www.khabarrazmavar.ir

سازمان غذا و دارو اعلام کرد

شناسه خبر : 10276 ۱۵:۱۹ ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

داروها و مکمل‌های لاغری غیرمجاز + اسامی

سازمان غذا و دارو برخی داروها و مکمل‌های لاغری غیرمجاز در تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی را رصد، شناسایی و برای پیشگیری از بروز عوارض، آنها را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای با اشاره به اینکه این دارو و مکمل‌های ماهواره‌ای غیرمجاز حاوی آمفتامین، سیبوترامین و افدرین است که عوارض جبران‌ناپذیری را برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند، نام‌های تجاری متابولایف، ترمولایف، ترمالین، زیماکس، پاتینت لاین، آلترا لیپولاین، اکس انا در این و مجیک اسلیم را از داروهای غیرمجاز لاغری برشمرد.

بنابراین گزارش همچنین متریم، ریلاکر، لیپولاین، اکس انادراین، مجیک اسلیم، متریم، ریلاکر، لیپودراین، جنی سیل، ترمواسلیم، تایم لایف، هربالای آدی فین و بوتانیکال اسلیمینگ نیز از دیگر داروهای لاغری ماهواره‌ای هستند که در برخی از قرص‌های روان‌گردان وجود داشته و موجبات اختلالات روانی در مصرف‌کننده را فراهم می‌آورند.

در اطلاعیه روابط سازمان غذا و دارو تأکید شده است که فروشندگان دارو و مکمل‌های نام‌برده با تبلیغات زیاد تلاش می‌نمایند گیاهی بودن یک فراورده را مترادف با عدم وجود عارضه قرار داده و باعث فریب اذهان عمومی شوند.

در این مطلب با اشاره به تنوع زیاد این دارو و مکمل‌های “به‌اصطلاح لاغری”  آمده است: اکثر آنها مانع اشتهای افراد می‌شوند کما اینکه عموم ترکیباتی که در این داروها وجود دارد شامل موادی است که باعث بروز مشکلات روانی در فرد می‌شود و برخی افراد را دچار مشکلات گوارشی می‌کند.

سازمان غذا و دارو از مردم خواسته است به دلیل اشتیاق برای به دست آوردن وزن مناسب در کمترین زمان به سمت محصولات این‌چنینی نروند که قطعاً پس از مواجه با دربسته متوجه ناآگاهی و ساده‌اندیشی خود درباره شبکه‌های ماهواره‌ای خواهند شد.

آخرین اخبار

همه یا هیچ!
همه یا هیچ!
آنتونی جاشوا و جوزف پارکر برای افزودن به تعداد کمربندهای قهرمانی خود به مصاف هم خواهند رفت.
احدی: مشکل بوکسورهای ایران با چند ماه تمرین حل نمی شود/ مبارزه روزبهانی در یک وزن بالاتر
احدی: مشکل بوکسورهای ایران با چند ماه تمرین حل نمی شود/ مبارزه روزبهانی در یک وزن بالاتر
سرمربی تیم ملی بوکس گفت: مشت زنان ما در رقابت های درون اردویی تمام تلاش خود را برای ارائه یک بازی قابل قبول انجام دادند اما مشکل اینجاست که عملکرد آنها با ۳ ماه یا ۶ ماه تمرین حل نمی شود و نیاز به زمان دارد.