www.khabarrazmavar.ir

جام جهانی ساندا - چین

شناسه خبر : 13033 ۱۷:۳۸ ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار قهرمان جام جهانی شد

تیم ملی ووشوی ایران با کسب ۷ مدال طلا و یک نقره برای نخستین بار به مقام قهرمانی جام جهانی ساندا دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از فدراسیون ووشو؛ این رقابت‌ها که از بامداد شنبه در شهر «هانژو» چین آغاز شده بود، عصر امروز (یکشنبه) با قهرمانی ایران به پایان رسید.

مدال آوران مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷، مجوز حضور در جام جهانی ساندا را داشتند که تیم ایران با پنج سانداکار مرد و سه نفر در بخش بانوان در آن  حضور یافته بود.

در رقابت‌های نوبت عصر امروز یوسف صبری در در مبارزه  پایانی وزن منهای ۷۵ کیلوگرم فی لونگ کای از ماکائو را برد و به مدال طلا رسید. وی پیش از این گابریل الای بو از لبنان را مغلوب کرده بود.

معین تقوی در دیدار نهایی وزن منهای ۸۵ کیلوگرم وادزیم لوریخ، نایب قهرمان جهان از بلاروس را شکست داد و طلایی شد. تقوی پیش از این پیر رویر از فرانسه را برده بود.

حمیدرضا قلی‌پور در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم برابر عبدالسالم از مصر پیروز شد و نقره گرفت. رقابت‌های این وزن به صورت دوره‌ای برگزار شد.

در نهایت تیم ملی ووشوی ایران با کسب ۷ مدال طلا و یک نقره توانست برای نخستین بار عنوان قهرمانی جام جهانی را به خود اختصاص دهد. چین نایب قهرمان شد و روسیه به مقام سومی رسید.

در هر هشت دوره قبلی این رقابت‌ها، چین به عنوان قهرمانی رسیده بود.

الهه منصوریان، شهربانو منصوریان، فریناز نذیری، محسن محمدسیفی، یوسف صبری، معین تقوی و میلاد عارفی مقام به مدال طلا دست یافتند و حمیدرضا قلی‌پور نیز مدال نقره را برگردن آویخت.

تیم ملی ووشوی ایران سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ کازان برای اولین بار قهرمان شده بود و تیم جوانان ایران نیز چندی قبل در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۸ در برزیل برای نخستین مرتبه به عنوان نخست رسید.

با این اوصاف، ووشوکاران ایران طی یکسال اخیر در تمامی رویدادهای ممکن برای نخستین بار به مقام قهرمانی دست یافتند تا به سلطه چین در این رشته پایان دهند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

تغییرات در هیات رئیسه فدراسیون جهانی بوکس/ نصیرنژاد تنها ایرانی عضو کمیسیون WSB
تغییرات در هیات رئیسه فدراسیون جهانی بوکس/ نصیرنژاد تنها ایرانی عضو کمیسیون WSB
پس از کناره گیری "غفور رحیموف" رئیس ازبکستانی از اتحادیه جهانی بوکس (آیبا)تغییرات در هیات رئیسه آغاز خواهد شد اما رضا نصیرنژاد تنها ایرانی عضو کمیسیون WSB به مدت سه سال دیگر عضو این کمیسیون باقی خواهد ماند.