساوی ۵ بر ۵ خاتمه یافت و در نهایت این اباذری بود که با رای داوران به عنوان کاراته کای پیروز از تاتامی خارج شد و طلای دیگر را برای تیم کشورمان به ارمغان آورد. وی بعد از یک دور استراحت، کاراته کاهایی از کرواسی، هلند، مهدی عاشوری دیگر نماینده کشورمان و ترکیه را شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

سه کاراته کای طلایی ایران

رده بندی نهایی لیگ جهانی

در پایان سه روز رقابت ۶۰۷ کاراته کا از ۴۳ کشور، ایران با سه طلا، دو نقره و ۷ برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد. ژاپن با دو طلا، سه نقره و ۵ برنز در جای دوم ایستاد و ترکیه میزبان مسابقات با ۲ طلا، دو نقره و یک برنزسوم شد. ایتالیا با دو طلا، یک نقره و یک برنز ، چین تایپه با یک طلا، یک نقره و اکراین با یک طلا و یک برنز عناوین چهارم تا ششم را کسب کردند.

برای تیم کشورمان در این دوره از مسابقات امیرمهدیزاده ، مهدی خدابخش و صالح اباذری سه مدال طلا، سید علی کریمی و بهمن عسگری دو مدال نقره، طراوت خاکسار، سامان حیدری، امیررضا میرزایی، ذبیح الله پورشیب و تیم های کاتای مردان و زنان کشورمان هفت مدال برنز کسب کرده اند.

آخرین اخبار