www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 11127 ۱۹:۴۴ ۱۳۹۶/۰۹/۰۵

شکست کابوس وار بیسپینگ این بار در سرزمین اژدها

نخستین میزبانی چین از UFC آبستن اتفاقات بزرگ بود! از پیروزی گاستلوم بر بیسپینگ تا شکست صالیخوف.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، رویداد UFC Fight Night 122 در ورزشگاه “مرسدس بنز آرنا” شهر شانگهای برگزار شد. این نخستین میزبانی چین از رویدادهای بزرگترین سازمان MMA جهان بود که با استقبال پانزده هزار و صد و بیست و هشت نفری علاقه مندان رو به رو شد.

تیتر اصلی این رویداد یک سوپرفایت از دسته میان وزن بین مایکل بیسپینگ قهرمان سابق این دسته و کِلوین گاستلوم بود،بیسپینگی که اخیراً در مسابقات UFC 217 با قبول شکست در برابر جرج سنت پیر عنوان قهرمانی اش را از دست داده و برای به فراموشی سپردن این اتفاق راهی سرزمین اژدها شد تا به مصاف گاستلوم برود.گاستلوم هم که در آخرین مبارزه اش در UFC on FOX 25 مغلوب کریس وایدمَن شده بود برای جبران آن شکست و کسب نخستین پیروزی در سال ۲۰۱۷ وارد قفس شانگهای می شد.در تبادل مشت های دو طرف ضربات نه چندان قدرتمند قهرمان سابق با یک مشت سنگین چپ گاستلوم مواجه شد و کار بیسپینگ در همان راند نخست به پایان رسید.در حالی که عده ای معتقدند دوران بیسپینگ ۳۸ ساله به سر رسیده و باید به فکر بازنشستگی باشد ولی خود او معتقد است که هنوز زمان بازنشستگی اش فرا نرسیده و باید خودش را برای مبارزه احتمالی در ماه مارس آماده کند.در سوی دیگر گاستلوم پس از پیروزی بر بیسپینگ خواهان مبارزه با رابرت وایتِیکر شد و گفت:”اکنون که من بیسپینگ را شکست داده ام می گویید پیروزی من به خاطر سن بالای بیسپینگ بود؟من نمی دانم درباره چه چیزی حرف می زنید در حالی که تا سه هفته پیش او قهرمان میان وزن بود.من شنیدم که رابرت وایتیکر برای رویداد ماه فوریه در استرالیا نیازمند یک حریف است و من برای این چالش حاضرم.شماها می گویید که حریفانی را که شکست دادم به خاطر سن و سال بالایشان است ولی قطعاً وایتیکر مسن نیست و احتمالاً هم سن و سال من است”.


در دیگر مبارزه مهم این مسابقات لی جیانگلیانگ،موفق ترین فایتر چینی حال حاضر UFC در میان استقبال هموطنان پرشورش وارد قفس شد و موفق شد در همان راند نخست با ناک اوت فنی بر زاک اوتو غلبه کرد و موجب تشویق هوادارانش شد.
اما بد نیست در میان مبارزات دیگر اشاره ای به مبارزه مسلم صالیخوف در برابر الکس گارسیا داشته باشیم.صالیخوف روسی فاتح پنج دوره مسابقات قهرمانی جهان که از سال ۲۰۱۱ دورانش در MMA را آغاز کرده بود در نخستین حضورش در قفس UFC به مصاف الکس گارسیا از جمهوری دومنیکن رفت.در حالی که هواداران چینی صالیخوف در سالن مسابقات به پیروزی این فایتر ۳۳ ساله امید زیادی داشتند ولی در راند دوم مبارزه این امیدها تبدیل به یاس شد چرا که گارسیا با یک “ریر نیکد چوک” صالیخوف را تسلیم کرد و پیروز میدان شد.
به هر صورت نتایج کامل این رویداد بدین شرح می باشد:

مبارزات مقدماتی:

سنگین وزن: سیریل آسکِر با سابمیشن (ریر نیکد چوک) در راند دوم بر هو یُوازونگ پیروز شد.
وزن توافقی (۱۴۸ پوند): رونالدو دای با رای متحد داوران بر وولیجی بورِن غلبه کرد.
خروس وزن بانوان: جینا مازانی هم به همین ترتیب بر وو یانان چیره شد.
سنگین وزن: شَمیل عبدالرخیموف با ناک اوت (ضربات مشت) در راند نخست بر چِیس شِرمَن غلبه کرد.
پر وزن: سونگ یادونگ با سابمیشن در راند نخست بهارات کاندِیر را از پیش رو برداشت.
کاه وزن بانوان: یان شیائونان با رای متحد داوران بر کایلیان کوران چیره شد.
ولترویت: سونگ کِنان با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند نخست بابی نَش را مغلوب ساخت.
پر وزن: ضابیط ماگومِدشریپوف با سابمیشن (چوک آناکوندا) در راند سوم شِیمون مورائس را از پیش رو برداشت.

مبارزات اصلی:

ولترویت: الکس گارسیا با سابمیشن (ریر نیکد چوک) در راند دوم بر مسلم صالیخوف فائق آمد.
پر وزن: وانگ گوان با رای نامتحد داوران الکس کاسِرِس را شکست داد.
ولترویت: لی جیانگلیانگ با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند نخست زاک اوتو را مغلوب ساخت.
میان وزن: کِلوین گاستلوم با ناک اوت (مشت چپ) در راند نخست مایکل بیسپینگ را از پیش رو برداشت.

در پایان مسابقات جایزه ۵۰ هزار دلاری “عملکرد شب” به کلوین گاستلوم،لی جیانگلیانگ،ضابیط ماگومدشریپوف و سونگ کِنان رسید ولی جایزه ۵۰ هزار دلاری “مبارزه شب” برنده ای نداشت.

آخرین اخبار

ماموریت انجام شد!
ماموریت انجام شد!
واسیل لوماچنکو با غلبه بر خوزه پِدرازا عنوان قهرمانی WBO سبک وزن را به عناوین قهرمانی خود اضافه کرد.
اینکه از فردا شروع میکنم تمومش کن!
اینکه از فردا شروع میکنم تمومش کن!
کلیپ انگیزشی ؛ کاری متفاوت از مجله تصویری رزم آور // اینکه از فردا شروع میکنم تمومش کن. نگو فقط همین یک بار - بی اراده بودن خودت رو قبول نکن. انتخاب راه ساده رو ول کن. سراغ چیزایی که برای سلامتیت مضر هستند نرو - سراغ افکار مخربی که میگی توی ذهنت میاد نرو - تموم کن!