www.khabarrazmavar.ir

کاراته قهرمانی آسیا- قزاقستان؛

شناسه خبر : 9932 ۱۹:۳۵ ۱۳۹۶/۰۴/۲۲

سعادتی،مرادی، کریمی و صداقت طلایی شدند/جمع مدالهای ایران به۱۸رسید

پرونده کاراته کاهای ایران در روز نخست با درخشش جوانان با آتیه با کسب ۱۷ مدال طلا، نقره و برنز در سالن دولت شهر آستانه قزاقستان در روز نخست بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، بعد از درخشش نوجوانان کاراته کای کشورمان، جوانان نیز نمایشی امیدوارکننده داشته و موفق به کسب سه مدال طلا و یک نقره شدند. محمدرضا مرادی  در وزن ۶۱-کیلوگرم دور نخست  قزاقستان را  ۲ بر صفر شکست داد و در ادامه با برتری ۳برصفر برابر چین تایپه و و چین راهی دیدار نهایی شده و در این مرحله هم کاراته کای میزبان را ۳ بر یک از پیش رو برداشت و طلا گرفت.

در وزن ۶۸-کیلوگرم  سیدعلی کریمی با غلبه ۶ بر صفر مقابل ژاپن، قزاقستان را نیز ۶ بر۳ شکست داد و در نیمه نهایی هم ازبکستان را ۳بر صفر از پیش برداشت و به فینال راه یافت و در فینال هم با پیروزی یک بر صفر مقابل حریفی از چین تایپه به مدال طلا دست پیدا کرد.

باربد صداقت در وزن ۷۶-کیلوگرم با برتری برابر نمایندگان قرقیزستان، عربستان و مالزی به فینال مسابقات این وزن راه پیدا کرد.اودر فینال ۳ بر یک از سد کاراته کای قزاقستانی گذشت و قهرمان شد.

در وزن ۷۶+کیلوگرم مجید نیکوهمت با نتیجه ۶ بر صفر هند را شکست داد و سپس چین تایپه را ۹ بر صفر مغلوب کرد و به فینال راه یافت. او در فینال به مصاف نماینده قزاقستان رفت و ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد و نایب قهرمان شد. ضمن اینکه علیرضا علیزاده کاراته کا وزن ۵۵-کیلوگرم در مبارزه نخست برابر نماینده امارات مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در بخش دختران و در وزن ۴۸-کیلوگرم جوانان، لیلا برجعلی با نتیجه ۱۰ بر صفر نماینده هنگ کنگ را برد و سپس ازبکستان را ۴ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. برجعلی در فینال برابر نماینده کشور ژاپن قرار گرفت و ۴ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و نقره گرفت.

فاطمه سعادتی در وزن ۵۳-کیلوگرم کار خود را برتری ۵ بر صفر مقابل نماینده هند آغاز کرد و در ادامه تاجیکستان را ۹ بر صفر شکست داد. وی در سومین مبارزه برابر ویتنام پس از تساوی یک بر یک با رای داوران برنده شد و به دیدار فینال رسید. او در فینال نماینده ژاپن را شکست داد و مدال طلا را از آن خود کرد. ضمن اینکه مبینا حیدری در وزن ۵۹-کیلوگرم نماینده چین تایپه را ۶ بر ۲ شکست داد و در پیکار با قزاقستان ۲ بر یک شکست خورد و به در گروه شانس مجدد  ۷ بر صفر به برتری رسید و برنز گرفت.

مینا یوسفی هم در وزن ۵۹+کیلوگرم پس از برتری مقابل نماینده تایلند با رای داوران،حریفی از چین را ۳ بر صفر شکست  داد و راهی فینال شد. یوسفی در فینال برابر نماینده کشور میزبان ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

در پایان روز نخست تیم کاراته کشورمان در مجموع نوجوانان و جوانان با ۱۸ مدال، هشت مدال طلا، چهار نقره و ۶ برنز در صدر جدول رده بندی توزیع مدالها ایستاد. ژاپن با ۶ طلا، چهار نقره و ۶ برنز دوم است و قزاقستان با ۶ طلا، دو نقره و سه برنز سوم در جایگاه سوم ایستاده است.

حدیث جمال، حسین خدری، عرفان داودی، کامران بصیری، محمدرضا مرادی، سید علی کریمی، باربد صداقت و فاطمه سعادتی هشت مدال طلا، مجید نیکوهمت و سید مجیدوکیلی، لیلابرجعلی و مینا یوسفی چهار مدال نقره، زینب السادات حسینی، احمد رضا محمودی، حدیث طالبی، مبینا حیدری، امیرحسین بیگدلی و پوریا اقدسی هم ۶ مدال برنز برای تیم کشورمان در روز نخست کسب کردند.

این دوره از مسابقات با حضور ۶۶۰- کاراته کا از ۲۷ کشور در آستانه قزاقستان در حال پیگیری است.

آخرین اخبار

راه‌هایی برای افزایش لذت ورزش
راه‌هایی برای افزایش لذت ورزش
بسیاری از افراد نیاز دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود لحاظ کنند اما علاقه و انگیزه‌ای برای ورزش کردن ندارند ، زیرا از ورزش لذت نمی برند.