www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 12870 ۱۰:۰۸ ۱۳۹۷/۰۷/۰۲

جایزه ۵۰ هزار دلاری در انتظار ملایی

مرد طلایی جودو ایران به زودی جایزه نقدی قابل توجهی از سوی فدراسیون جهانی دریافت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سعید ملایی جودوکار وزن ۸۱- کیلوگرم کشورمان که عصر روز گذشته موفق به کسب مدال طلای قهرمانی جهان شد، با تثبیت جایگاه خود در صدر رنکینگ بهترین های جهان، مبلغ ۵۰ هزار دلار جایزه دریافت خواهد کرد.

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی، جودوکاری که برای اولین بار در رنکینگ یک وزن به صدر جدول صعود کرده و این جایگاه را سه ماه در اختیار داشته باشد، جایزه ۵۰ هزار دلاری دریافت می کند. ملایی قبل از مسابقات جهانی با ۴۸۴۹ امتیاز در صدر جدول رده بندی بهترین های وزن ۸۱- کیلوگرم جهان قرار داشت و با طلایی که روز گذشته کسب کرد و ۲۰۰۰ امتیازی که از این مدال به حسابش واریز می شود، جایگاه خود را تثبیت کرد.

ملایی برای دومین ماه متوالی است که صدرنشین رده بندی وزن ۸۱- کیلوگرم است و با فاصله قابل توجهی که وی با رقبای خود دارد، می تواند به زودی این جایزه را دریافت کند.

این جودوکار کشورمان روز گذشته بعد از یک دور استراحت، «برایند» از کانادا، «ایورا اسیوین بیورن» از ایسلند، «آنری اگوتیدزه» از پرتغال، «ماتیاس کاس» از بلژیک،  «ودات آلبایراک» از ترکیه و «فوجیوارا» از ژاپن را شکست داد و به نشان طلا دست یافت.

رقابتهای جودو قهرمانی جهان در باکو آذربایجان جریان دارد.

آخرین اخبار

بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
روزی که نزدیک به سه دهه استیلای آدم های همیشگی و تفکرات نخ نما شده آنها در مرکز فرماندهی بوکس ایران پایان یافت و یک مدیر جوان سکان ریاست یکی از پرحاشیه ترین و البته مظلوم ترین فدراسیون ها را برعهده گرفت، بارقه های امید در دل اهالی بوکس مملکت زنده شد و برای اولین بار پس از سه دهه، شاهد جوانگرایی و پوست اندازی در بدنه بوکس کشور بودیم.
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
دارنده مدال برنز مسابقات موی تای ایندورگیمز ترکمنستان ۲۰۱۷ گفت: به دلیل قضاوت ضعیف داوران در رقابت های کشوری اخیر، زحمات چندین ماهه ام بر باد رفت و از رسیدن به تیم ملی بازماندم.