www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 10223 ۱۱:۴۶ ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

خیز جوجیتسوکاران ایران برای قهرمانی در آسیا

رقابت های جوجیتسو قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ در شرایطی به میزبانی ویتنام برگزار می شود که در این دوره تیم ملی جوجیتسو ایران با حفظ استقلال فنی و اجرایی، تحت پوشش فدراسیون جودو عازم این رقابت ها شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در دومین دوره رقابت های جوجیستو قهرمانی آسیا تیم ملی ایران به عنوان نایب قهرمان دوره قبل قصد دارد در این دوره عملکردی بهتر داشته باشد و به اصطلاح ملی‌پوشان عزمشان را برای قهرمانی جزم کرده اند.

برگزاری کلاس مبارزه با استرس برای نخستین بار، تدارک ویژه برای قبل از اعزام

تیم ملی جوجیتسو برای حضوری شایسته در رقابت های قهرمانی آسیا،اردوهای فشرده ای را پشت سر می گذارد، اما با نظر کادر فنی و مسئولان انجمن علاوه بر تمرینات فنی، در راستای ارتقای سلامت جسمی و روحی ورزشکاران، نخستین دوره کارگاه کنترل استرس برای ملی پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا روز چهارشنبه ۱۸مرداد برگزار شد.
این دوره آموزشی در مرکز آموزش کمیته پیشگیری و ارتقای سلامت ورزشکاران انجمن جوجیتسو و به مدرسی آتنا ناصری و درست یک روز قبل از اعزام به پیکارهای تایلند بود.
نایب‌رئیس انجمن جوجیتسو در خصوص این کلاس می گوید: برگزاری کلاس مبارزه با استرس برای اولین بار، یکی از اقدامات مفید این انجمن بود که ورزشکاران را قبل از ورود به میدان از نظر روحی تقویت کردیم. این ورک شاپ یک روزه و به مدت ۵ ساعت زیرنظر دکتر روانشناس برگزار شد.
امیر خوشبین ادامه داد: فکر می‌کنم تمام رشته های ورزشی باید به این سمت پیش بروند که علاوه بر تمرین روی ورزشکاران به آماده کردن آنها از لحاظ فیزیکی روی بعد روحی و مبارزه با استرس آنها هم تمرکز کنند.

جوجیتسو کاران به کسب مدال های بیشتر می اندیشند

تیم ملی جوجیتسو ایران با ترکیب محمد افسری در ۵۶ کیلوگرم، مهران ستار و احمد عیدی در ۶٢ کیلوگرم، امیرحسین خادمیان و حمید امرایی در ۶٩ کیلوگرم، محمد منصوری در ٧٧ کیلوگرم، صابر فقیهی، حبیب رنجبر و رضا موسوی در ٨۵ کیلوگرم، محمد احمدی، محسن حمیدی و آرش کریمی در ٩۴ کیلوگرم و مسعود جلیلوند در١١٠ کیلوگرم در رقابت های امسال قهرمانی آسیا به روی تاتامی می روند.

همچنین در بخش کاتا مهدی جورسرایی، حمید جورسرایی، محمد کاظم زاده و بیژن شیرانی نمایندگان جوجیتسو کشورمان خواهند بود.

تیم ملی جوجیتسو امسال دو نماینده در بخش بانوان خواهد داشت که سوده کمندانی در وزن ۹۵ کیلوگرم و نسیم محمدی در وزن ۶۲ کیلوگرم در ترکیب تیم اعزامی قرار دارند.

خوشبین سرمربی تیم ملی جوجیتسو می گوید: «در در دوره گذشته ۱۰ مدال رنگارنگ کسب کردیم و موفق شدیم بعد از کشور میزبان در مجموع مدال نایب قهرمان شویم. برآورد ما این است که تعداد مدالهای امسال از سال گذشته بیشتر شود.
امسال استایل جدید «کنتاکت جوجیتسو» به رقابت ها اضافه شده است، ما هفت وزن نوازا داریم، هفت وزن فایت و کاتا که انتظار ما از بچه ها بالاست‌.»

بانوان ایران مدال های طلا را درو می کنند؟

اولین دوره رقابت های قهرمانی آسیای جوجیتسو به میزبانی کشور ترکمنستان برگزار شد و ایران با شرایط بسیار سخت بعد از دوسال دوری از رقابت‌های برون مرزی با تمام قدرت به عرصه بازگشت و موفق شد بعد از ترکمنستان میزبان نایب قهرمان شود، این در حالی بود که شنیده می شد آنها مجبور شدند با اتوبوس خود را به عشق آباد محل برگزاری مسابقات برسانند.
در بخش بانوان سوده کمندانی یک مدال نقره گرفت وی همچنین در اوپن آزاد یک مدال برنز را از آن خود کرد. نسرین محمدی هم در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز رسید انتظار می‌رود بانوان امسال هم همان نتیجه قابل قبول دور قبل را تکرار کنند و حتی به فکر طلایی کردن رنگ مدال خود باشند.

دوره گذشته و در بخش مردان، حمید و مجید جورسایی به مدال طلای کاتا رسیدند، مسعود حسن زاده در مثبت ۹۴ کیلوگرم و اوپن آزاد دو مدال نقره کسب کرد، امیرحسین خادمیان در وزن مثبت ۶۶ کیلوگرم ۲ مدال نقره به دست آورد، محسن حمیدی به مدال برنز وزن منفی ۹۴ کیلوگرم رسید و محمد منصوری در وزن منفی ۷۷ کیلوگرم توانست یک مدال برنز را به نام خود ثبت کند.

فعالیت جوجیستو منسجم تر از گذشته

رشته جوجیتسو چند ماه قبل و پس لز پیگیری های فراوان، به فدراسیون جودو منتقل شد. به نظر می رسد جوجیتسو حال حاضر اوضاع و احوال خوبتر و ساختار مستقل تری نسبت به گذشته دارد.

امیر خوشبین که در سمت سرمربی تیم اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ را همراهی می کند نیز همین نظر را دارد: «زمانی که جوجیتسو به فدراسیون جودو منتقل شد، ساختار ما هم تغییر کرد و منسجم تر شده ایم از این جهت که محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو بر استقلال فنی و اجرایی انجمن اعتقاد دارد.‌ به همین دلیل ما هم اعضای تخصصی تری را وارد گود کردیم و کارمان را پیش می‌بریم.

تیم ملی جوجیتسو پنجشنبه ۱۹ مرداد برای حضور در دومین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ راهی ویتام شد. امیرحسام حسینی داوود خاکی و علی درخشان به عنوان مربی تیم اعزامی به این رقابت‌ها را همراهی می کنند. همچنین روح الله یزدانی و یوسف جولانی به عنوان داور و امیر خوش بین نایب رئیس انجمن جوجیتسو نیز مسئولیت سرمربیگری تیم ملی را بر عهده دارد.

انتهای پیام

آخرین اخبار

موراکوشی قهرمان K-1 شد!
موراکوشی قهرمان K-1 شد!
فایتر ژاپنی با شکست حریفانی از فرانسه،اسپانیا و ژاپن قهرمانی دسته پر وزن K-1 را جشن گرفت.