www.khabarrazmavar.ir

امیدوارم سرمایه 12 سال تلاشم را کسی بخرد

شناسه خبر : 7897 ۰۹:۳۱ ۱۳۹۵/۰۸/۰۲

رشنونژاد: ناچار شدم مدال‌هایم را به حراج بگذارم/ دیگر پول خرید لباس جودو هم ندارم

جودوکار وزن 55 کیلوگرم تیم ملی جوانان گفت: مدال‌هایم را به حراج گذشته‌ام تا شاید کسی دلش به حال من بسوزد و با خریدن آنها مشکلات مالی من نیز حل شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدرشنونژاد نماینده وزن 55 کیلوگرم تیم ملی جودوی کشورمان که در طول 12 سال فعالیت در رده نوجوانان و جوانان مدال‌های مختلفی را در رویداد‌های بین المللی کسب کرده است و یکی از آینده‌های سبک وزن جودوی ایران است. او این روزها به دلیل کم لطفی مسئولان ورزش و فدراسیون ناچار شده برای ادامه زندگی خود مدال‌هایی را که در طول این سال‌ها کسب کرده را به حراج بگذارد تا شاید از این راه بتواند مشکلات زندگی خود را حل کند. رشنو نژاد بارها در میادین قهرمانی آسیا برای بالا رفتن پرچم کشورمان تلاش‌های فراوانی کرده و حال چشم انتظار کمک مسئولان ورزش است.

محمد رشنونژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد دلیل به حراج گذاشتن مدال‌های خود که در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده است، گفت: متأسفانه از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارم و کسی هم دیگر سراغ من نمی‌آید تا جویای حالم شود. اصلا گویا برای کسی مهم نیست که من می‌خواهم در جودو فعالیتم را ادامه بدهم یا خیر. برای تیم ملی کشورم سه مدال طلا و برنز در مسابقات قهرمانی‌ آسیا کسب کرده‌ام و یک مقام هفتمی نیز در رویداد جهانی به دست آورده‌ام. حتی در رده بزرگسالان نیز در جایزه بزرگ یزد مدال نقره کسب کردم، اما کسی نیست که جویای حال من باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا می‌خواهی مدال‌هایت را که سالیان سال برای آنها زحمت کشیده‌ای را به حراج بگذاری،گفت: حالا به دلیل مشکلات مالی که دارم تصمیم گرفته‌ام همه مدال‌هایم که سرمایه زندگی‌ام است را به حراج بگذارم. شاید کسی پیدا شود و آنها را از بخرد تا مشکلات مالی من نیز حل شود. 12 سال عمرم را پای کسب این مدال‌ها گذاشتم، اما ناچارم! چه کار کنم؟ وقتی کسی کمکم نمی‌کند؛ ناچارم داشته هایم را که برای آنها سال‌ها زحمت کشیده‌ام را بفروشم.

 

 

جودوکار وزن 55 کیلوگرم تیم ملی جوانان در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: تا به امروز از داشته‌های خودم استفاده کردم و حالا نیز برای ادامه زندگی ناچارم هر آنچه که در ورزش به دست آوردم را به حراج بگذارم. اگر مشکلاتم حل نشود، به دلیل مشکلات مالی ناچارم با دنیای ورزش خداحافظی کنم. من 12 مدال در مسابقات قهرمانی کشور، طلا، نقره و برنز در جودو کسب کرده ام، اما کسی به فکر من نیست. از سال 88 در هر مسابقاتی که وارد تاتامی شدم مدال‌آوری کردم. دیگر نمی‌دانم چطور باید مسئولان را با عملکردم راضی نگه دارم.

رشنونژاد در پاسخ به این سوال که خواسته شما از مسئولان ورزش چیست، گفت: از کسی درخواست کمک مالی ندارم. فقط می‌خواهم مسئولان ورزش برایم شغلی را فراهم کنند تا یک منبع درآمدی داشته باشم و با خیال آسوده برای ادامه افتخارآفرینی در جودو تلاش کنم. این خواسته زیادی نیست که یک قهرمان یک رشته دارد.

وی در ادامه گلایه‌های خود، خاطرنشان کرد: به قدری از لحاظ مالی گرفتارم که حتی برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا پول خرید لباس جودو نداشتم و از لباس‌هایی که در سالن تمرین بود در مسابقات استفاده کردم. فیلم مبارزاتم شرحال خوبی از زندگی من است و اگر کسی تماشا کند فکر می‌کند که من دیوانه شده‌ام که چنین لباس‌هایی را پوشیده‌ام.

 

 

دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا در ادامه عنوان کرد: تا به امروز به هیچ عنوان در مورد مسائل مالی گلایه نکرده‌ام چون با تمام سختی‌هایی که در طول این موفقیت داشته‌ام جنگیده‌ام و با حمایت خانواده‌ام مشکلات مالی‌ام را حل کرده‌ام اما حالا دیگر پس از پایان خدمت سربازی دیگر نمی‌توانم به خانواده‌ام بگویم که از لحاظ مالی باز هم من را حمایت کنند.

قهرمان جودوی آسیا در پایان گفت: در حال حاضر هم تنها چیزی که در زندگی دارم همین چند مدالی است که در رویدادهای مختلف کسب کرده‌ام و ناچار شدم آنها را نیز به حراج بگذارم تا شاید کسی دلش به حال من بسوزد و آنها را بخرد تا مشکلات مالی نیز حل شود.

آخرین اخبار

موراکوشی قهرمان K-1 شد!
موراکوشی قهرمان K-1 شد!
فایتر ژاپنی با شکست حریفانی از فرانسه،اسپانیا و ژاپن قهرمانی دسته پر وزن K-1 را جشن گرفت.