www.khabarrazmavar.ir

تکواندو قهرمانی آسیا - ویتنام؛

شناسه خبر : 12213 ۱۶:۱۵ ۱۳۹۷/۰۳/۰۲

تکواندوکاران ایران رقبای خود را شناختند

مراسم قرعه کشی بیست و سومین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا برگزار شد و طی آن تکواندوکاران ایران رقبای خود را در این دوره از مسابقات شناختند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، بیست و سومین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا شنبه ۵ خردادماه با حضور ۲۶۹ تکواندوکار از ۳۲ کشور به میزبانی ویتنام در سالن «پوتوا» شهر هوشیمینه آغاز می شود. مراسم قرعه کشی این مسابقات بعدظهر امروز در «هوست» هتل برگزار و طی آن تکواندوکارن کشورمان رقبای خود را شناختند.

برنامه روز نخست – شنبه ۵ خرداد ماه

در روز نخست این دوره از مسابقات، تکواندوکاران اوزان ۵۴-، ۵۸-، ۷۴- کیلوگرم مردان و ۴۶-، ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم گروه زنان به میدان می روند. آرمین هادی‌پور در وزن ۵۴- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست به مصاف برنده دیدار هندوستان و هنگ کنگ می رود. ابراهیم صفری دیگر نماینده کشورمان در این وزن ابتدا با قرعه استراحت روبه رو است و پس از آن با برنده دیدار ویتنام و بوتان مبارزه می‌کند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم فرزان عاشورزاده نماینده کشورمان است که پس از یک دور استراحت، در اولین دیدار با برنده دیدار هندوستان و بوتان رقابت می‌کند. مهدی جلالی  در وزن ۷۴- کیلوگرم پس از یک‌ دور استراحت، به مصاف  برنده دیدار تایلند و عربستان می رود.

در گروه زنان کیانا اخوان نماینده وزن ۴۶- کیلوگرم کشورمان ابتدا باید به مصاف «ئی جی لی» از کره‌ جنوبی با طلای ۲۰۱۵  نونهالان جهان برود و پس از آن با برنده دیدار ژاپن و هنگ کنگ مبارزه کند.

ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۴۹- کیلوگرم پس از یک‌ دور استراحت، در اولین دیدار با برنده مبارزه هندوستان و لیبی پیکار می کند. سودابه پور صادقی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در نخستین گام برابر «سو وی لام» از هنگ کنگ قرار می گیرد و در ادامه باید یکی از هوگوپوشان تایلند، کره‌جنوبی و هندوستان را شکست دهد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم طیبه پارسا دور نخست «راما ابوالروب» از اردن دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا را پیش رو دارد و در صورت پیروزی به مصاف برنده چین و مالزی مبارزه کند.

برنامه روز دوم نمایندگان ایران – یکشنبه ۶ خرداد ماه 

در روز دوم این رقابتها مبارزات اوزان ۶۳-، ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم مردان و ۵۳-، ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم زنان برگزار می شود. سروش احمدی در وزن ۶۳- کیلوگرم دور نخست استراحت خواهد داشت و سپس با برنده دیدار فیلیپین و سنگاپور پیکار می‌کند.

مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم ابتدا با قرعه استراحت روبه رو است و در ادامه با برنده دیدار فیلیپین و بوتان مبارزه خواهد کرد. در وزن ۸۷- کیلوگرم پوریا عرفانیان ابتدا به مصاف نماینده چین می رود و سپس با « سئونگ هوآن لی»  نایب قهرمان کره ای بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ می‌رود. احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از یک‌دور استراحت رو در روی برنده دیدار ازبکستان و عربستان قرار می‌گیرد.

تیم ایران در بخش بانوان و وزن ۵۳- کیلوگرم نماینده دارد. ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم در اولین دیدار با «مارگارت ماریا رگی» از هندوستان مبارزه می کند و سپس به مصاف «دابین لی» از کره جنوبی دارنده قهرمان بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷، قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و یک مدال نقره و دو برنز گرندپری ۲۰۱۷ می رود. هانیه اخلاقی در وزن ۷۳- کیلوگرم ابتدا با نماینده هندوستان مبارزه می کند و پس از آن رو در روی هوگوپوشی از کره جنوبی قرار می گیرد.

برنامه روز سوم و پایانی تکواندوکاران ایران – دوشنبه ۷ خرداد ماه

در روز پایانی  مبارزات اوزان ۶۸- و ۸۷+ کیلوگرم گروه مردان و ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم گروه زنان برگزار خواهد شد. امیرمحمد بخشی در وزن ۶۸- کیلوگرم در نخستین گام رو در روی نماینده هنگ کنگ قرار می‌گیرد و در ادامه باید نماینده مالزی پیکار کند. محمد سالار وحیدی دیگر تکواندوکار ایرانی این وزن ابتدا با تکواندوکاری از فیلیپین دیدار می‌کند و در صورت پیروزی با یکی از تکواندوکاران کره‌جنوبی، میانمار و ژاپن دیدار می کند.

در وزن ۸۷+ کیلوگرم سعید رجبی در اولین دیدار رو در روی هوگوپوش سریلانکا قرار می‌گیرد و پس از باید با سجاد مردانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن دیدار می‌کند.

کیمیا علیزاده در وزن ۶۲- کیلوگرم ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و پس از آن باید به مصاف برنده دیدار فیلیپین و ژاپن می‌رود. زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳+ کیلوگرم در نخستین گام با «دلوا ریزکی» از هندوستان دیدار می‌کند و در ادامه به مصاف «شوئین ژنگ» چینی قهرمان بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶، مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷، برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ و … می‌رود.

این رقابتها فردا چهارشنبه با برگزاری رقابتهای پاراتکواندو و پومسه آغاز می شود.

آخرین اخبار

از شایعه تا تکذیب!
از شایعه تا تکذیب!
جُردن باروز خبرهای مربوط به کمکش به مک گرگور برای بهبود مهارتش در کشتی را تکذیب کرد.